Директорські “чистки” у Хмельницькому: Бейдерман бачить у своєму звільненні єврейське походження (Додано коментар Мельник)

У Хмельницькому сьогодні під стінами 17 ліцею зібрались батьки, учні та педагогічний колектив (близько 100 людей), аби відстояти директорку Броніслави Бейдерман, з якою в управлінні освіти відмовились продовжувати контракт. За її словами, вона працює в цьому закладі вже 24 роки та обіймає посаду директора, в її трудовій книзі подяки та відзнаки і вона не хоче, аби завершенням цього стало звільнення.

Бейдерман додала, що начальник управління освіти Роман Миколаїв закидає їй неналежне медичне обслуговування учнів. Також вона заявила, що інших причин для звільнення, окрім її єврейського походження та прізвища, вона не бачить.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

“Я українка єврейського походження. Численні грамоти, які школа не має куди складати. Відремонтовані туалети – це вимога батьків, а не рішення директора”, – наголосила вона.

Під час промови директорки На захист Бейдерман стали і депутати міської ради від фракції “Самопоміч”: Худецький, Вавиинюк, Палій і Коліщак. Обранці повідомили, що навіть зібрали серед депутатів 23 підписи на підтримку Бейдерман.

Також на зустрічі був присутній голова громадської ради при управлінні освіти Андрій Попик. Він прийшов на зустріч, аби скласти свою думку про ситуацію. За його словами, на громадській раді не піднімалось питання зміни керівників навчальних закладів і кого призначатимуть він не знає.

Очікується, що 11 ранку буде представлено нового директора 17 ліцею.

Разом з тим. журналісти, які перебувають на місці події, не можуть зв’язатися з начальником управлінням освіти Романом Миколаєвом. Також поки немає офіційної позиції керівництва міськради щодо конкретного звільнення керівника навчального закладу.

Згодом заступник міського голови з гуманітарних питань Галина Мельник у коментарі спростувала інформацію про те, що сьогодні мало відбутись представлення нового директора 17 ліцею. Також вона зазначила, що начальник управління освіти Роман Миколаїв об’їжджає заклади освіти та за дорученням міського голови контролює підготовку до навчального року. Зібрання батьків та вчителів під стінами ліцею відбулось не за їхньою ініціативою, тому представників влади не було.

“Безумовно, ми слухаємо думку батьків та вчителів. В цьому конкретному випадку ще слухаємо громадськість, міркуємо і робимо висновки. Однак частка громадськості – це не вся громадськість”, – зазначила Галина Мельник.

Вона наголосила, що до першого вересня директор 17 ліцею у будь-якому випадку буде призначений, однак буде це Броніслава Бейдерман чи хтось інший – не уточнила. Наразі кандидатур є маса. Однак будь-який кандидат спочатку буде представлений педагогічному колективу і тільки після цього призначений.

“Броніслава Володимирівна завжди має вибір. Якщо бажає – може залишитись в колективі працювати (вчителькою математики – НГП). Однак вона ще не запропонувала свого бачення ситуації. Якщо дійдемо консенсусу, вона залишиться, не дійдемо – не залишиться. Визначимось і тоді будемо вирішувати чи працює вона в цьому колективі, чи працює керівником, чи в іншому колективі. Якщо у неї є бажання конструктивно працювати на користь дітей, громади, адже вона досвідчена людина, має педагогічний стаж і авторитет – то яка проблема? Хай працює”, – сказала Галина Мельник.

Як писав НГП, хмельницький міський голова Олександр Симчишин раніше заявив, що не переукладатимуться контракти з 12 керівниками шкіл та 14 директорами дитсадків.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 71

 1. Свободівці зробили війну у Донбасі, Крим віддали Ім все мало Взялися вже за школи.

 2. Барс дибіл

  • чесний подивись у дзеркало і там побачиш дибіла

   • З того, що вони навіть неможуть грамотно написати відповідне образливе слово, видно, що “чесний” та “Анонімний в 17-ій школі не вчилися.

 3. Ось вам відповідь на сказане мельничихою
  “Нового очільника Хмельницького ліцею №17 вже сьогодні призначать” http://khm.depo.ua/ukr/khm/novogo-ochilnika-hmelnitskogo-litseyu-17-vzhe-sogodni-priznachat-03082016152100
  Влада бреше і не поважає хмельничан.

