Головний фінансист Хмельниччини розкритикував директорів ПТУ за принцип “тільки дай”

Директор обласного департаменту фінансів Сергій Пенюшкевич виступив з різкою оцінкою загальної роботи директорів профтехучилищ Хмельницької області.

Це відбулося на сьогоднішньому засіданні колегії ОДА.

Посадовця обурили виступи його колег, які просили довиділити коштів з бюджету на профтехосвіту. Він наголосив, що у 2017 році фінансування цих закладів становить 172 млн. грн при доходах обласного бюджету на суму 559 млн. грн.

Пенюшкевич навів приклади втрати фінансових ресурсів цими навчальними закладами. Насамперед більшість ПТУ практикує передачу власних земельних ділянок у користування приватним аграрним підприємстам. Між іншим, обласна прокуратура через суди активно розриває подібні господарські відносини.

“Від цього їхні заробітки вимірюються десятками тисяч гривень. Натомість ті директори профтехучилищ, котрі самостійно обробляють землю, мають мільйони”, – зазначив він.

Також зафіксовані факти штучного завищення регіонального замовлення в окремих ПТУ.

“До прикладу, Понінківський професійний ліцей офіційно показав, що має замовлення з Житомирської області на підготовку 40 спеціалістів. Коли почали розбиратися, виявляється, що вказане приватне підприємство не працює. Аналогічна картина й у Грицівському вищому художньому професійному училищі. Тобто спостерігається штучне завищення регіонального замовлення, аби навчальний заклад не закрився”, – переконаний директор департаменту фінансів ОДА.

Він додав, що ПТУ області треба відходити від винятково споживацької форми і шукати шляхи залучення додаткових фінансових резервів.

Довідка НГП. На сьогодні підготовку робітничих кадрів забезпечують 28 професійно-технічних нав­чальних закладів Хмельницької області, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України; 50 навчальних закладів інших форм власності та підпорядкування, які мають ліцензію Міністерства освіти і науки України на право здійснення освітньої діяльності за робітничими професіями.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.