Хмельницьку облраду продовжують “тролити” через домагання договірних відносин між Урядом

“Народний фронт” закликає СБУ розібратися з ініціаторами так званих “фейкових суверенітетів” в областях.

Таку заяву поширив народний депутат Андрій Тетерук, повідомляє прес-служба “Народного фронту”.

“Тривожним сигналом є синхронне ініціювання рядом обласних рад звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою встановити договірні відносини між Урядом і цими регіонами. Це схоже на пробну диверсію. Дуже цікаво, що ініціаторами таких звернень були депутати від “Батьківщини”. З їхньої подачі відповідні звернення вже встигли ухвалити в Одеській, Житомирській, Кіровоградській, Івано-Франківській і Хмельницькій областях”, – зазначив політик.

На його думку, такі дії (обласних рад – НГП) є незаконними.

Як повідомляв НГП, перші критичні зауваження щодо ініціативи окремих обласних рад розмежувати повноваження висловив Президент України Петро Порошенко 3 червня на своїй прес-конференції. Потім тему підхопили центральні ЗМІ.

Відтак з сайту Хмельницької облради зник текст звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України щодо необхідності укладання договорів про розподіл повноважень між Кабінетом Міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами.

Також відсутній список поіменного голосування місцевих обранців за це питання.

Довідка НГП. 1 червня Хмельницька обласна рада звернулися до президента і прем’єр-міністра України з проханням укласти договори про розподіл повноважень між Кабінетом Міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами.

Місцеві депутати вважають, що за старими принципами діє система формування та виконання місцевих бюджетів. Зокрема, до депутатського корпусу доводиться вже сформований та розподілений бюджет, який пропонується або підтримати, або не підтримати. Теж саме відбувається і щодо субвенцій, коли депутатам пропонується прийняти вже виділені урядом кошти.

На думку депутатів, це позбавляє повноважних представників місцевих громад можливості донести думку громади до центральних органів влади ще під час формування бюджетних призначень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.