Апеляційний суд залишив Дьяченка в СІЗО

Колегія Апеляційного суду Хмельницької області залишила без змін рішення Хмельницького міськрайонного суду від 31 липня, який взяв під варту відомого хмельницького бізнесмена Валерія Дьяченка за підозру у вимаганні грошей ( ч. 2 ст. 189 «Вимагання» Кримінального кодексу України).

Він перебуватиме у СІЗО до 25 вересня цього року.

Таке рішення сьогодні було оголошено після розгляду апеляційної скарги захисників підозрюваного.

Суд не взяв до уваги клопотання адвоката Дьяченка Руслана Кравчука, який просив Феміду замінити тримання під вартою на грошову заставу у розмірі 300 тис. грн. Кошти була готова внести донька підприємця.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

При цьому сам підозрюваний бізнесмен був проти застави і наполягав на тому, щоб його виступили під особисте зобов’язання. Він пояснив, що йому необхідно ходити на роботу (Дьяченко працює заступником директора ТОВ “Домен” і отримує в місяць 36 тис. грн).

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Сторона захисту Дьяченка звинуватила ВО “Свобода” у замовленні цієї справи проти їхнього клієнта. А Дьяченко прямим текстом заявив, що Хмельницька міська рада таким чином мстить йому за шестирічну судову тяганину довкола ринку “Бартерсервіс”.

Разом з тим, слідчий та прокурор наполягали на незмінності рішення суду першої інстанції, мотивуючи тим, що підозрюваний може впливати на свідків, які працюють на його підприємстві (за словами слідчого, окремі з них уже відмовилися від показів); ухилятися від слідства або виїхати за межі країни.

На всі звинувачення Дьяченко відповідав категоричністю, наголосивши, що досудове слідство фабрикує справу.

Крім цього, захисник бізнесмена Руслан Кравчук у судовій залі зазначив, що до поліції скерована заява на притягнення до відповідальності потерпілого, який водночас неправомірно пробрався на територію підприємства Дьяченка і був затриманий охороною.

Як писав НГП, за інформацією сектору комунікації поліції Хмельницької області, на підприємця поскаржився місцевий мешканець, який незаконно проник на територію підприємства, яке належить бізнесменові. Охоронці його затримали і повідомили власникові, який незабаром уже був на місці. Підприємець поставив умову: якщо чоловік не хоче, щоб справі «дали хід», має сплатити 10 тисяч доларів США.

Затриманий зателефонував батькові і той погодився на умови: привіз частину грошей, а на іншу написав розписку. Особисті документи та автомобіль потерпілого підприємець залишив у себе як заставу.

“Зрозумівши, що потрапив на гачок до вимагача, потерпілий вирішив звернутися із заявою до поліції. По даному факту правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 189 «Вимагання» Кримінального кодексу України. У ході розслідування було проведено ряд санкціонованих обшуків, під час яких вдома у підприємця вилучили особисті документи потерпілого, а на території підприємства — його автомобіль «Таврія», який вимагач залишив у вигляді застави”, – сказано в інформації поліції.

Довідка НГП. Сім’я Валерія і Людмили Дьяченків володіє десятками фірм, зокрема, ПАТ «Катіон» (спеціалізується на виробництві комп’ютерів і периферійного устаткування), ТОВ «Капітал-15» (надання в оренду й експлуатація нерухомого майна), агрокомпанія «Самобранка» (основний профіль — вирощування зернових, бобових і насіння олійних культур), ТОВ «Речовий ринок «Торговий дім «Бартерсервіс».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. все таки есть правда на свете-теперь вижу что украинский суд встал на путь исправления-

  2. Справедливе рішення

  3. В деякій мірі цьому пану вигідно просидіти в СІЗО, адже за законом Савченко цей термін відсидки подвоюється. Якщо не відкупиться, то може загудіти на років 5.

  4. Не одна людина постраждала від цієї істоти. Тепер все повертається.

  5. буде те що було зі Спваком… по сценарію Лейві…… віджав завод

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.