Прокуратура: будівництво в дворику музичної школи проводиться незаконно

Вже сім тижнів триває незаконне будівництво території внутрішнього дворику музичної школи №1 за адресою вул. Проскурівська, 18. Сьогодні ініціативна група зібрала прес-конференцію, для того, щоб дати можливість висловитись всім структурам.

Як зазначила викладач Тетяна Лукіна, будівля кінотеатру “Модерн”, де тепер знаходиться музична школа, є нововиявленим об’єктом культурної спадщини. За її словами, спроби приватизувати будівлю повністю чи частково відбувались у 2000, 2007 роках.

У квітні 2015 року сесією міської ради було прийнято рішення про передачу в оренду складських приміщень музичної школи товариству “Діамант” за умови повної заборони перебудови чи реконструкції. Тоді ж було підписано охоронний договір на нововиявлений об’єкт культурної спадщини, яким є приміщення школи. За словами Лукіної, саме будівля і вся територія навколо – є ареалом історичної спадщини Хмельницького.

За словами представника ДАБІ Сергія Шостацького, якби будівництво здійснювалось без порушень чинного містобудівного законодавства і державних будівельних норм, такого резонансу не виникнуло. Він зазначив, що будівельні норми виконуються з порушеннями. Зокрема замість реконструкції, наявні будівлі знесені і ведеться будівництво нової споруди. Також оскільки знесені складські приміщення були в ареалі історичної забудови, об’єкт відноситься до четвертої категорії складності.

11

22

Сергій Шостацький заявив, що ДАБІ вже провела дві перевірки: в липні і серпні. Перший раз працівників ДАБІ до перевірки не допустили, а забудовники не надали необхідної документації. Друга перевірка закінчилась вчора і за її результатами вручено два приписи: на негайне зупинення будівельних робіт та усунення виявлених порушень. Окрім того накладені штрафи у розмірі 130 тисяч гривень та 500 тисяч гривень. Разом з тим під час будівництва порушені державні будівельні норми: нову споруду будують впритул до приміщення музичної школи, що є об’єктом 4 категорії складності, а також порушені протипожежні розриви.

Представник прокуратури міста Хмельницького Сергій Сухорук заявив, що наразі у них є два звернення щодо ситуації навколо дворика музичної школи. Проводиться перевірка щодо законності передачі в оренду складських приміщень та законності будівництва там.

33

44

Якщо припис про припинення будівельних робіт не буде виконуватись, необхідно буде подати до суду. За словами представника прокуратури, це може зробити орган влади або орган контролю. Якщо цього не трапиться, до суду подаватиме прокуратура. Оскільки згідно з приписом, роботи мали закінчитись негайно, в понеділок буде ініційована ще одна перевірка ДАБІ. Якщо тоді виявлять, що вимоги припису не виконуються, державна архітектурно-будівельна інспекція подаватиме на забудовника до суду.

Директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради Олександр Чорнієвич заявив, що було видано дозвіл на реконструкцію орендованих складських приміщень під паркінг з надбудовою і прибудовою офісних і допоміжних споруд. Він наголосив, що дозвіл було видано на основі документів поданих ТОВ “Діамант” і його департамент не має повноважень для перевірки наявності у них відповідних документів та дозволів. За словами Чорнієвича, департамент діяв у межах чинного законодавства і скасовувати своє рішення вони не мають права. Якщо буде доведена провина когось з працівників департаменту, його буде покарано.

В обласному управлінні культури, національностей, релігій та туризму зазначили, що окрім невиконання припису про призупинення будівельних робіт, забудовник не повідомив про знахідку в котловані. За словами заступника начальника управління Валентини Граділь, в котловані було зафіксовано залишки склепінь підвальних приміщень, які мали архітектурну і історичну цінність.