 4. Вірним шляхом йде управління освіти.Дякуємо від імені батьків 17 ліцею.

 5. Ну нарешті,в 17 ліцеї вчитимуться діти спокійно і батькам буде спокій.Знання високі давали? Та щоб робили ті діти якби не платили за додаткові уроки,так зване репетиторство.На уроках треба давати знання а не на репетиторстві.Зробили з школи,яка жила на поборах елітну школу і не більше.Дякуємо Олександру Симчишину за вірну політику.В школу потрібно ходити за знаннями!

  • А чи багато знань дасть “35-річний кандидат економічних наук Вадим Пірог”? Директор ліцею, якщо Ви не знаєте, повинен проводити уроки. Який предмет буде читати кандидат єкономічних наук?

   • Буде проводити уроки математики. А про діяльність новопризначених директорів можна судити після певногочасу їхньоїроботи на цпосаді
    .

 6. На рахунок Єврейського походження неправда, Симчишин вихованець благодійного фонду “Хеседбеш” і сьогодні допомагає копійкою платників до міського бюджету, фінасово сприяє будівництву(реконструкції) іудейського осередку… хоча держава відокремлена від релігій!

 7. Та Бейдерман хоче на своєму еврействі збудувати захист-це смішно і негарно.Треба поважати свою націю і не використовувати її як зброю з корупцією.Йти потрібно гарно!А робити спектаклі біля школи для інтелігентної людини-це принизливо. Всерівно з цього нічого не вийде.А батьківський комітет ,який вже став частиною корупційних дій дректора,Юпотрібно щороку змінювати.

 8. Хто не гуцул – той на вихід! Саме таку політику сповідує
  мер

 9. Мер молодчина,не піддається на провокації і робить все чесно і гідно.А якщо в когось туга за совком,то це його проблеми.

 10. Ситуація: інших керівників дитячих садочків та шкіл звільнили, бо термін дії контракту закінчився, і це нормально. Коли ти підписуєш контракт, то знаєш умови.
  А в нас звикли – занести кошти і сидіти на тих посадах до кінця життя. Приводиш дитину в садочок, школу чи спортивний гурток – то там директор чи директора такий раритет, що ще бачили і радянський союз і одним оком другу світову, ну і погляди “совкові”,а вооот в 1970 році було добре. Коротше, старі діди і баби.Аж зла не хватає. Віддала дитину в спортивну школу, то ще швидше забрала. бо та, яка “кастинг” проводила моїй п’ятирічній доньці і взяла в групу до себе, то їй десь під 70, тренувань немає, в мене дитина тіки про якусь галю і валю чула…і про донєцких…і про дебілів. от навчилась дитина.
  то я ЗА звільнення таких от бейдерманів. 24 роки попрацювала і пора на пенсію. чи вже її отримує? хто зна.

  • Именно. Такие вот “руководители” и держаться до последнего. И жалобы на них, и все что хочешь. А толку?? они наверное все власти видели) и всех “очільників”)) и собрались всех переплюнуть.

  • вона з 1958 р н… вже отримує пенсію за вислугою….педагогічний стаж з коефіцієнтом…

  • Яке відношення має спортивна школа, до якої ВИ віддали свою дитину, до ліцею №17??? Візміть та підрахуйте – 24 роки тому Україна вже була незалежною державою, а не розповідайте про “совок”…

