На Дунаєвеччині знято карантин після спалаху африканської чуми свиней

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Дунаєвецькій райдержадміністрації 12 липня зняла карантин з села Гірчична, де були зафіксовані факти зараження свиней африканською чумою (АЧС).

Крім цього, як повідомляє сайт “Ділові Дунаївці”, на шість місяців з дня зняття карантину затверджені наступні обмеження: вивезення свиней та сировини, продуктів від їх забою за межі Дунаєвецького району у межах Хмельницької області здійснювати за погодженням з головним управлінням Держпродспоживслужбою в Хмельницькій області, а за межі області – з Держпродспоживслужбою України; у карантинній зоні (с. Гірчична), у зоні захисту (с. Дем’янківці, с. Іванківці та с. Слобідка Гірчичанська ) заборонити продаж свиней на ринках та заборонити закупівлю господарствами свиней у населення.

Також власникам домогосподарств села Гірчична дозволено розводити свиней через шість місяців з часу зняття карантину. Окремо заборонено надання торгівельних місць особам, що здійснюють продаж (реалізацію) м’яса та м’ясопродуктів, які надходять з неблагополучних щодо африканської чуми свиней районів – до зняття карантину з АЧС на відповідних територіях.

Як писав НГП, в підсобному господарстві одного з жителів села Гірчична Дунаєвецького району Хмельницької області з 3 до 10 травня 2016 року загинуло 7 із 14 свиней, про що він повідомив у районну службу ветеринарної медицини. Діагноз АЧС було встановлено за результатами лабораторного дослідження тканин загиблих тварин.

Через спалах вірусу АЧС на забій у примусовому поряду відправлено 151 свиню з господарств населення.

Довідково. Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами й механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. якщо в районі АЧС а Верест як працював так працює то це чума ,чи чума при владі?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.