Кібербезпека по-хмельницьки: влада може відмовитися купувати програмне забезпечення і обладнання російського виробництва

Депутати Хмельницької міської ради можуть підтримати введення додаткових заходів на території міста, пов’язаних із кібербезпекою.

Про це зазначено у проекті рішення сесії, який 19 травня з’явився на сайті міськради.

Обмежувальні заходи у вигляді заборони стосуватимуться здійснення закупівель міською радою, її виконавчими органами, підприємствами, установами та організаціями, що належать до комунальної власності, програмного забезпечення та телекомунікаційного обладнання, розробленого/виготовленого суб’єктами господарювання, які знаходяться під контролем держави-агресора, визнаної Верховною Радою України, або держав та осіб, стосовно яких діють спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), прийняті на національному або міжнародному рівні внаслідок агресії щодо України.

Крім цього, у разі затвердження цієї заборони структурні підрозділи хмельницької влади повинні також відмовитися від використання раніше замовлених програмних продуктів, виробництва країни-агресора.

Паралельно виконкому буде доручено створити протягом 2017 року загальноміську систему нарахування і обліку сплати населенням за житлово-комунальні та інші послуги “Єдиний рахунок” на базі КП “Хмельницькінфоцентр” для забезпечення технічного та криптографічного захисту інформації у сфері ЖКГ.

Як відомо, найближча сесія Хмельницької мської ради відбудеться 31 травня.

Нагадаємо, що 16 травня цього року Президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, серед яких “Аерофлот”, соцмережі “Вконтакте” і “Одноклассники”, компанія “Яндекс” тощо.

27 січня 2015 року Верховна Рада визнала Російську Федерацію державою-агресором та закликала міжнародних партнерів України не допустити безкарності винних за злочини проти людяності вчинені від початку  російської агресії проти України.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Давно пора

  2. А санкції проти головної держави агресора США, слабо ввести ?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.