   • Де Ваша логіка? Тобто, якщо директори сидять на своїх посадах 24 роки за часів незалежної України, то це автоматично гарантує їхні інноваційні підходи до праці та патріотичне спрямування? ПОВНА МАЯЧНЯ.
    Я не голосувала за Свободу, як і більшість моїх знайомих….Я вивчила 3 іноземні мови і сама заробляю собі на життя, бо надіятись мені не було на кого. Я знаю як живуть за кордоном, бо пройшла через це. В мене прекрасна робота в філіалі іноземної компанії.
    АЛЕ! Натрапляю я на цю статтю і коментарі, і диву даюсь! і не з Бейдерман, а з Вас і Вашої аргументації.
    Років 10 тому я працювала в дюсш і отримали такий досвід, що його стало на все життя. Коли ти підпорядковуєшся директору-жінці, яка не є професіоналом, яка не орієнтується в специфіці, яка не знає бодай однієї мови (російська зі словником), яка більшу половину дня галасує і кричить, …робота якої заключалась в поливанні брудом керівництва..то це закаляє. І наводить думку, що ніц не змінити. Втікала звідти аж бігом.
    І знаєте, вона досі директор.
    єдиний плюс: вдячна за закалку і школу життя. після неї мені ніхто не був страшний. ні шеф-італієць, ні шефиня-полька, ні шеф-Яша))))
    мінус: нерви до біса))))але то років за 2 пройде)))

  • Лучше или хуже будет следующий директор- время покажет!!! Но в тоже время мы, хмельничане увидели конкретный пример того как наши политиканы разводят народ. Симчишин в 2013 году надувал щеки, рвал майку за процедуру и подход к увольнению директоров, возмущался, запити писал. Сейчас такая же ситуация, только почему то)) мы уже не видим возмущенного Симчишина))) Почему же он не возмущается сейчас)))

 11. Знайдені порушення у ліцеї, це вершина айзберга:нав’язане репетиторство, стан їдальні, колектив группи продовженого дня у молодшій школі, відсутність відгородженної території школи – потребує публічного обговорення!!!! Вся надія на нового керівника, а належність до політичної партії чи походження прізвища тут нідочого!!!

 12. Мой отец учился,я учился,моя старшая дочь училась,но когда пришел к Бронеславе Владимировне записывать младшего сына в декабре,в первый день набора,услышал ценник 500$,мол много желающих! !!!!они там оборзевшие,завучь на Кашкае в новом доме по ул.Шестакова,у Евгения Бейдермана футбольный клуб,муж Бейдерман на Ауди Алроад,да для школы многое зделанно,НО за счет родителей!!!

  • Пiдтримую кожне слово,самi там вчимося.Побори,побори та побори. В фонд класа,фонд школи,МЧС(на “непередбачуванi витрати”). Напевно сама дорога школа в м.Хмельницький завдяки iй

 13. “… Згодом заступник міського голови з гуманітарних питань Галина Мельник у коментарі спростувала інформацію про те, що сьогодні мало відбутись представлення нового директора 17 ліцею…” – Г. Мельник не вважає, що брехати – це погано?
  “… По обіді головний освітянин прийшов до ліцею і познайомив із новим керівником. Новоспеченим директором став 35-річний кандидат економічних наук Вадим Пірог…”
  Ссылка на источник: http://vsim.ua/Osvita/beyderman-zaminili-na-35-richnogo-ekonomista-vadima-piroga-10530721.html
  Чому чесно не написали, що Р.Миколаїв злякався та перечикував, коли усі розійдуться (навіть не відповідав на телефонні дзвінки)?

  • Де Ваша логіка? Тобто, якщо директори сидять на своїх посадах 24 роки за часів незалежної України, то це автоматично гарантує їхні інноваційні підходи до праці та патріотичне спрямування? ПОВНА МАЯЧНЯ.
   Я не голосувала за Свободу, як і більшість моїх знайомих….Я вивчила 3 іноземні мови і сама заробляю собі на життя, бо надіятись мені не було на кого. Я знаю як живуть за кордоном, бо пройшла через це. В мене прекрасна робота в філіалі іноземної компанії.
   АЛЕ! Натрапляю я на цю статтю і коментарі, і диву даюсь! і не з Бейдерман, а з Вас і Вашої аргументації.
   Років 10 тому я працювала в дюсш і отримали такий досвід, що його стало на все життя. Коли ти підпорядковуєшся директору-жінці, яка не є професіоналом, яка не орієнтується в специфіці, яка не знає бодай однієї мови (російська зі словником), яка більшу половину дня галасує і кричить, …робота якої заключалась в поливанні брудом керівництва..то це закаляє. І наводить думку, що ніц не змінити. Втікала звідти аж бігом.
   І знаєте, вона досі директор.
   єдиний плюс: вдячна за закалку і школу життя. після неї мені ніхто не був страшний. ні шеф-італієць, ні шефиня-полька, ні шеф-Яша))))
   мінус: нерви до біса))))але то років за 2 пройде)))

 14. Не знаю хто така Байдерман, але коли суддя судить жида за злочин, то врешті жид на волі, а суддя сидить. У нас в країні половина чиновників і депутатів єврейського походження, які на посади тягнуть своїх людей, витискаючи українців.

