Голова Ямпільської селищної ради Білогірського району Іван Бурлака, який не так давно відзначився фантастичною зарплатою під Новий рік, вирішив публічно дискредитувати деякі ЗМІ.
На офіційній сторінці селищної ради у “Фейсбуці” 6 квітня вийшла його публікація, в якій посадовець замість того, щоб розставити всі крапки над “і”, полив брудом журналістів і називав їх замовними після викривального матеріалу. Зокрема, пан Бурлака згадав і “Незалежний громадський портал”.
Аби читачів й надалі не вводили в оману, редакція НГП заявляє, що голова Ямпільської селищної ради порушив Закон України «Про доступ до публічної інформації», не надавши своєчасної відповіді на інформаційний запит. І зробив він це порушення аж тричі.
Тепер відтворимо хронологію. 19 лютого цього року на електронну адресу Ямпільської селищної ради yampilsr@e-mail.ua було направлено інформаційний запит. Голові Бурлаку пропонувалося відповісти на два простих питання: 1. Надати суми виплачених заробітних плат з усіма доплатами (преміями, матеріальною допомогою тощо) керівництву Ямпільської селищної ради (голові, заступнику, секретарю) за грудень 2016 року. 2. Надіслати копію офіційного рішення сесії Ямпільської селищної ради, на підставі якого підвищено оклади керівництву ради.
9 березня керівнику Ямпільської селищної ради Бурлаку надіслано повторний запит, оскільки на попередній він не відповів.
Пізніше, 16 березня через систему “Доступ до правди” надіслано запит Білогірській райдержадміністрації з проханням надати відомості про фінансування у розрізі сільських і селищних рад Білогірського району за грудень 2016 року і січень 2017 року, зазначивши: посадові оклади керівництва цих рад (голів, заступників і секретарів); фонди заробітних плат; можливу економію коштів.
Того ж дня перший заступник голови РДА Володимир Кирилюк перенаправив цей запит за належністю головам селищних та сільських рад району для розгляду та надання відповіді. У тому числі, лист мав отримати й голова Ямпільської селищної ради. Однак реакція знову нульова.
Наголосимо: інформація “Більше ніж у Гройсмана – на Хмельниччині голові селищної ради нарахували 68 тис. грн зарплати” вийшла на сайті “Незалежного громадського порталу” 22 березня. Це говорить про те, що пан Бурлака мав усі можливлості та час, аби донести свою вичерпну позицію до читацької аудиторії у формі відповіді на інформаційний запит. Тим паче, що у телефонній розмові 18 березня він підтвердив журналісту, що одержав такий запит.
Отже, посадовець місцевого самоврядування Іван Бурлака порушив закон про доступ до публічної інформації. У статті 20 цього Закону зазначається, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Ані першої, ані другої дії з боку голови Ямпільської селищної ради не було зроблено.
Окремо частиною 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.
Це підтверджується положенням статті 5 Закону України «Про захист персональних даних», у якій йдеться про те, що не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень, а також «не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна, крім випадків, передбачених
статтею 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Відповідно до статті 16 Закону України «Про запобігання і протидію корупції», інформація про розміри, види оплати праці та будь-яких інших виплат з бюджету особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом.