Сьогодні у Хмельницькому будується так багато новобудов, що ціни на квартири в нових будинках подекуди є дешевшими, ніж в старих. То чи справді вигідно купувати сьогодні новобудову?
Щоб не розводити демагогії, беремо конкретний приклад. Припустимо, я покупець, який прагне купити квартиру і має на все 15000 доларів. Ще років 5 тому за такі гроші можна було хіба що кімнату в гуртожитку купити. Але фінансова криза і неймовірний будівельний бум у Хмельницькому справили свій позитивний вплив і зараз ми вже маємо досить солідний вибір. То які є самі основні варіанти за такі гроші?
- Купити 1-но кімнатну квартиру в «панельці» чи хрущовці (30-40 квадратів) з ремонтом.
- Купити 1-но кімнатну квартиру в цегляному будинку (30-40 квадратів) без ремонту
- Купити 1-но кімнатну новобудову у зданому будинку з документами (37-45 квадратів
- Купити 2-во кімнатну квартиру в «панельці» чи хрущовці без ремонту (43-50 квадратів)
- Купити 2-во кімнатну новобудову в будинку на стадії будівництва (60-70 квадратів)
Припустимо, що я хочу лише двушку і скоро матиму гроші на ремонт, тому обираю між останніми двома варіантами. Наведемо конкретні переваги кожного із варіантів. Вони ж одночасно будуть недоліками іншого.
Переваги новобудов: більша площа; краще планування; індивідуальне чи «дахове» опалення; кращі під’їзди (але не завжди); більш заможні сусіди; нові комунікації; кращий екстер’єр будинку; всі квартири утеплені ззовні; престиж; в новобудові ремонт робити легше, ніж в старому будинку, де ще потрібно збити і винести кілька тонн будівельного сміття; в майбутньому продати таку квартиру буде легше і дорожче.
Переваги старих будинків: не боїшся, що твої гроші застрягнуть у якійсь проблемній новобудові; не потрібно чекати кілька років до здачі будинку, можна одразу робити ремонт; маєш одразу всі комунікації і впевнений, що не потрібно буде ні за що доплачувати; не живеш кілька років після здачі будинку у постійному шумі від перфораторів; одразу маєш ліфт; будинок зазвичай ближче розташований до зупинки; не боїшся, що багато тепла взимку буде йти на обігрів сусідніх незаселених квартир.
Так чи інакше, але пересічному хмельничанину від будівельного буму більше користі, ніж шкоди. Головне, щоб будинки будували не на місті парків і з якісних будівельних матеріалів. Бо по нормах квадратних метрів на одну особу ми суттєво відстаємо від країн Європи, а термін придатності старих «панельок» і «хрущовок» скоро закінчується. Хай тільки по країні один старий будинок завалиться, то одразу стане велика проблема їх швидкого демонтажу і заміни. Саме тоді ми й усвідомимо необхідність такого масового будівництва.
А критики новобудов мають розуміти, що не можна купити квартиру в новому будинку з більшою квадратурою по ціні квартири в старому будинку з обшарпаними комунікаціями і при цьому нічим не жертвувати. І що без будівництва нових будинків ціна квадратного метра по місту дуже швидко почне рости.
Спеціально для НГП – Олександр Романюк, Центр Продажу Квартир Professional
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!