Яцковський закликає ВР втрясти з децентралізацією тергромад, а ЦВК перестати бути Бабою Ягою

Координатори регіональних центрів розвитку місцевого самоврядування закликають Центральну виборчу комісію припинити бавитися в політичні ігри, а Верховну Раду України – прийняти необхідні закони для реалізації завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Про це повідомляє сайт “Децентралізація влади”.

Вони називають неприпустимим той факт, що ЦВК вкотре відмовила багатьом об’єднаним територіальним громадам у призначенні перших місцевих виборів. Причиною у більшості відмов ЦВК назвала необхідність спершу змінити межі районів, оскільки це громади, до складу яких увійшли ради суміжних районів або які створилися довкола міст обласного значення.

«Очевидно, що комусь дуже не вигідно, щоб така реформа проводилася в нашій країні. А як інакше можна пояснити дії ЦВК, яка без правових на те підстав не призначає вибори? Чому вона не бере до уваги роз’яснення профільного парламентського комітету? ЦВК, вірніше, частина членів комісії, за перепрошенням, як та Баба Яга, що завжди «проти». Намарне їм нагадувати про ситуацію в країні, демонструвати переваги у розвитку тих громад, які вже рік функціонують, чи вимагати виконання букви закону або взивати до їх совісті. Бо рішення ЦВК не призначати вибори в багатьох громадах свідчить, що ні громади, ні люди, які живуть в цих громадах, а це сотні тисяч громадян України, нічого не вартують у порівнянні із захопливими політичними іграми», – сказав координатор центру розвитку місцевого самоврядування на Хмельниччині Сергій Яцковський.

Він пояснив, що проект закону, який би регламентував умови зміни меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад – давно на розгляді Парламенту.

“На початку вересня його схвалили у першому читанні і… тиша. Вочевидь, Парламент нікуди не поспішає, хоча спікер і пропонував скорочену процедуро розгляду. Але нехай тоді парламентарі приїдуть у ці громади і пояснять людям, чому так? Чому не приймають потрібні закони? Чому міста обласного значення, які мали б стати локомотивами децентралізації — фактично залишились на обочині цієї реформи? Розумію, що чесність в політиці – це, швидше, крайність, і правди ніхто не скаже. Але якщо ми хочемо навести лад у своїй країні, маємо всі однаково відповідально працювати кожен на своєму місці”, – додав експерт з децентралізації.

Як писав НГП, Центральна виборча комісія повторно заявила про відсутність правових підстав для призначення перших виборів депутатів Нетішинської міської ради об’єднаної територіальної громади та Нетішинського міського голови і оголошення виборчого процесу відповідних місцевих виборів.

Також іншим рішенням Комісія не знайшла правових підстав для призначення перших виборів депутатів Грицівської селищної ради об’єднаної територіальної громади та Грицівського селищного голови.

Разом з тим, Центральна виборча комісія призначила перші місцеві вибори на 18 грудня цього року у чотирьох тергромадах Хмельниччини.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 23

 1. Закикаю Яйцеголового не бавитися та не грати у політичні ігри бо сам бар..н їздив по сільських радах і колотив .. обєднуйтесь-обєднуйтесь то вам буде краще. А вийшло навпаки… А зараз псіхує…. бо наколотив.
  От, нехай дивиться собі під ноги і відповідає за свої дії.
  Таких як яйцековський краще гнати з села тільки приїде.
  Або у відставку ….
  Хотів показати себе важним рехформатором.
  А приказка народна проста: Хто спішить – той людей смішить.. У відставкуууууу!!!!

  • Сам баба Яга в очках!! Підтримую відставку!! Ганьба.

  • Ідея щодо децентралізації дійсно непогана, але дієва вона (децетралізація) тільки в заможних і цивілізованих державах та суспільствах, в яких є лише мінімальний рівень корупції. У нас же на Україні (наш класик Т.Г.Шевченко в своєму «Заповіті» писав саме так – “…на Вкраїні милій…) цю ідею як завжди перекрутили і спотворили та використовують лише для того, щоб влада (і центральна, і місцева) в умовах з її ж вини “недостатніх і незбалансованих” бюджетів «скинула з себе» зобов’язання фінасувати утримання досить зношеного житла та його інфрастрктури, які якраз з їхньої вини кілька десятиріччь незалежності майже не «амортизовувалися» (не ремонтувалися, не розвивалися тощо), освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення і т.п., та взагалі відповідальність за це (що, до речі, порушує основні положення нашої конституції). В цьому і полягає справжня причина “нашої” децентралізації (просто у центральної влади немає грошей і … совісті). Так що люди, “включіть мозги” і не “ведіться”.

   • Та треба та децентралізація, щоб поменше чиновників було і так їх багато. І гроші щоб залишались в тергромадах і не чекати милості центральної влади будувати в нас дороги, самі побудуємо.

 2. Як не хочеться щоб зміни були в країні. Хай краще як завжди, поганенько, зате можна всю свою вину на когось звалити і кричати, обзиватись, обурюватись. Ось в чому кайф життя.

  • Кайф житя бути – загіпнотезованим політикою цинізму і маразму….. і що б хто не говорив, він є лютий ворог влади…. бо іде проти неї! І коли ти при владі, і лижиш смердючу дупу свого керівника , то мусиш захищати цю систему, цей вірус….. жалко тебе….!

