Хмельницькі жеки стали управляючими компаніями. Як це вплине на обслуговування?

Сім житлово-експлуатаційних контор Хмельницького офіційно змінили назви, яке потягнуло за собою і корегування у їхніх статутах.

Таке рішення 31 травня ухвалили депутати Хмельницької міської ради.

Відтепер житлово-комунальна контора «Будівельник» перетворена в «Управляючу муніципальну компанію «Будівельник», жек №1 – «Управляюча муніципальна компанія «Центральна», жек №2 – «Управляюча муніципальна компанія «Проскурівська», жек №3 – «Управляюча муніципальна компанія «Південно-Захід», жек №5 – «Управляюча муніципальна компанія «Дубове», жек №6 – «Управляюча муніципальна компанія «Заріччя», жек №7 – «Управляюча муніципальна компанія «Озерна».

У коментарі НГП начальник управління житлово-комунального господарства Василь Новачок сказав, що переймування жеків відкриє їм шлях до участі у конкурсі на обслуговування багатоквартирних будинків.

Як відомо, виконком 25 травня оголосив конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку у Хмельницькому. Влада шукає госопадрників для 1013 багатоповерхівок, співвласниками яких до цього часу не створили ОСББ і не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком та не обрали управителя. Наразі створена конкурсна комісія і розробляється конкурсна документація.

Оцінюватимуть, який проект управління буде кращим, 9 осіб під головуванням заступника міського голови Анатолія Нестерука.

“Ми не знаємо, які лоти зможуть виграти наші жеки, вони ж нові управляючі компанії. Адже до Хмельницького можуть зайти і приватні компанії з інших областей, запропонувати кращу ціну і перемогти. Визначаним критерієм, звичайно, буде вартість послуг. Хмельницькі жеки на конкурс ітимуть з нинішніми тарифами, затверджені виконкомом”, – зазначив Новачок.

Посадовець не виключає, що окремі жеки за умови конкуренції на цьому ринку, ризикують потрапити під ліквідацію, якщо не виграють лоти.

Як відомо, з 1 липня 2016 року, як передбачав закон про особливості права власності у багатоквартирному будинку, мав відбутися перехід від послуги утримання до управління будинками. Серед іншого, закон передбачав і ліквідацію жеків.

14 червня того ж року ВР проголосувала за зміни до закону. Згідно із цими змінами жеки зможуть обслуговувати багатоповерхівки до завершення конкурсів управителів або ж до часу, коли жителі будинків створять ОСББ. Допоки співвласники будинку не створять об’єднання, або визначаться із компанією-управителем, послуги з утримання здійснюватиме управитель, якого призначатиме після конкурсу місцева влада. Ця процедура може тривати 3-6 місяців.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 10

 1. сподіваюсь це лиш невдалий жарт?

 2. І що нам з цього? Це, певно, такий «вихід» найшли, бо люди щось не поспішають створювати ОСББ?
  Ідея ОСББ в принципі непогана …, але для заможного суспільства, в якому є лиш мінімальний рівень корупції. У нас же на Україні цю ідею, як завжди перекрутили і спотворили, та використовують лише для того, щоб влада (загальнодержавна і місцева) «скинула з себе», як зобов’язання фінасувати утримання досить зношеного житла, яке якраз з їхньої вини кілька десятиріччь незалежності майже не «амортизовувалося» (не ремонтувалося тощо, хоча кошти на «амортизацію» знімалися), так і взагалі відповідальність за це житло і забезпечення його мешканців комунальними послугами та енергоносіями. Крім викладених чинників ОСББ не можуть єфективно діяти в наших реальних умовах і через те, що постачальниками води і каналізування, тепла, газу і електроенергі та т.п. є по суті монополістами, та також через те, що інженерна інфраструктура, що їх повинна забезпечувати, в т.ч. – мережі енергопостачання, майже зовсім не те що, не розвивалася, але необхідним чином і не ремонтувалася також ще з радянських часів. Але є ще один дуже небезпечний для теперішніх чи майбутніх мешканців усіляких новозбудованих чи тих, які тільки будуються (чи будуть добудовані?) «кварталів і кооперативів» фактор, про який більшість з цих мешканців навіть не здогадуються. А саме – структури, які насправді є іхними забудовниками (а там, з метою уникнення відповідальності, досить заплутані структури) ще до заселення створюють «свої» ОСББ, які потім будуть диктувати цим мешканцям «свої», звичайно тільки їм вигодні умови оплати.
  Доречі: На виконання законів щодо документації пропоную Хмельницькій міській раді прийняти ще одне «смішне» рішення, а саме, пропоную заборонити використання на території міста електровозів марки ВЛ (для довідки: названий на честь Володимира Леніна; за кількістю та характеристиками є основною «тягловою силою» для вантажних перевезень на українських залізницях).

