Руйнування пам’ятки архітектури задля паркінгу та офісних приміщень в центрі Хмельницького

Ця історія розпочалась ще у 2015 році, а саме 09.04.2015 р. коли виконавчий комітет ХМР своїм рішенням № 279 передав в оренду строком на 2 роки та 11 місяців ТОВ «Діамант» приміщення загальною площею 57,0 кв.м по вул. Проскурівській, 18 під склад. І все б нічого, якби влітку цього року на цьому місці, де раніше був склад, не розпочались активні будівельні роботи, а від приміщення (складу) залишились лише згадки у документації.

1

Після маленького історичного вступу для розуміння важливим аспектом є інформація про юридичну особу, а саме ТОВ «Діамант», і в цьому нам допоможе пошукова система Youcontrol, що з липня місяця є партнером громадської організації «Жіночий антикорупційний рух» (https://youcontrol.com.ua/) та надає можливість користуватись своїм ресурсом. Отже, ТОВ «Діамант» зареєстроване 28.03.2001 р., засновниками є Ружицька Ірина Вікторівна (розмір внеску у статутний капітал 999 000,0 грн) та Хуторнюк Наталія Василівна (розмір внеску в СК – 1 000 грн), кінцевим бенефіціарним власником зазначено Ружицьку І.В. ЄДРПОУ – 14150542, адреса реєстрації: м. Хмельницький, пров. Жовтневий, 6 (тепер це пров. Прибузький, 6). Варто зазначити, що ця адреса співпадає з адресою, що вказав засновник – пані Ружицька І.В. Якщо скористуватись картами Google, то за даною адресою розміщено будівлю, що досить схожа на приватний будинок у приватному секторі м. Хмельницького.

Скріншот із карти Google

Скріншот із карти Google

Щодо керівника ТОВ «Діамант», то ним зазначена Кобельчук Людмила Василівна (з 01.08.2010). Однак варто також зазначити щодо адреси реєстрації, то за цією ж адресою зареєстровані ще дві юридичні особи, що є важливим для розуміння подальшої ситуації: ПП «Готель Арена» (ЄДРПОУ: 39631257) та ПП «Арена Плюс» (ЄДРПОУ: 32601048), що мають відношення до одноіменного готелю в центрі Хмельницького. Засновником та керівником першого є Капелюшок Валентина Анатоліївна, яка одночасно виступає і засновником другої юрособи, однак керівником там є Пастухова Валентина Іванівна. Основним видом діяльності є: у першого – 55.10 Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування (основний); у другого – 56.10 Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування; тобто скоріше всього це може наводити на думку, що на першій юрособі працює сам готель «Арена», а друга опікується діяльністю ресторану у цьому ж готелі. До речі, ТОВ «Діамант» та ПП «Арена-плюс» в реєстрі зазначають однаковий телефонний номер – (0382) 70-20-90, що може сигналізувати про їх пов’язаність.

Враховуючи назви юросіб, то варто згадати, що неподалік розпочатого резонансного будівництва під вікнами музичної школи, розміщений готель «Арена» (вул. Проскурівська, 20), що цілком ймовірно має зв’язки і з ТОВ «Діамант», адже саме у готелю може бути потреба у паркінгу та приміщеннях (тренажерний зал тощо), які заплановані у будівництві. Все це можна прив’язати до необхідності отримати зірки, оскільки в мережі Internet нам не вдалось знайти згадку про кількість зірок у готелі «Арена» на даний час, про це ніби воліють не згадувати.

Фото Афіни Черкезової

Фото Афіни Черкезової

Довідково. Що значать зірки? Сертифіковані органи оцінюють рівень готелю за існуючими міжнародними критеріями. Перш за все оцінюється рівень пропонованого комфорту і різноманітність послуг, які надаються. Після цього оцінюються розміри приміщень і сервісні можливості: наявність ресторану і бару, сауни і басейну, автостоянки, яка охороняється, служби замовлення таксі, міжнародного телефону і камери зберігання. Готелі категорії 4* надають високий рівень сервісу. Вони розраховані на людей з середнім по європейським міркам достатком. Зазвичай такі готелі розташовані в центрі міста або на першій лінії пляжу. Автостоянка, безкоштовні тренажерні зали, корти і басейни, шоу і дискотеки повинні бути в 4* готелях. В наявності має бути укомплектований біде і феном санвузол, кондиціонер, кольоровий телевізор з дистанційним керуванням, холодильник, міні-бар, міні-сейф, телефон з виходом на міжмісто. За стандартом в чотирьох зіркових готелях до 10% номерів можуть бути тримісними.

