Майже третину мільйона гривень сплатить до бюджету Хмельницького недобросовісний орендар

Рішенням господарського суду Хмельницької області задоволено позовні вимоги Хмельницької місцевої прокуратури про стягнення збитків із фізичної особи-підприємця, який без правовстановлюючих документів використовує 3800 кв.м землі в обласному центрі.

Механізм стягнення із недобросовісних землекористувачів шкоди, завданої використанням земель комунальної власності без правовстановлюючих документів, реалізовано завдяки злагодженій роботі місцевої прокуратури та міської ради.

Суб’єкт господарювання орендував вказану земельну ділянку для обслуговування належних йому на праві власності приміщень теплиці, проте після закінчення у 2013 році терміну дії договору оренди землі право користування нею не оформив.

Оскільки використання земельної ділянки має здійснюватись з додержанням принципу платності, відсутність документів на землю його порушує.

Тому міською радою обраховано збитки, завдані місцевому бюджету через використання ділянки з порушенням законодавства про плату за землю, які підприємець добровільно не відшкодував.

Вказане стало підставою для захисту прокурором інтересів держави у суді.

Як повідомив керівник місцевої прокуратури Валерій Заяц, землекористувача зобов’язано сплатити до місцевого бюджету понад 280 тис. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. молодці і прокуратура і мерія

  2. За умови врахування депутатами міської ради нашої пропозиції щодо встановлення ставок податків ця сума була б в три рази більшою і був би стимул для інших узаконити використання земельних ділянок.
    Пропозиція: “Плата за землю за земельні ділянки, які фактично використовуються юридичними і фізичними особами, в тому числі у разі переходу права власності на будівлі, споруди (їх частини), але право власності або право оренди на такі земельні ділянки в установленому законодавством порядку не оформлено (крім земель комунальної власності), встановлюється у розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельних ділянок”.
    Так що все відносно.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.