У Кам’янці-Подільському дослідять сміттєзвалище на предмет видобування біогазу

З приводу цього відбулася робоча зустріч мера Михайла Сімашкевича, депутатів міської ради із доктором технічних наук, заступником директора Інституту газу НАН України Геннадієм Жуком учора, 11 травня.

Про це повідомляє Кам’янець-Подільська міська рада.

Як ми уже повідомляли раніше, видобутком газу на нашому сміттєзвалищі зацікавилися фахівці Інституту газу. Сьогодні ними успішно реалізовано п’ять подібних проектів у Броварах, Борисполі, Житомирі, Миколаєві.

Аби спробувати втілити цю ідею в Кам’янці – для початку потрібно провести практичні дослідження і протестувати для потенційного інвестора об’єм накопиченого на полігоні газу. Для цього, зазначає представник Інституту газу, необхідно пробурити кілька свердловин й взяти проби газу з різних точок. «На основі цих розвідок зможемо сказати, яку генераційну потужність можна буде встановити на сміттєзвалищі», – додає пан Геннадій.

«Звичайно, зараз ми можемо говорити лише про перший крок. Але якщо все вдасться, – а з приводу долі нашого полігону ми говоримо не вперше і не з першою організацією, – то вирішимо не лише екологічне питання. Для початку 10% коштів із отриманої вигоди буде йти на розвиток комунального підприємства «Спецконмунтранс», яке й опікується місцевим полігоном», – говорить міський голова.

Тестові роботи на сміттєзвалищі фахівці проведуть у найближчі кілька днів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.