Отже, досить схоже, що готель «Арена» хоче претендувати як мінімум хоча б на «4 зірки», адже розміщується у центрі міста, має різноманітні номери від 600 грн за Econom та до 3500 грн – за Delux Vip (інформація із сайту готелю «Арена» – http://arena.km.ua/rooms/).

Тепер повернемось до самого будівництва. Отже, 16.05.2016 р. до управління архітектури та містобудування ХМР звертається керівник ТОВ «Діамант» Кобельчук Л.В. із заявою щодо отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки по вул. Проскурівська, 18 для реконструкції орендованих складських приміщень під паркінг з надбудовою і прибудовою офісних та допоміжних приміщень. До заяви були прикріплені документи, серед яких копія документу про право власності та містобудівний розрахунок.

3

 

4

Отже, як можна прослідкувати на зображенні державного акту, чітко видно, що земельна ділянка у постійному користуванні Хмельницької дитячої музичної школи № 1, а не ТОВ «Діамант». Однак незважаючи на цей факт вже 27.05.2016 р. ТОВ «Діамант» отримує містобудівні умови та обмеження забудови цієї земельної ділянки в управлінні архітектури ХМР. Усі документи були у розпорядженні управління, однак чому на цей факт були «закриті очі» залишається не відомим. Варто зазначити, що сім тижнів керівництво департаменту архітектури ХМР, в який входить це управління, шукає винних та озвучує ті ж самі пояснення перед громадськими активістами, що оголосили «війну» такому ганебному будівництву. Більше жодної реакції чи діяльності з боку Хмельницької міської ради не спостерігається.

Містобудівні умови та обмеження (фрагмент)

Містобудівні умови та обмеження (фрагмент)

Важливо зауважити, що громадське середовище ще у червні минулого року било на сполох щодо цього будівництва та зверталось до виконавчого комітету ХМР. В той же час було отримано офіційну відповідь із застереженнями про чітке дотримання усіх умов укладеного договору оренди комунального майна ТОВ «Діамант». Чому ж теперішнє керівництво міста при існуванні цього офіційного листа надало містобудівні умови? Запитання риторичне…

6

7

Досить важливим є також тест договору оренди нежитлового приміщення, який тристороннє підписано від імені виконавчого комітету ХМР, ТОВ «Діамант» та директором Хмельницької дитячої музичної школи № 1. Найважливішими тезами є: «приміщення передається під склад» та «не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності»; орендар зобов’язується – «використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов договору» та «забезпечувати збереження орендованого Майна»; Орендар зобов’язується «своєчасно здійснювати за власний рахунок поточний ремонт орендованого майна» та «забезпечувати збереження переданої в оренду пам’ятки, щойно виявленого об’єкта культурної спадщини чи її (його) частини…» (тобто ще у той момент було чітко вказано про існування пам’ятки архітектури). Орендар має право: «… за погодженням Орендодавця, Балансоутримувача, Отримувача коштів вносити зміни до складу орендованого майна, проводити його капітальний ремонт відповідно до чинного законодавства, нормативних актів міської ради та її виконавчого комітету». Однак на інформаційний запит Хмельницька міська рада не надала жодного документу, який би свідчив про надання нею згоди проводити реконструкцію складу ТОВ «Діамант», був наданий договір оренди складу.

Нещодавно було виявлено досить цікавий документ датований 31.05.2016 р. – договір про спільне проведення робіт по реконструкції приміщень між Хмельницькою дитячою музичною школою № 1 та ТОВ «Діамант», в якому зазначено, що «Сторона 2 приймає зобов’язання здійснювати фінансування та виконання переліку робіт для музичної школи». Однак якщо слідувати умовам договору оренди погодження мало також бути отримане від Орендодавця – Хмельницької міської ради, однак про нього згадка відсутня. А також варто зазначити, що містобудівні умови отримувались без згадування у переліку документів цього договору, заявником подавався лише договір оренди складу та це підтверджують дати цих документів.

8

 

9

Тепер розглянемо найважливішу для будівництва документацію – містобудівний розрахунок (датований 2015 р.), який демонструє масштаби будівництва, а вони значні порівняно із площею складу у 57, 0 кв.м: площа земельної ділянки, що планується до забудування – 1 534,0 кв.м, площа забудови по ділянці складає – 1 319,0 кв.м, що становить 86 % від площі ділянки. Площа забудови будівлі, що реконструюється – 141,3 кв.м, поверховість – 2 поверхи, загальна площа громадської будівлі 398 кв.м, загальний будівельний об’єм – 1 510 м.куб, що відповідає інформації у містобудівних умовах. Майданчики для автостоянок – 5 машино-місць. Однак якщо порівняти ці дані із даними у декларації про початок виконання будівельних робіт (яку зареєструвало Управління ДАБІ у Хмельницькій області 17.06.2016 р.), то ці дані відрізняються: загальна площа – 267,07 мкв., площа забудови – 156,49 мкв., кількість паркомісць – 3 од. Єдине, що співпадає, то це кількість поверхів – 2 поверхи. Дані розбіжності можуть ймовірно свідчити про недостовірність поданої інформації для реєстрації декларації.

