Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розгялдає два варіанти з впорядкування збору батьківськихі внесків у навчальних закладах міста.
Про це йшлося на зустрічі мера з директорами шкіл, пише офіційна сторінка міської ради у “Фейсбуці”.
Головна проблема таких внесків – у їх “псевдодобровільності”.
“Не секрет, що дуже часто буває так, що батьківський комітет аж занадто добре виконує свою функцію і ставить питання так, що кожен з батьків просто повинен здати якусь суму в фонд школи чи класу, хоче того, чи ні. Звідки це йде – від директорів, педагогів, чи від самих батьків – буває по-різному, але так не повинно бути. Є два варіанти – або заборонити батьківські благодійні внески взагалі, або впорядкувати їх, посилити контроль над їх використанням“, – наголосив Симчишин.
Натомість директори шкіл заявили, що без батьківських внесків навчальні заклади не виживуть. І проблема навіть не так у недостатності фінансування, як у складній схемі витрачання коштів. За їхніми словами, у школах досить часто трапляються форсмажорні ситуації, вирішувати які треба вже і зараз. На такі потреби й використовується, так званий батьківський фонд.
“Батьківські внески” – за і протиЧи проживуть хмельницькі заклади освіти без добровільних батьківських внесків? Якщо н…
Опубликовано Хмельницька міська рада 29 марта 2016 г.
Як писав НГП, раніше начальник управління освіти Хмельницької міськради Роман Миколаїв дав пораду батькам не давати готівкових грошей у школах та дитсадках, а перераховувати їх через рахунки шкіл чи рахунок централізованої бухгалтерії управління освіти.