Вплив вантажівок на стан хмельницьких доріг

З початку березня 2017 року «Укравтодор» та ДП «Дорцентр» провели активний моніторинг ремонтних робіт на 132 об’єктах в 21 області України. Отримані результати свідчать, що більш як 80% українських доріг у незадовільному стані, у тому числі це стосується Хмельницької області. Стан та якість хмельницьких доріг, м’яко кажучи, не найкращий. Значний вплив на таку ситуацію складає рух великовагового транспорту, особливо у літній час.

Незабаром, з настанням літнього періоду під впливом значних температур дорожнє покриття нагріватиметься до критичних температурних показників – понад 42ºС, внаслідок чого конструкція дорожнього покриття під впливом динамічного навантаження різко втрачатиме несучу здатність. Як наслідок рухаючись такою дорогою великоваговий транспорт залишає на ньому свій слід – глибокі колії, через які утворюються тріщини, а згодом неймовірних розмірів вибоїни.

Офіційно в Україні дорогами загального користування дозволено рух автомобілів, загальна масса яких разом з вантажем становить 40 тонн. На сьогодні законодавством та іншими нормативно-правовими актами передбачено відповідальність за здійснення перевезень вантажів понад дозволених нормативів та нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами.

Здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів регулюється:
• Законом України «Про автомобільний транспорт»;
• Законом України «Про автомобільні дороги»;
• Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів від 10 жовтня 2001 року (зі змінами);
• Постановою Кабінету Міністрів від 27 червня 2007 року № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування».

У разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру:
• до 10% – плата за проїзд нараховується у подвійному розмірі;
• на 10-40% – нараховується у потрійному розмірі;
• більш як на 40% – нараховується у п’ятикратному.
За проїзд без дозвільних документів транспортних засобів, вагові параметри яких перевищують нормативи, передбачений адміністративний штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Починаючи з 1 березня цього року, на автодорогах Хмельниччини відновлено контроль та перевірку вагових і габаритних параметрів транспортних засобів.

Працівниками ДП «Хмельницький облавтодор» спільно із Управлінням Нацполіції та Укртрансбезпеки на пересувному комплексі габаритно-вагового контролю проводиться зважування великовагових транспортних засобів.

За інформацією, яка отримана від УТБ Хмельницької області, в період з 03.04.2017 -07.04.2017 під час проведення габаритно-вагового контролю, що здійснювався на ділянці дороги Н-03 169 км поблизу м. Хмельницький інспекторами управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області виявлено 8 випадків перевищення вагових параметрів, та нараховано плату за проїзд великовагового транспортного засобу автомобільними дорогами загального користування у еквіваленті 2504.68 євро.

Та це дуже малий відсоток, порівняно з тим як нещадно, перевантажені транспортні засоби, руйнують дорожнє покриття, яке після зимового періоду, зазнавши ушкоджень, втратило свою несучу здатність.

Тому, на мою думку, для попередження погіршення деформації хмельницьких доріг, необхідно здійснити підвищення дотримання відповідальності автомобільних перевізників за порушення законодавства під час перевезення вантажів та як наслідок активніше проведення габаритно-вагового контролю на Хмельниччині.

Питання жорсткого контролю за дотриманням вимог буду ініціювати на наступній сесії обласної ради.

Оригінал

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Микола Харкавий

Микола Харкавий

Депутат Хмельницької обласної ради, фракція "За конкретні справи"

Один коментар

  1. Все правильно -аеропорт побудував , митний термінал теж , Дністер розвернув! !Залишилось ще автобам побудувати ! Зовсім себе не жаліє- все в роботі!! На кого розраховано! !Вірно -на таких , як сам ! Як не крути , а відповідати рано чи пізно – потрібно!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.