Упродовж трьох місяців роботи лише троє хмельницьких нардепів виступали у Верховній Раді – ОПОРА

У рамках цьогорічного моніторингового проекту Громадянської мережі ОПОРА ми проаналізували, як відвідували засідання Верховної Ради та долучалися до парламентської роботи нардепи, обрані в Хмельницькій області, упродовж трьох місяців роботи.

Від початку шостої сесії Верховної Ради України VIII скликання, впродовж лютого-квітня 2017 року, четверо нардепів від Хмельниччини не пропустили жодного із засідань Верховної Ради України. Про це свідчать дані письмової реєстрації депутатів під час сесійних засідань. Найбільш дисциплінованими були Олександр Герега, Роман Мацола, Сергій Мельник та Андрій Шинькович. Більше половини засідань (24 із 36), якщо брати до уваги відомості з сайту Верховної Ради, не відвідав з невідомих причин Віктор Бондар, 12 пропусків – у Сергія Лабазюка, два – у Володимира Мельниченка. Причини їхньої відсутності так само невідомі.

У законотворчій роботі найактивнішими були Роман Мацола й Андрій Шинькович, які стали співавторами 20 проектів законів, Сергій Лабазюк долучився до підготовки дев’яти законодавчих ініціатив, Володимир Мельниченко – шести, Сергій Мельник став автором одного законопроекту, а ще чотири підготував у співавторстві. Олександр Герега зареєстрував три проекти законів, Віктор Бондар – один.

Чи не найбільшу активність продемонстрували хмельницькі депутати-мажоритарники у підготовці депутатських запитів. Найбільше їх у Андрія Шиньковича (16) та Романа Мацоли (15). Вісім депутатських запитів є у депутатському доробку Олександра Гереги та шість – у Володимира Мельниченка. Чотири запити до різних інстанцій подав Сергій Мельник, два – Сергій Лабазюк. Один запит підтримав Віктор Бондар.

Найчастіше у лютому-квітні депутати, обрані у мажоритарних округах Хмельницької області, використовували цей інструмент для вирішення проблем своїх виборців. Про це свідчить той факт, що більшість запитів стосуються проблем округів парламентарів або ж Хмельницької області загалом. Зокрема десять запитів за підписом Андрія Шиньковича пов’язані із проблемами його виборців та регіону. У Романа Мацоли таких запитів налічується дев’ять, в Олександра Гереги – сім. Володимир Мельниченко вдавався до запитів у інтересах округу/області тричі, Сергій Мельник – двічі.  Крім того, по одному депутатському запиту, які стосуються проблем області, підписали Віктор Бондар та Сергій Лабазюк. Йдеться, до речі, про Депутатський запит щодо призначення приміського поїзду сполученням Хмельницький -Старокостянтинів-1 – Хмельницький на літній період, який підтримали усі семеро хмельницьких мажаритарників, а також народний депутат Олександр Ксенжук, обраний у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за списком партії «Народний фронт».

Що стосується виступів у сесійній залі, то лише троє народних обранців від Хмельниччини, виголошували промови: три рази виступав Андрій  Шинькович (два рази депутат виступав 4 квітня: під час обговорення проектів законів про внесення змін до статті 41 Закону України “Про дорожній рух”, а також щодо запровадження гуманного ставлення до тварин; один раз – 5 квітня, коли доповідав як заступник голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, відповідав на запитання колег), двічі – Сергій Лабазюк (виступ з трибуни щодо узгодження технічних питань меморандуму про співпрацю з МВФ; виступ з місця під час розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства) та один раз Віктор Бондар (порушував питання адміністративно-територіального устрою України, зокрема її поділу на госпітальні округи в результаті медичної реформи).

ПІБ депутата Пропущено засідань Проекти законів Проекти постанов Депутатські запити Запити щодо проблем округу Сутнісні виступи
Віктор Бондар 24 1 2 1 1 1
Олександр Герега 0 3 0 8 7 0
Сергій Лабазюк 12 9 1 2 1 2
Роман Мацола 0 20 0 15 9 0
Сергій Мельник 0 5 0 4 2 0
Володимир Мельниченко 2 6 0 6 3 0
Андрій Шинькович 0 20 1 16 10 3

 

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Оксана Банкова

Оксана Банкова

представниця Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.