Експерт: на Хмельниччині є об’єднанні тергромади, які не в повній мірі відчувають ріст доходів

Один із ідеологів реформи децентралізації в Україні, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук вважає, що окремі об’єднані територіальні громади Хмельниччини не в повній мірі відчувають ріст доходів від бюджетної децентралізації.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню “Главком”.

“У Хмельницькій області є об’єднання громади в межах «старого» району. Тобто весь район – одна громада, там обрано районну раду і районну державну адміністрацію. У цих умовах районна рада немає жодної гривні на фінансування, але реально вона є і треба приймати рішення. Або ж інша ситуація у Полонському районі Хмельницької області. Об’єднана громада становить 90% від «старого» району. Кілька малих населених пунктів нікуди не ввійшли. В результаті в цих сільрадах неможливо збалансувати бюджетну маржу. Тому у першому кварталі там вже не буде грошей на фінансування”, – наголосив експерт.

За словами Ткачука, протягом останнього року в Україні створено 159 об’єднаних громад (на Хмельниччині – 24). Другий етап добровільного об єднання громад має стартувати після першого півріччя 2016 року, переконаний директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

 1. Спільнота практик – це онлайн платформа для навчання та професійного спілкування людей, яких поєднує спільна професія \ сфери інтересів.
  Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO зібрав на такій платформі фахівців органів місцевого самоврядування для розбудови їхньої професійнох спроможності.
  СПІЛЬНОТА є місцем зустрічі представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, територіальних громад, інвесторів, громадських організацій та активістів, які готові:
  -ділитися власним досвідом, вивчати і поширювати кращі практики місцевого самоврядування;
  – об’єднувати зусилля на принципах соціального партнерства задля розвитку територіальних громад шляхом розробки та впровадження проектів/програм;
  – налагоджувати комунікацію в спільноті практик, навчатися на е-курсах, вести дискусії щодо реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади.
  Долучайтеся! https://www.youtube.com/watch?v=K70l0BAVsoI

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.