“У разі виявлення під час земляних робіт залишків підвальних приміщень, забудовник впродовж однієї доби мав повідомити про це відділ охорони культурної спадщини. Мало бути проведено обстеження фахівцями: істориками, археологами, архітекторами. І тільки після обстеження і надання письмового дозволу можна було продовжувати будівальні роботи”, – зазначила Валентина Граділь.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. Наразі діє мораторій на перевірки, тому ДАБІ не здійснює перевірки всіх об’єктів будівництва в місті. Якщо такі перевірки будуть обов’язковими, то в місті не найдеться підприємств, які здійснюють забудову без порушень. Тільки за наявності скарги лінивих інспекторів ДАБІ можна відірвати від своїх крісел. Шостацький це людина часів Януковича, який тримає ніс по вітру.

 2. Пане авторе, законність чи незаконність у нас встановлює одна інстанція – СУД!
  коли вже перестанете бути невігласами. Питання – риторичне.

 3. То что там строится за взятку понятно любому. Вопрос только кому дали.

 4. люди опамятайтеся. чому ви називаєте нормальну справу скандальним будівництвом?
  інвестора треба на руках носити, а не штрафи йому виписувати.
  по факту: стояли собі сараї, вбиті, з щурами, сміттям і смородом. В центрі міста – ганьба всім і владі і громаді. Прийшов чоловік, за свої гроші розібрав цю ганьбу, почистав сміття, забрав сморід, витравив щурів, стару цеглу відмив і з неї, з той старої цегли зробив нове приміщення, замінив школі вікна. віддав школі 57 метрів приміщень, зробив благоустрій, допоміг в облаштуванні мистецького дворика, навів порядок. ЗА СВОЇ ГРОШІ!!!!!!!!! колектив школи – за, влада – за. знайшлася собі Таня Лукіна – знанна скандалістка і нероба. Голова палати №6. Наколотила, нашуміла. і з інвестора, який витрачає свої гроші зробили порушника. хочете інвестицій? Дзуськи. з лукіними і подібними клоунами і неробами в це місто ніхто ніколи не прийде. Будуть сараї з щурами і будете про це писати. Сором. Суцільний сором, що ніхто не хоче розібратися в суті і вникнути, а всі хочуть жарених фактів і скандалу. Немає перспективи. Немає.

  • І так завжди. Як тільки хтось хоче щось збудувати, зробити, допомогти. А тут реконструювати. Та сама цегла, та сама відстань. Нові приміщення для музичної школи. Прибіжить кілька ідіотів, розкрутять скандал і все знищать. Що ви в житті зробили? Що? Не знищуйте місто. Не позорте нас. Чому взагалі влада звертає увагу на нероб і тунеядців. Це бездарі і пустозвони. Вони цвяха ржавого в доску за все життя не забили. Це не творці, це руйнівники і скандалісти.

 5. Попробую коротко объяснить ситуацию которая сложилась на этом объекте. Юридическое лицо взяло у города в аренду 50 кв.м. (примерно) нежилых помещений, в договоре есть пункт который запрещают проводить на нем строительные работы, кроме ремонтных, грубо говоря без изменение его геометрических параметров. Потом город выдает градостроительные условие тому же юридическому лицу с правом достройки, при этом в градостроительных условиях указывает акт на землю, согласно которого земля находиться в пользование у музыкальной школы. Тоесть, управление архитектуры знало что у юридического лица нет права пользоваться землей и все равно выдало градостроительные условия. Потом юридическое лицо пошло дальше, полностью снесло арендованные помещения и начало строительные работы по возведения здания площадью 250 кв.м. (примерно), при этом произвело примыкание к объекту культурного наследия. Понятно, что на эти действия не было никаких разрешений и это не согласовалось ни с одним органом. Я уже молчу про остальные более мелкие нарушение. А самое непонятное, что все на поверхности, но никто ничего не может сделать…..

  • молодець хоч одна здраво мисляща людина написала а то всі остальні говорать єресть

   • Очень показательный пример того как “точка зрения определяется местом сидения”. Будь свободовцы в оппозиции, они наверное такой “плач Еремии” подняли против власти и застройщика.А так… ” ведь строятся Александр Сергеевичь, строятся..

 6. Слово “жлоб” и слово “застройщик” для нас уже давно означают одно и то же.

 7. Погано, що без дозволів, самовільно і скандально. Але якщо в центрі буде гарний паркінг, то це не погано.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.