Прокуратура подала до суду на фірму Дьяченка за заниження орендної плати у кілька разів

Хмельницька місцева прокуратура судиться з ТОВ “Агропромислова компанія “Самобранка” (Хмельницький) через приведення у відповідність  орендної плати за користування 40 га сільськгосподарського призначення.

Про це стало відомо з ухвали Господарського суду Хмельницької області від 28 липня.

На підставі розпорядження голови Хмельницької районної державної адміністрації від 27.10.2004 року з ТОВ АК “Самобранка” строком на 49 років укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 40 га, яка знаходиться за межами населеного пункту на території Малиницької сільської ради Хмельницького району. Вказаний договір зареєстровано у регіональній філії центру земельного кадастру у Хмельницькому районі, про що в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі вчинено запис від 23.11.2004 року №128.

Відповідно до абзаців 1, 2 п.3.3 договору орендна плата вноситься орендарем у грошовому вигляді розміром за 1 га – 60 грн., а річна сума становить 2400 грн. Таким чином, орендна плата становить 2400,00 грн. за рік, що у перерахунку складає лише 0,67% від грошової нормативної оцінки.

Разом з тим, на 1 січня 2016 року нормативна грошова оцінка згаданої вище земельної ділянки становить 1,2 млн. грн.

“Отже, зважаючи на положення ст.288.5 Податкового кодексу України, розмір мінімальної щорічної орендної плати по вказаному договору повинен становити 36600,37 грн., а розмір щомісячної орендної плати – 3050,03 грн”, – сказано в рішенні.

Також управління Держгеокадастру у Хмельницькому районі неодноразово зверталось до посадових осіб відповідача з пропозицією привести договір оренди землі у відповідність до вимог нових ставок орендної плати, однак, вказані звернення не дали належного результату. Тому заступник керівника Хмельницької місцевої прокуратури звернувся з даним позовом до суду.

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, засновниками ТОВ “Агропромислова компанія “Самобранка” є подружжя хмельницьких бізнесменів Валерій та Людмила Дьяченки. Розмір статутного капіталу підприємства становить 7 млн. грн.

Як писав НГП, 5 серпня колегія Апеляційного суду Хмельницької області залишила без змін рішення Хмельницького міськрайонного суду від 31 липня, який взяв під варту відомого хмельницького бізнесмена Валерія Дьяченка. Його підозрюють у вимаганні грошей ( ч. 2 ст. 189 «Вимагання» Кримінального кодексу України).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Комусь вiн добре перейшов дорогу…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.