Хмельницька облрада виступила проти запровадження ринку земель с/г призначення

Депутати Хмельницької обласної ради звернулися до Президента, Голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра з вимогою зупинити спроби поспішного запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.

Сьогодні за це проголосувала більшість обранців на черговій сесії облради.

Свої аргументації вони пояснюють тим, що Коаліційна угода від 27 листопада 2014 року містила 12 кроків щодо земельної реформи, із яких досі реалізовано лише три.

Крім цього, в Україні не проведена інвентаризація земель; повільно наповнюється земельний кадастр; у 61 адміністративному районі України площа зареєстрованих Держгеокадастром земельних ділянок перевищує реальну площу цих районів.

У зверненні наводяться результати опитування, проведеного науковцями Житомирського національного агроекологічного університету, згідно з яким, 96% аграріїв не зможуть купити землю у перші роки після відкриття ринку. Є ризик, що одразу після скасування мораторію земельний ресурс буде монополізовано за тими чи іншими схемами.

“Не можна починати продаж землі в країні, в якій триває війна; в якій понад 60% населення, за даними ООН, живуть за межею бідності; в якій, згідно з дослідженням Ernst&Young, рівень корупції найвищий серед 41 країни регіону Європи, Близького Сходу, Індії та Африки! Ставити під загрозу головне національне багатство заради домовленостей про мільярдний кредит МВФ – нерозумно та абсурдно! Вимагаємо зняти питання купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення з порядку денного, оскільки в нинішніх соціально-економічних умовах та без врегулювання вищесказаного, це призведе до того, що українці залишаться без землі” – наголосили депутати Хмельниччини.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.