Господарський суд скасував договір щодо оренди частини кам’янецького каньйону

Сьогодні Господарський суд Хмельницької області за позовом Кам’янець­-Подільської місцевої прокуратури ухвалив рішення про скасування договору оренди земельної ділянки в каньйоні річки Смотрич між виконавчим комітетом Кам’янець­-Подільської міської ради та малим приватним підприємством «Гала-Тур».

Про це повідомляє місцевий сайт 3849.

В міській раді наразі не коментують дану ситуацію: заступник Кам’янець-Подільського міського голови Сергій Бабій в коментарі «Незалежному громадському порталу» повідомив, що в міськраді спочатку повинні отримати рішення суду.

Як писав НГП прокуратура вимагала визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради від 11 березня цього року «Про затвердження проекту договору на відновлення та благоустрій зони відпочинку в каньйоні річки Смотрич». Також в прокуратурі просили визнати недійсним договір «Про відновлення та благоустрій  зони відпочинку з пляжем та водною станцією в каньйоні р. Смотрич на південь від Новопланівського мосту до Руськофільварецьких сходів з відновленням садів», укладений 25.03.2016 року між виконавчим комітетом та МПП «Гала – Тур».

Нагадаємо, що заявлений проект Каньйон-парк також викликав хвилю обурення у кам’янчан: вони протестували проти вирубки дерев в каньйоні. Дійшло до того, що міський голова навіть доручив зупинити проведення будь-яких робіт, пов’язаних з благоустроєм каньйону, до висновків екологів.

Згодом на початку липня прокуратурою Хмельницької області спільно з працівниками СБУ в області виявлено, що службові особи державної екологічної інспекції в інтересах приватного підприємства та одного з міської ради, з метою приховання завданих довкіллю збитків та уникнення відповідальності за знесення зелених насаджень і пошкодження пам’ятки природи, внесли неправдиві відомості в офіційні документи.

Зокрема, не відобразили в актах обстеження факт незаконної порубки 303 дерев, знесення самосіву та зняття важкою технікою  ґрунтово-рослинного покриву на 5 га землі в межах геологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Смотрицький каньйон». Натомість, зафіксували лише незаконне знесення 10 сухостійних дерев і знищення самосіву на площі 1 гектар.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.