10

11

 

Однак цінною інформацією у містобудівному розрахунку є планування, яке демонструє задуми будівництва. Отже, план першого поверху включає паркінг (102,08 кв.м) та холл (19,48 кв.м); план другого поверху: коридор (33,24 кв.м), офісні приміщення (85,50 кв.м) та кімната прибирального інвентаря (6,14 кв.м). Також згадується план підвалу, в якому розміщуватиметься: тренажерний зал (102,08 кв.м), коридор (19,48 кв.м) та два гардероби (відповідно 8,69 кв.м та 8,11 кв.м). Як видно із цієї інформації плани у забудовника амбітні і все ймовірно робиться для покращення умов у сусідньому готелі, однак весь цей «рай» має розміщуватись перед вікнами музичної школи, в класах якої займаються діти, а дане будівництво перешкоджатиме попаданню нормального денного освітлення. Та, відслідковувавши розвиток подій навколо цього будівництва, відсутності нормальної реакції міської влади та керівництва музичної школи – це мало кого хвилює.

Єдиними хто почав діяти є Управління культури, національностей, релігій та туризму ХОДА та Управління ДАБІ у Хмельницькій області, прокуратура міста зайняла вичікувальне положення (думка автора після прес-конференції 12.08.2016 р.). Перше – направило керівнику ТОВ «Діамант» припис № 37 від 12.07.2016 р. щодо зупинення проведення будь-яких робіт в безпосередній близькості щойно виявленого об’єкту культурної спадщини – «Кінотеатр «Модерн» по вул. Проскурівська, 18 у м. Хмельницькому. В свою чергу Управління ДАБІ провело позачергову перевірку 11.08.2016 р. та направило керівнику юрособи припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт, припис про усунення порушення вимог законодавства та протокол про порушення у сфері містобудівної діяльності.

Варто ознайомитись із фрагментом протоколу про порушення у сфері містобудівної діяльності, що складений головним інспектором Управління ДАБІ у Хмельницькій області, для розуміння порушень з боку як замовника будівництва, так і його виконавців.

12

 

Однак будівельні роботи на будмайданчику не припиняються, а тільки додають інтенсивності. 12.08.2016 р. громадськими активістами було викликано представників поліції для фіксування порушення законодавства з боку ТОВ «Діамант», яке не припинило будівельні роботи, а на початку цього тижня (15-16.08.2016). заплановано перевірку Управлінням ДАБІ у Хмельницькій області (відповідно до законодавчої процедури), після якої Управління матиме змогу звертатись із позовом до суду. Єдиним не зрозумілим залишається позиція міської влади, яка жодним чином не реагує на самочинне будівництво у центрі міста.

Наприкінці, зацитуємо ст. 298 ККУ «Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини»:

 1. Умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їх частин –

караються штрафом до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

 1. Дії, передбачені частинами другою або третьою цієї статті, вчинені службовою особою з використанням службового становища, – караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Тому маємо велике сподівання, що усі порушники будуть притягнуті до відповідальності у найближчий час, адже громадське середовище буде стояти до останнього та боротись за збереження пам’яток архітектури у центрі м. Хмельницького.

Далі буде…

Альона Береза, голова ГО “Жіночий антикорупційний рух”, 

спеціально для НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 22

 1. Cтрашний хлів з щурами, якого немає в акті обстеження пам’ятки місцевого значення кінотеатру “Модерн”.

  • Так можект надо закрыть глаза на базу отдыха которую строит Ультрасервис, на пляже. Там тоже чигири, бухают бомжи, и наркоманы тусуются. А?
   Не дело в хлеве и в крысах, а дело в ЗАКОННОСТИ!! Почему эти глоткодеры-свободовцы обливали все слюной, когда прошлая власть чего то там “скоммуниздила”, а тут явный “гешефт”, явная взятонька, и наплевательское отношение к хмельничанам. В тупую. Просто взяли и в тупую, нагло. Вот в чем дело!! Где то в подсознании бегала мысль, что хоть в тупую не будут при Симчишине дела делать, так нет же.

   • А чому в тупую? всі документи інвестор має. Єдине порушення – відсутній висновок консультативної ради ОДА.
    Ультрасервсі буду квартири, Діамант нове приміщення для музичної школи.

 2. Что ж так жаба всех давит???