   • Чого в нас в місті хороший керівник, чого б це його не захищати, хай захищають.

  • Включіть мозги і совість (див. вище).

 3. Зміни відбулись, “зміни” які втюхали “яцковські – загородні” без будь яких економічних розрахунків без законодавства на базі існуючих законів та Конституції. Сама погана риса Яцковського що за грандові гроші ладен робити все аби десь щось заробити. Як так бездумно виконувати волю грандоїдів Ткача та Ганущака , Урядовцям це все побарабану . Розпилять ще один мільярд у 2017 році.Ні совісті ні розуму. Вже не одне село проклинає цих горе реформаторів.

  • Гроші віддали на місця, що може бути краще. Так живе весь нормальний світ. Таке на території бувшої совдепії тільки в прибалтів. Коли гроші на місцях люди самі вирішують що їм будувати, що ремонтувати, а основне є за що.

   • 1 мільярд на розвиток громад у 2016 році і всі ОТГ розцвіли , це близько 1% бюджету України . Дайте 3% на всіх щоб купалися у маслі та жили в достатку . Казка .)))) чекаємо манну небесну .

 4. а чого ж розпиляли–ми всі рішення по грошах приймали на сесії ради ОТГ-і в нас всі гроші пішли на проєкти. А, децентралізація це првильний рух–проблема в тих хто її робе

  • Робе чи ребе, якось вже визначіться.

  • Сьогодні гроші прийшли в громаду , основний меседж “реформаторів” , таким самим чином могли би прийти гроші і на інші сільські ради якби необєднались. Що реформаторами зроблено – кошти які йшли на район і якими користувались і бідні і багаті відповідно зараз спрямовані в отг . Висновок – переливання із пустого в порожнє адже сума зведених бюджетів на рівні району не змінилась. І ще за рахунок девальвації гривні відповідно до долара зараз такі бюджети на місцях , але то все інфляція порахуйте у валюті бюджет 12 та бюджет 17 він у три рази менший. Щодо чиновників то у обєднаних громадах таких у геометричних проекція більше чим на районному рівні , а роботу роблять однакову , окрім того якість та фах таких спеціалістів бажає бутим краще.

 5. Та нашо та децентралізація, нашо то об”єднання. Давайте в кожному селі посадимо чиновників, дамо їм високі зарплати, дорогі автомобілі шоб жінок з дітьми возили. В нас мало чиновників, треба ще.

  • Давайте віддамо всі гроші і владу оному князю в отг який буде красти мільйони і літати з жінками не Мальдіви…… а чиновників нехай скорочують в органах центральної влади де зарплата по 30 тис… не ма то не купиш….. біжи промий мозги…

   • А чого це князь в отг має красти? А ми люди для чого? Ми з того князя по двадцять разів на день питаємо. Якщо ви боїтеся свого князя то нашо його вибрали? Не дайте йому спокійно жити. А хто ж має працювати? Хтось? Десь в Києві, чи в області? Вже було, толку ніякого.

 6. Вам чи вашим близьким доводиться ходити по воду за #тридевять земель? Знайомтеся з історіями успіху громад, жителі яких приєднали власні садиби до мереж водоповстачання та доєднуйтесь до більш ніж 80 населених пунктів, що забезпечили себе водою. Побудуйте і собі #водогін. Памятаймо: «Успішність будь-якого починання залежить від того, наскільки люди об’єднаються навколо нього»! https://www.youtube.com/watch?v=u2GE95Hff9w
  #рішення #вода_в_село

 7. Хочу підвести підсумок цих коментарів:
  1. Децентралізація вигідна районним центрам та їхнім управлінцям для того що б збільшити бюджет і більше красти.
  2. Дерибанити землю і природні ресурси бо в містах їх зовсім не залишилось. А це ж гроші….
  3. Сільські голови, депутати та сільські активісти заважають міським царям керувати, грабити людське майно! Тому ті так нервують….і для них – інститут громад потрібно усунути будь яким чином. Для того що б примножити центральну владу на округ …
  4. Не бажання влади поділитись з фінансами та владою з селом… краще знищити село та приймати рішення в центрі.бо там на їхню думку чиновники проїдають бюджет… а вони святі – собі під ноги не дивляться і напевне живуть на те що бутилки збирають…. ржу…. повірте крадуть в центральних органах в 10000000000 раз більше чим в самих багатших селах.

  Час змінився зрозумійте….. ми будем гнати вас з сіл і не дамо дерибанити наше мейно…. ми самі будем вирішувати що нам робити і будувати а ви може подавитись вашими мільйонами….
  Залиште нас в спокої….. грабте і руйнуйте країну далі…. щастя вам здоровЯ…..

  • Ви написали провокаційну дурницю. Вас мабуть не вибрали і ви ображені. Завдяки реформі децентралізації місцеві бюджети значно зросли, а їх дохідна частина перевищила видатки, профіцит місцевих бюджетів складає 32 млрд гривень. У порівнянні з минулим роком на 50%!!!! перевищено надходження місцевих бюджетів. Є гроші, є за що робити, але так є і контроль правоохоронних органів і громадський в тому числі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.