Газета “Проскурів” планує роздержавлюватись з 2017 року

Друковане комунальне видання Хмельницької міської ради “Проскурів” ухвалило рішення йти на роздержавлення у другому етапі, відповідно до закону про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації.

Таке рішення прийняв колектив редакції на своїх зборах 28 березня, повідомляє сайт газети.

Редактор газети Богдан Теленько пояснив, що редакція, як і міський голова, не хочуть стати, образно кажучи, ліквідаторами власної газети, яка, попри свої нинішні проблеми, має очевидний потенціал. Проте згаданий закон про роздержавлення друкованих ЗМІ чітко формулює вимоги до редакції та її засновника: якщо до 31 березня цього року редакція не визначиться зі способом реформування, засновник, тобто Хмельницька міська рада, змушений буде її закрити без подальшого права на реформування до кінця 2018 року.

“Схилившись до рішення реформувати газету в другому етапі, який триватиме у 2017-2018 роках (залежно, як ми розуміємо, від рішення засновника), міська рада залишає за собою право взяти активну участь у її реформуванні та залишити свій вплив на редакційну політику, що також передбачено законом. Зрештою, міська рада на найближчій сесії при бажанні може й відмовити редакції у реформуванні за другим способом, навіть незважаючи на згадане рішення зборів трудового колективу, і залишити все на своїх місцях, що з розумінням буде сприйнято колективом  газети і не викличе жодних юридичних наслідків з його боку. Але, на переконання редактора “Проскурова”, другий етап реформування, виходячи з вимог закону про роздержавлення державних та комунальних ЗМІ, дає шанс обом сторонам зберегти газету і після 2018 року, але в реформованому вигляді”, – зазначено в повідомленні.

Як писав НГП, газета Хмельницької міської ради “Проскурів” з тритисячним тиражом у 2014 році одержала підтримку від влади на суму 550 тис. грн, у 2015 році – 660 тис. грн.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року набув чинності ухвалений у грудні 2015 року закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Він передбачає роздержавлення преси протягом трьох років: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Столько денег на пиар мера!!!

  2. Газета не нужна никому.Подкупить Теленька оказалось очень просто.Много писал за деньги не проверяя факты.Давать такие деньги из города? Отдайте на детскую онкологию,там они важнее!

  3. Яка газета? Редактор пакосний тип,все за Мани-мани.Добре що роздержавлення,самим треба щось робити,а не чекати подачки мера.Дайте хворим,нема що там читать.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.