 3. С общественного туалета решили сделать парковку и зал. 25 лет у местных властей не доходили руки до этих руин, и как только нашелся инвестор что б преобразить наш город, и в каком то смысле его благоустроить, то сразу у завистников открылись рты!!! Почему ни у кого не приходит в голову что в последствии это рабочие места, поступления в бюджет, в конце концов это показатель уровня нашего города!!! А ні, бо ми справжні українці, і нам зле коли в сусіда все добре. Собрать бы всех этих не довольных и отправить на субботник, на уборку подворотен обосцаных и засраных, покажите там свое “дбаніє” за наши пам”ятки…

 4. 80% колективу за реконструкцію. Ми втомилися бачити цей сарай у себе під вікнами.

 5. Слід було на Аукціоні продати право чи в крайності віддати комунальному підприємству під забудову,
  а то шматочками в центрі міста кожен може поза аукціонами роздаватись.
  Свобода починає робити те саме, що й їх попередники.

 6. Ув. Алёна Берёза. Вот простое любопытство: чего Вы, как автор статьи, хотите добиться??? Различаются ли Ваши мысли как жителя города и как головы ГО “ЖАР” на данное строительство??? Наверное как хмельничанка Вы “за” улучшение внешнего вида нашего города. А как голова ГО вам нужен рейтинг. Но Вы не на той проблеме его делаете )) Вы еще молодой политик и Вам еще многому учиться…

 7. Коли б хоча б половина хмельничан почала розуміти, що у державі є Закони і їх потрібно виконувати, тоді б не було подібних коментарів. Щодо останнього коментаря – в мене немає роздвоєння особистості. Місто має розвиватись згідно законодавства, а не через “рішалово” і самочинне будівництво, якщо Вам все рівно, що в центрі міста нахабно будують собі покращення готельні підприємці, то нам як ГО “ЖАР”… і як хмельничанам – НІ! Якщо стіна перед вікнами школи, де навчаються діти – це покращення зовнішнього вигляду, то пояснювати далі зайва витрата часу. Тому стаття – це не піар, а спосіб проінформувати громаду та одна із складових наших дій.

  • стіна там була 100 років. на тій самій відстанні, та сама стіна, тільки реконструйована і оновлена.

   • За логікою замовлених “протестувальників” та “правдошукачів” потрібно відшукувати у місті споруди, які побудовані досить давно та не відповідають теперішнім нормам будівництва та зносити їх, щоб дотримуватись БУКВИ ЗАКОНУ.

  • Пані Альоні пропоную звернути увагу на стан музичної школи, яка вже протягом довгого часу перебуває у аварійному стані та становить небезпеку для людей, які в ній знаходяться, на відсутність належного фінансування. Чому такий факт замовчується, на надбудову мансардного приміщення.

 8. Одне питання до автора і до 2-3 хто проти. А ви були в сараі перед реконструкцією? Щурів бачили? Хлам, сміття, банки з закрутками, які там зберігали бачили?

 9. Алёнушка, Вы же такая симпатичная девушка. Создайте семью, родите детей… Ну рано Вам в политику, поверьте “битому” политику. Не обижайте хмельничан в том что половина из них не знает о Законах и о том что они есть)) К большой моей радости, в отличии от Вас, наши горожане умные и грамотные люди, и о том что есть Законы они знают. Мне абсолютно все равно на гостиницу и на ресторан. Странно то, что Вы нашли иголку в стоге сена и совсем не видите бревно в глазу. Хотите Закон? Вперед… школы, больницы, д/садики, проезд льготников в транспоре, уборка города и т.д. Целое поле действий что б поднять низкий рейтинг Вашего ГО. Успеха Вам!

  • Щоб давати поради – навчіться підписуватись своїми персональними даними. І так… нам піар-менеджер не потрібний =)

 10. Алёна, согласитесь. В этой схватке Вы ПРОИГРАЛИ !!! Прислушайтесь к советам Сравнителя…

 11. Куди нам в Європу(((сподіваюсь що більшість коментарів залишають зацікавлені в будівництві. Реально не можу уявити, що в цивілізованому світі приватна особа буде будувати в центі міста без дозвільних документів при повній забороні контролюючих органів. Та ще й руйнувати памятку архітектури. Це зафіксований факт, тому не бачу сенсу сперичатися. А місцева влада та правоохороні органі закривають на це очі.

  • Місцева влада очі не закриває. Місцева влада за це отримала “подяку”, тому туда не дивиться))

 12. Одружуватись тобі треба Аольона Береза, а не бігати із майданутими придурками по всьому місту, смішити народ та ганьбити себе та близьких! Чоловіка тобі треба та побільше, як що із цим біда то звертайся…допоможу набратись розуму)))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.