ЦВК вдруге відмовилася призначати перші вибори депутатів Нетішинської об’єднаної тергромади

Центральна виборча комісія повторно заявила про відсутність правових підстав для призначення перших виборів депутатів Нетішинської міської ради об’єднаної територіальної громади та Нетішинського міського голови і оголошення виборчого процесу відповідних місцевих виборів.

Про це зазначено у постанові ЦВК від 7 жовтня №432.

В офійційному документі сказано, що Нетішинська міська об’єднана територіальна громада утворена територіальними громадами, розташованими на території трьох суміжних адміністративно-територіальних одиниць: міста обласного значення Нетішин, Славутського та Ізяславського районів.

Разом з тим, згідно з пунктом 29 частини першої статті 85 Конституції України вирішення питання щодо утворення і ліквідації районів, встановлення і зміни меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування та перейменування населених пунктів і районів належить до повноважень Верховної Ради України.

З цього приводу ЦВК зауважила, що до неї не надходила постанова Верховної Ради України про зміну меж міста Нетішин, Славутського та Ізяславського районів Хмельницької області у зв’язку з утворенням Нетішинської міської об’єднаної територіальної громади.

Більше того Центральна виборча комісія з’ясувала, що у зверненнях Хмельницької ОДА, Нетішинського міського голови, рішеннях місцевих рад про добровільне об’єднання територіальних громад, висновку обласної державної адміністрації про відповідність проектів рішень місцевих рад щодо добровільного об’єднання не зазначено про включення до складу об’єднаної тергромади села Хоровиця. Цей населений пункт, згідно з відомостями електронного довідника “Україна. Адміністративно-територіальний устрій”, належить до Полянської сільської ради Славутського району.

Також у Комісії відсутні будь-які документи про виключення села Хоровиця зі складу зазначеної сільської ради та Славутського району, а Хмельницькою обласною державною адміністрацією не надано жодних документів, які підтверджують цю обставину.

“Відповідно до пункту 2  частини першої статті 4 Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, територія об’єднаної територіальної громади має бути нерозривною, межі об’єднаної територіальної громади визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися. Відтак невключення до складу Нетішинської міської об’єднаної територіальної громади села Хоровиця, що належить до складу, а отже, і юрисдикції Полянської сільської ради однойменної сільської територіальної громади, суперечить наведеним вимогам указаного Закону”, – наголошено у постанові ЦВК.

Крім того, іншим рішенням Комісія не знайшла правових підстав для призначення перших виборів депутатів Грицівської селищної ради об’єднаної територіальної громади та Грицівського селищного голови.

Річ утім, що тергромада розташована на території двох суміжних адміністративно-територіальних одиниць – Шепетівського та Полонського районів. Відповідно, має бути прийнята постанова Верховної Ради України про зміну меж Шепетівського та Полонського районів Хмельницької області у зв’язку з утворенням Грицівської селищної об’єднаної територіальної громади.

Однак до ЦВК не отримував підтверджуючі документи з парламенту щодо зміни меж районів.

Як відомо, 28 серпня 2015 року Центральна виборча комісія зазначила про відсутність правових підстав для оголошення Центральною виборчою комісією початку виборчого процесу перших виборів депутатів Нетішинської та Славутської міських рад об’єднаних територіальних громад і Нетішинського, Славутського міських голів”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Децентралізація підвищує вимоги до професіоналізму посадовців місцевого самоврядування, адже ресурси та повноваження пропорційно збільшуються. Чи впораються місцеві очільники з викликами? Впораються, бо підвищують свій рівень і вчаться. Ось живий приклад – Школа місцевого самоврядування DESPRO. Так що “зрада” відміняється. Прорвемося!
    http://despro.org.ua/news/news/?ELEMENT_ID=1742

  2. Законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» рекомендовано до прийняття комітетом ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування:
    http://decentralization.gov.ua/news/item/id/3632

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.