  • Вибачте, комп чогось виправив (в останьому абзаці) “декомунізацію” на “документацію”. Певно “не подобається” йому таке слово.

  • “..забудовниками ще до заселення створюють «свої» ОСББ, які потім будуть диктувати цим мешканцям «свої», звичайно тільки їм вигодні умови оплати – Повне нерозуміння питання. ОСББ – Обєднання Співвласників Багатоквартирного Будинку. Тобто обєднання ВЛАСНИКІВ квартир та інших нежитлових приміщень. Де тут забудовник? Окрім випадку непроданих, оформлених на забудовника, квартир та приміщень де він виступає як власник з одним( підкреслюю одним) голосом за квартиру. То як забудовник може створити ОСББ? Ніяк. Інше питання коли забудовник наполегливо пропонує обслуговування їм контрольованою управляючою організацією. Це можливо. Так і тут власники голосують за це рішення на загальних зборах. Голосують власним ПІДПИСОМ. І для прийняття рішення необхідна не проста більшість, а дві третини голосів. Отож коли власники приймають таке рішення тоді, вибачте, це їхнє рішення. І в тому, що вони на те повелися, чи то від незнання, чи то від безвідповідальность і пофігізму , це їх проблеми.
   І на останок ОСББ може бути створено лише після того як більше ніж 50 відсотків власників отримали підтверджуючі документи на право власності. Також важливим пунктом нового закону про ОСББ є відмінене поняття члена ОСББ ( власнику можна було відмовити в членстві, а значить в прийнятті рішень) Тепер власник автоматично отримує всі права ( збирати збори, голосувати і т.п.)

  • Мій досвід говорить про те, забудовник в більшості випадків наполягає на створенні ОСББ. Бо в цьому випадку передає весь будинок в управління. А це значить не несе витрати на оплату електрики, води, коналізації та охорону будинку. Знімає відповідальність за збереження майна та устаткування.
   А тепер контр запитання. А як по Вашому проявляють активність власники квартир? Як приходять на важливі установчі збори? Як активно пропонують свої кандидитури в члени правління? На посаду Голови чи члена ревізійної коміссії? Скільки по вашому власників стоїть в черзі на згадані посади? Як говорили в школі – “лєс рук”. Отож бо. А ви говорити про “свої” ОСББ! Смішно.

   • Павло, ви або просто некомпетентний, або “їхня людина”, (що скоріше всього).

    • І взагалі, Павле, скажу просто, – не 3,14здіть. Ато АТО в мене немає квартири в будинку, власники якої (в т.ч. і я) входять в ОСББ. Так от, хоча я останній внесок вніс більше ніж за рік до прийняття цього будинку в експлуатацію (щоб “зафіксувати” вартість); я все-таки “чогось” не встиг на згадані вами установчі збори, які за чинним законодавством повинні були бути проведені вже після здачі житла в експлуатацію і, відповідно, оформлення власниками прав власності на свої квартири. І так “сплошь і рядом”, а кожному власнику говорять, що саме він і з його вини не встиг / пропустив ці установчі збори.
     Ви теж так робите?

 3. Сколько бабке золотых зубов не вставляй, а девкой она не станет. Так и тут. Название меняют, а толку пшик.

 4. Питання в іншому: Що буде робити голодна худоба коли бабка раптово помре? Може до того часу варто спробувати щось змінити ..?

  • В наших умовах змінити щось на краще просто неможливо (читайте вище). Бо необхідно замінити усі основні фонди інженерної інфаструктуру, яка просто “заточена” під монополізм, та … народонаселення (корупційна складова).

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.