Симчишин думає, чи забороняти батьківські внески у школах

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розгялдає два варіанти з впорядкування збору батьківськихі внесків у навчальних закладах міста.

Про це йшлося на зустрічі мера з директорами шкіл, пише офіційна сторінка міської ради у “Фейсбуці”.

Головна проблема таких внесків – у їх “псевдодобровільності”.

Не секрет, що дуже часто буває так, що батьківський комітет аж занадто добре виконує свою функцію і ставить питання так, що кожен з батьків просто повинен здати якусь суму в фонд школи чи класу, хоче того, чи ні. Звідки це йде – від директорів, педагогів, чи від самих батьків – буває по-різному, але так не повинно бути. Є два варіанти – або заборонити батьківські благодійні внески взагалі, або впорядкувати їх, посилити контроль над їх використанням“, – наголосив Симчишин.

Натомість директори шкіл заявили, що без батьківських внесків навчальні заклади не виживуть. І проблема навіть не так у недостатності фінансування, як у складній схемі витрачання коштів. За їхніми словами, у школах досить часто трапляються форсмажорні ситуації, вирішувати які треба вже і зараз. На такі потреби й використовується, так званий батьківський фонд.

“Батьківські внески” – за і протиЧи проживуть хмельницькі заклади освіти без добровільних батьківських внесків? Якщо н…

Опубликовано Хмельницька міська рада 29 марта 2016 г.

Як писав НГП, раніше начальник управління освіти Хмельницької міськради Роман Миколаїв дав пораду батькам не давати готівкових грошей у школах та дитсадках, а перераховувати їх через рахунки шкіл чи рахунок централізованої бухгалтерії управління освіти.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. Жаль, що Семчишин не думає про внесення жителями місцевої громади внесків для функціонування міської ради. Тоді все точно виборці подумали чи потрібний нам такий міський голова., оскільки за півроку керівництва ефективність його роботи по пятибальній системі можна оцінити ледь на одиницю.

 2. А оцініть, що зробив для себе? Де добудовує будинок і т.д.? Хотіли довбаного свободівця от і майте. Не можливо зрозуміти наших людей, як можливо було після подій під Верховною Радою 31.08.2015 ще голосувати за представників партії, яка винна в загибелі тисяч людей і цій вакханалії в Україні.

 3. Безумовно лад у батьківських внесках потрібно наводити, тому що де появляються “живі” гроші там завжди з”явиться спокуса. Тим більше, що ефективність їх контролю – сумнівна. А якщо відверто, то таке враження, що в області окрім Симчишина більше нікого немає. Я вже давно не бачив новин про Хмельницьку ОДА чи то ОР, та їх керівників. А це говорить про одне – якщо говорять значить щось робить…

  • Так і є. Симчишин за чотири місяці зробив значно більше, ніж Загородний і Процюк за весь час роботи на вищих посадах області. Симчишин знає чого хоче, має підтримку людей і працює. Зараз перебуває в Грузії, знайомиться з роботою сміттєпереробного заводу, планує почати будівництво такого заводу в нашому місті. Будує дитсадки, яких катастрофічно не вистачає, будує гарні спорткомплекси для школярів, от-от, як тільки погода дозволить, почне масштабний ремонт вулиць і доріг… Отой “об”єктивний”, що написав вище, дивується: “Неможливо зрозуміти наших людей…”, так нас, хмельничан і не зрозуміє. А хмельничани проголосували за Симчишина, бо хочуть змін і нарешті мають чесного, порядного голову.

   • у нас право на освіту безкоштовне передбачено законом Симчишин з будівельників вже збирає тепер хоче ще з директорів шкіл відкат ГОЛОДРАНЕЦЬ

   • Я перепрошую…симчишин будуэ за своъ гроші???Симчишин хай будує у себе дома.А про те що ви говорите будується за кошт громади( тобто їх податків) тому не городіть того чого не знаете!

   • Вы там смотрите не перегибайте с этим …Симчишин зробив”. Выборци, они такие! долго “зробыл” слушать устанут! Захотят увидеть! Понять, а чем Симчишин мер лучше мера Не Симчишина.

 4. загородний и проць уже отработали…проиграли

 5. Батьківська плата виключно через розрахунковий рахунок, а в кінці року роздруківку рахунку на дошку оголошень, щоб всі бачили, як обготівковують кошти і на які потреби!

  • Не забувайте що й податки з батьківських коштів сплачувати будете через розрахунковий рахунок.

 6. ЛЮДИ, ПРОШУ, НАПИШІТЬ МЕНІ ХТОСЬ ХТО В ТЕМІ НА ЩО ВИТРАЧАЮТЬСЯ ФОНД КЛАСА І ФОНД ШКОЛИ?????

  • лідером по батьківським внескам чотири роки тому був ліцей номер 17…. моя дитина тоді вчилася там ….я був головою батьківського комітету … мені було соромно озвучувати батькам ті суми коштів…які вимагала директор школи БЕЙДЕРМАН…. А батьки в свою чергу запитували —чи ми не купуємо джипа для школи чи ії директорки….зараз про побори в школах достовірно не знаю…але тоді суми були величезними….навіть зрівняти з іншими школами не можна було…в декілька разів більше…ПОБОРИ МАЮТЬ БУТИ ПРИБЛИЗНО ОДНАКОВИМИ В УСІХ ШКОЛАХ МІСТА…АЛЕ НЕ БІЛЬШЕ 30-40 гривень на місяць….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.