Скандальний голова Ямпільської селищної ради тричі порушив закон про доступ до публічної інформації

Голова Ямпільської селищної ради Білогірського району Іван Бурлака, який не так давно відзначився фантастичною зарплатою під Новий рік, вирішив публічно дискредитувати деякі ЗМІ.

Іван Бурлака

Іван Бурлака

На офіційній сторінці селищної ради у “Фейсбуці” 6 квітня вийшла його публікація, в якій посадовець замість того, щоб розставити всі крапки над “і”, полив брудом журналістів і називав їх замовними після викривального матеріалу. Зокрема, пан Бурлака згадав і “Незалежний громадський портал”.

Бурлака-Фейсбук

Бурлака-Фейсбук2

Зважаючи, що після виходу інформації на НГП, було видалено повідомлення з "Фейсбуку" селищної ради, тому ми публікуємо скрін-шоти

Зважаючи, що після виходу інформації на НГП, було видалено повідомлення з “Фейсбуку” селищної ради, тому ми публікуємо скрін-шоти

Аби читачів й надалі не вводили в оману, редакція НГП заявляє, що голова Ямпільської селищної ради порушив Закон України «Про доступ до публічної інформації», не надавши своєчасної відповіді на інформаційний запит. І зробив він це порушення аж тричі.

Тепер відтворимо хронологію. 19 лютого цього року на електронну адресу Ямпільської селищної ради yampilsr@e-mail.ua було направлено інформаційний запит. Голові Бурлаку пропонувалося відповісти на два простих питання: 1. Надати суми виплачених заробітних плат з усіма доплатами (преміями, матеріальною допомогою тощо) керівництву Ямпільської селищної ради (голові, заступнику, секретарю) за грудень 2016 року. 2. Надіслати копію офіційного рішення сесії Ямпільської селищної ради, на підставі якого підвищено оклади керівництву ради.

запит1

9 березня керівнику Ямпільської селищної ради Бурлаку надіслано повторний запит, оскільки на попередній він не відповів.

запит2

Пізніше, 16 березня через систему “Доступ до правди” надіслано запит Білогірській райдержадміністрації з проханням надати відомості про фінансування у розрізі сільських і селищних рад Білогірського району за грудень 2016 року і січень 2017 року, зазначивши: посадові оклади керівництва цих рад (голів, заступників і секретарів); фонди заробітних плат; можливу економію коштів.

запит3

Того ж дня перший заступник голови РДА Володимир Кирилюк перенаправив цей запит за належністю головам селищних та сільських рад району для розгляду та надання відповіді. У тому числі, лист мав отримати й голова Ямпільської селищної ради. Однак реакція знову нульова.

Наголосимо: інформація “Більше ніж у Гройсмана – на Хмельниччині голові селищної ради нарахували 68 тис. грн зарплати” вийшла на сайті “Незалежного громадського порталу” 22 березня. Це говорить про те, що пан Бурлака мав усі можливлості та час, аби донести свою вичерпну позицію до читацької аудиторії у формі відповіді на інформаційний запит. Тим паче, що у телефонній розмові 18 березня він підтвердив журналісту, що одержав такий запит.

Отже, посадовець місцевого самоврядування Іван Бурлака порушив закон про доступ до публічної інформації. У статті 20 цього Закону зазначається, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Ані першої, ані другої дії з боку голови Ямпільської селищної ради не було зроблено.

Окремо частиною 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Це підтверджується положенням статті 5 Закону України «Про захист персональних даних», у якій йдеться про те, що не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень, а також «не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна, крім випадків, передбачених
статтею 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відповідно до статті 16 Закону України «Про запобігання і протидію корупції», інформація про розміри, види оплати праці та будь-яких інших виплат з бюджету особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. ))) Якби мене так чемно посилали, я б не хвалився про те аж цілим матеріалом

  • Михайло, забрати у тебе лаври “Найчастіше посланого журналіста” не під силу нікому…

   • Порахували? Поділіться, бо вже літа – багато що забув. А ви, судячи з нечемності в мові, ще молодий.

    • Навпаки, я сама чемність. Лише констатую відомий широкому загалу факт.

     • Взагалі мій коментар міг зачепити тільки автора цього матеріалу. Мельнику, або ви Мельник і підставляєте Тараненка (який через свою кабінетність навіть фото до цього допису позичив у мене), або ти Тараненко й виказуєш свою сцикливість, ховаючись за “Мельником”.

 2. Для порівняння: абсолютно не замовний матеріал “чесного” чи то журналіста, чи то письменника , чи то ще щось, Михайла Цимбалюка
  http://aktualno.km.ua/aktualno-dlya-podolyan/yampil-bezvidpovidalne-pravlinnya-chi-gospodar-na-mistsi/

  • Кругом одни запроданцы и жулики.

  • О, дякую. Якщо вже порівнювати, то інші якраз і програють йому.

   • Що Михайле, зачепило? Чи журналістська совість раптом прокинулась після пасквілей у “Прибузькій зорі”?
    Хоча навряд…..

  • Миша, статья у тебя какая то постная вышла. Тебе денег никто не даст!!

 3. До відома М. Цимбалюка: до публікації матеріалу, ми неодноразово звертались до сільського голови, аби він висловив свою позицію. Усі намагання отримати коментар були проігноровані (чим, власне, він порушив законодавство).
  Аж раптом, можливо з чиєїсь подачі, розродився цілою наклепницькою тирадою про замовні проти нього матеріали.
  Чи не було, Михайле, у нього можливості пояснити свою позицію раніше? Хтось йому заважав?

 4. Чего пристали к Мише? Срубил чуть бабла у голови, надо ж отработать. А если надо Миша жопу лизать умеет….

 5. Хлопці, чого пристали до того “жебрака” з Ямполя . Сьогодні децентралізовані це бізнес,бізнес крутий! Голова Гуменецької отг – 422 тис.зарплати в рік (сорок тисяч з лишнім у місяць), секретар , заступник цієї громади , по 250 тис. грн., мілкі чиновники по 160-170 тис.грн. Просто в Бурлака Івана фортовий місяць а не рік.

 6. А пристали до того жебрака івана тому що він жебрак.Якби він був КИМОСЬ йому і лаври б були. а так. журналісти не бояться таких .А тих хто дійсно бере. перед тими на задніх лапках бігають і оди їм співають.бо знають щось напиши і все.нічого нового в нашій європейській україні.розікрав і розвалив весь колгосп Герой -вкрав мішок зерна-в тюрму. Михайло це не до Вас.

 7. Сплітаєте тут сон рабої кобили!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.