Газовики Хмельниччини констатували здорожчення газу для населення

За повідомленням прес-служби ТОВ «Хмельницькгаз збут», з 1 квітня 2017 року змінено порядок формування вартості газу як товару, у зв’язку з чим змінилася і його кінцева ціна. З урахуванням транспортних витрат та податків вона становить 6,9579 грн. за  1 куб. м. газу.

Окрім вартості газу, 17% в структурі ціни становить податок на додану вартість. Торгова націнка для компаній, на яких покладено спеціальні зобов’язання (ПСО) із газозабезпечення населення, обмежена 2,5% від оптової ціни газу для цієї категорії споживачів. У Хмельницькій області спеціальний обов’язок постачати газ населенню покладений урядом на ТОВ «Хмельницькгаз збут».

cd676d22fc7829c1cea53112b9915b86_0

«Спеціальний обов’язок означає, що наша компанія не має права відмовити побутовим споживачам постачати газ. При цьому, максимальною торгова націнка на продаж газу для населення обмежена урядовою постановою на рівні 2,5%. В той час, як на вільному ринку постачальники продають природний газ в середньому за ціною 11 грн.за м.куб. Це одна з причин, чому цей ринок наразі їм не цікавий», – сказала директор ТОВ «Хмельницькгаз збут» Олександра Панькевич.

Тому, зміна вартості послуг за поставку природного газу для населення, продиктована бажанням держави залучити в цей сегмент ринку незалежних постачальників газу, вважають газовики. На сьогодні в Хмельницькій області діє щонайменше 30 таких компаній. Проте всі вони займаються постачанням палива для комунально-побутових, промислових та бюджетних споживачів. Наразі жоден з них не зацікавився продажем енергоресурсу для населення, яке є найменш платоспроможною категорією споживачів.

«Постачання природного газу понад 400 тис. побутових споживачів пов’язане з організацією складних бізнес-процесів. Адже постачальник несе ризик нарахування йому штрафних санкцій у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за несвоєчасні розрахунки споживачів. Окрім того, він повинен здійснювати достовірний облік спожитого газу, договірну і претензійну роботу, організувати та забезпечити роботу центрів обслуговування клієнтів, обробку даних споживачів з пільгами і субсидіями, друк і доставку рахунків», – додали у ТОВ «Хмельницькгаз збут».

Нагадаємо, що у квітні 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо єдиної ціни на газ для населення та промисловості. Згідно із постановою, уряд  з 1 травня зобов’язав НАК “Нафтогаз України” продавати населенню природний газ за єдиною ціною 6 879 гривень за тис. куб. м (з урахуванням ПДВ, витрат на транспортування та інших витрат).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. П..дець!

    • цікаво— чому заднім числом ..з 1 квітня !!! на першоквітневий жарт схоже… якби не було так сумно !!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.