 15. Когда ж очередь дойдет до городского роддома???

 16. Я как бывший ученик лицея могу сказать, что определенная обоснованная критика в отношении теперь уже бывшего директора Бейдерман Брониславы Владимировны есть. Город у нас маленький, поэтому определенные “схемы” работы 17 лицея знают многие. Но здесь вопрос в другом, – Симчишину и компании стоило более качественно подойти к смене руководства в школах и детских садах. Потому что такой революционный подход многих родителей откровенно раздражает. Свобода на каждом углу кричит о демократии, но при этом ставит руководить откровенно чужих для коллективов людей. Хотите поменять старых директоров – нет проблем, но почему преподаватели, родители и ученики узнают об этом “по факту”? Где общественный совет при управлении образования? А может вся проблема в том, что Симчишин, Мыколаив и Мельник сами пришлые, некоренные хмельничане, со своим сельским подходом, который не очень подходит для Хмельницкого. И мы все очень сильно ошиблись, выбрав эту гоп-компанию революционеров.

  • Громадська рада при управління освіти працює. Питання директорів вперше розглядала в травні.

   • Закінчився контракт – до побачення. Дякуємо за співпрацю, …і так 24 з гаком років протрималась на посаді.
    Тобто, підстава для звільнення – непроходження медичного огляду. Та я Вас прошу, підстав для розірвання конракту – по пунктам розписано. їх навалом!
    Якщо це школа, то де результат позитивний діяльності: де високі результати учнів ліцею?? де дотримання самою “директоркою” законодавства: наприклад трудового – у своєму колективі…??? де взагалі дотримання вимог, які висуваються до керівника такого рівняу бюджетному секторі…це ж царіца вже давно у школі!
    А чого такий галас??? отже, там ласий шматочок. так би не чіплялась. Допоки дихають – доти на посаді.
    Удачі, мадам.

    • Точно! Таких цариц у нас в городе пруд пруди!)
     И жалобы, и чп всякие, и рассказы очевидцев, и суды, и реальные факты. Уже легенды по городу про них, а они ни кого не бояться. Есть пару примеров таких “директорш”, но они всегда сухими из воды выходят. И это не только образование, сколько еще есть организаций бюджетных…где правят балом такие бейдерманши…всё равно убирают не всех, значит кто остался на должностях – платили так же как и 10, 15, 5, 25 лет назад. только новым людям! вот и весь итог! Если не поменяют одиозных – значит живем по -старому по-новому…

  • Вот вот, это еще цветочки. Такой типаж сельских “продвинутых” приехали в город в поисках лучшей “доли”. они по трупам пойдут для улучшения “карьерной благополучности”, крайне не терпимы к чужому мнению когда начальниками делаются.

 17. Отличное решение, давно нужно менять директора лицея, в свое время она была молодец, но то время время прошло…

 18. Шановні. а чому жоден не запропонував директором фахівця. чи усім долампочки – хто вчить дітей. а головнм вважає чи партію, чи національність. Однозначно – таких мерів і їх приспішників – на узбіччя

 19. Чому стільки пилі від цієї Байдерман?????
  Хіба управління зробило щось не законе???
  Я так собі розумію :
  – контракт закінчився – допобачення.
  Чого скавуліти???? ЧОГО КРИЧАТИ, КРУГОМ ЗРАДА ))))))

 20. Цікаво, а де ж ділись золоті ланцюги на її ошийку, та купа колець із золота???? Зразу стала простою смертною, але ж до цього ходила як баронесса… Чи може і ломбард меншого оприска пішов в трубу? А? Як можна бути такою гнидою…спочатку дере зі всіх шкуру, а тепер зібрання показушні збирає…ще й на основі нацональності її звільнили… Йди працюй до свого сина в ломбард….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.