Парламентські партії не здійснюють системного інформування хмельничан – ОПОРА

Про якість комунікації парламентських партій і виборців на місцевому рівні та які форми роботи з електоратом застосовують партії в регіоні – про це говорили учасники публічної дискусії на тему «Парламентські партії/виборці. Як знайти спільну мову на локальному рівні?», яка відбулася у Хмельницькому 30 травня.

Про це повідомляє громадська консультантка ОПОРИ у Хмельницькій області Оксана Банкова.

Як свідчить аналіз ОПОРИ, парламентські партії присутні у медіа-середовищі області. Звіти депутатів місцевої ради постійно публікує газета «Проскурів», періодично з’являються привітання зі святами від лідерів партійних осередків у різних ЗМІ області. Вряди-годи про діяльність партій можна прочитати у онлайн-медіа регіону. Однак систематичного і усебічного інформування виборців не здійснює жодна парламентська партія. По-перше, не всі партії мають власні сайти чи сторінки у соцмережах, по-друге, значно гірша ситуація із партійними виданнями (як правило, є всеукраїнські,  але не регіональні партійні часописи).

За словами Анатолія Дроздика, представника партії «Народний фронт», з виборцями його однопартійці працюють переважно через громадські приймальні, наприклад, коли змінився порядок призначення субсидій, організовували на базі громадських приймалень партії спеціальні консультпункти. Політсила щотижня готує «Інформвісник» – видання про діяльність партії у pdf-форматі, яке розміщують на інформаційних стендах приймалень.

Прес-секретар обласного осередку Радикальної партії Олега Ляшка Наталія Процюк розповіла, що про свою роботу вони інформують здебільшого у соцмережах. Крім того, раз на два тижні поширюють з наметів у районах Хмельниччини газету «Правда», а незабаром планують видавати і регіональний часопис «Радикальний вісник».

Ефективною формою роботи з виборцями представники партій вважають також організацію різних заходів, залучення громадськості до участі в цікавих проектах. Таким досвідом, зокрема, поділився Вадим Якубовський, голова Городоцької районної організації політичної партії «За конкретні справи».

Та попри все доводиться констатувати, що наявні нині форми взаємодії місцевих осередків парламентських партій із їхніми виборцями мають суттєві недоліки. На жаль, дуже часто партійці замість інформувати громадськість про важливі рішення, програму партії, оприлюднювати фінансові звіти, вважають, що достатньо розмістити у соцмережі повідомлення про благодійну допомогу, до прикладу, навчальному закладу. Зокрема керівниця місцевої громадської організації «ЖАР» Альона Береза дорікнула присутнім партійцям, що вони не завжди чітко і зрозуміло доносять до виборців свою позицію.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. ОКСАНІ БАНКОВІЙ також потрібно працювати системно… а про АЛЬОНУ БЕРЕЗУ— зовсім мовчу..лише можу багато в чому дорікнути.. дівчата зовсім не в темі !!!

  2. Скоро почитаем анальный весник от Олега голубца.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.