Реванш Кольгоферів: місто “вкрало” 434 “квадрата” підземного переходу?

Судові перепетії довкола підземного переходу на перехресті вулиць Кам’янець-Подільська у Хмельницькому отримали несподіваний поворот. Орендар нежитлових приміщень ТОВ “Либідь”, якого пов’язують з місцевою бізнес-сім’ю Валерія та Оксани Кольгоферів, довів у суді першої інстанції свою власність на 371,2 кв. м у “підземці”.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Таке рішення 12 квітня виніс Господарський суд Хмельницької області.

Позивач просив визнати суд недійсним свідоцтво на право власності на нерухоме майно – підземний пішохідний перехід загальною площею 1461,5 кв. м, виданого управлінням житлово-комунального господарства міської ради 18 грудня 2006 року. На його думку, у цей документ ввійшли зайвих 434,5 кв. м, на яких територіальна громада не мала права власності. Зокрема, 371,2 кв. м, закріплених за ТОВ “Либідь” на підставі договору купівлі-продажу від 6 лютого 1997 року.

У грудні 2015-го позивач провів державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення у підземному переході.

Натомість Феміда з’ясувала, що управління житлово-комунального господарства міськради отримало своє свідоцтво на підземний перехід загальною площею 1461,5 кв. м, згідно з розпорядженням міської Ради народних депутатів №1663 від 19 липня 1993 року. Останнім було затверджено акт державної комісії з прийому в експлуатацію “Підземного переходу” загальною площею 1027 м .кв.

При цьому, суд вважає, що матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, які б підтверджували, що площа підземного переходу, який був прийнятий в експлуатацію, становила 1461,5 кв.м. Також відсутні й інші докази на підтвердження виникнення у територіальної громади права власності на підземний перехід саме площею 1461,5 кв. м. Тому вказане свідоцтво є незаконним і його варто визнати недійсним.

Крім того, суддя Людмила Субботіна не взяла до уваги доводів представника Хмельницької міської ради стосовно того, що ТОВ “Либідь” на момент звернення з позовом до суду вже не було власником нежитлових приміщень площею 371,2 кв. м. Річ утім, що 24 листопада 2016 року позивач перепродав спірні “квадрати” у підземному переході ПП “Ді Ай Сі”, що є також близьком до бізнесменів Кольгоферів. У свою чергу “Ді Ай Сі” роздробило 371,2 кв. м таким чином, що вийшло 60 нежитлових приміщень і перепродало хмельницькому ПП «Експресс».

Під час аналізу фактів і доказів суддя Субботіна кілька разів робила посилання на постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 4 квітня. Виявляється, що вінницька апеляція вщент розгромила рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 15 лютого цього року, який визнав протиправним та скасував рішення державного реєстратора від 30 грудня 2015 року про реєстрацію за ТОВ “Либідь” права власності на нежитлові приміщення – приміщення магазинів загальною площею 371,2 кв. м.

За твердженням колегії суддів з Вінниці, висновок хмельницького суду є помилковим, “оскільки ґрунтується на хибному тлумаченні та неправильному застосуванні норм закону та Порядку № 868, що призвело до неналежної оцінки доказів та висновків, які не відповідають фактичним обставинам справи”.

Також апеляція піддала критиці реєстрову книгу на нежитлові об’єкти нерухомого майна, які веде хмельницьке БТІ. Її заповнення суперечить Інструкції про порядок реєстрації будинків та домоволодінь у містах, селищах міського типу Української РСР.

“Відтак, книга № 1, яка переписана з книги № 2 не може бути прийнята судом, як доказ, в розумінні ст.ст. 69-70 КАС України, про не проведення державної реєстрації за ПМП “Ковчег” (правонаступник “Либідь” – НГП) договору купівлі – продажу приміщення магазинів площею 371,2 кв.м., укладеного між ПП “Коріл” та ПМП “Ковчег” розташованого в підземному пішохідному переході на перехресті вулиць Кам’янецькій та Подільській 11 лютого 1997 року”, – вважає вінницький суд.

Таким чином, апеляційна інстанція скасувала постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 15 лютого і ухвалила нову, якою відмовила Хмельницькій міській раді визнати протиправним та скасувати реєстрацію за ТОВ “Либідь” права власності на приміщення магазинів загальною площею 371,2 кв. м у “підземці”.

27 квітня хмельницька влада подала касацію до Вищого адміністративного суду України.

Як писав НГП, 17 березня Хмельницький міськрайонний суд арештував 60 нежитлових приміщень комунальної власності загальною площею 371,2 кв.м, що розміщені у підземному переході (на перехресті вулиць Кам’янецької-Подільської) і незаконно перейшли до ПП “Ді Ай Сі” та ПП «Експресс».

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, з березня 2015 року ТОВ “Либідь” записано на хмельничанина Анатолія Решетніка. Перед цим підприємство належало колишньому депутату Хмельницької міськради від Партії регіонів Оксані Кольгофер, яка разом із чоловіком Валерієм заснувала ТОВ у 2002 році.

Про номінальне представництво у “Либідь” пана Решетніка говорять інші виписки з реєстрів. Так, він має приналежність до трьох фірм, які, так чи інакше, мають опосередкований зв’язок з бізнес-сім’єю Кольгоферів. До прикладу, з жовтня 2016 року Решетнік є директором хмельницького ТОВ “Укрбудінвест”. До цього директором працювала Світлана Плотнікова, яка була довіреною особою кандидата у нардепи Оксани Кольгофер.

Засновником і керівником ПП “Ді Ай Сі” з 2011 року виступає мешканець Хмельницького Едуард Бондаренко. До 10 жовтня 2011 року фірма була записана на бізнесменів Валерія і Оксану Кольгоферів.  Потім її переписали на Віталія Скоропінського і Катерину Залуцьку.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

 1. …..заповнення суперечить Інструкції про порядок реєстрації будинків та домоволодінь у містах, селищах міського типу Української РСР…..

  це п….ц товаріщі

  • Дуже вірне рішення,
   думати юристам міської ради слід було до подачі позову в суд, і грамотно будувати свою правову позицію.
   Яке панове рішення ви очікували після рішення Вінницької апеляції?
   Субботіна Л. виконала вомога закону, при прицедентному рішенні!

   Доречі, така комбінація схожа на типову схему, міська рада узаконює прихватизоване майно Кольгофирами через суд, шляхом подачі недолугих позовів і належним чином не обгрунтовуючи свою правову позицію.

   Панова за вашими спинами міський голова та Бульбофери про все домовились, а перед вами просто роблять шоу!

 2. А никто и не говорил, что будет легко маланцев от партии рыгов победить. Вот тут нужен Бурлик с кувалдой и вся свободовская рать Хмельницкого чтобы прищемить хвост этим пройдохам. А заодно и пару судей люстрировать-кастрировать.

  • От дійсно, нехай би Бурлик і Ко продемонстрували свою принципову позицію в цьому випадку. Але ж тут можна і по баняку схопити.

 3. От сукотіна ти сучк* драна,скільки ж тобі відслюнявили бульбофери?

 4. Суддя взяла хабар.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.