Обласна рада дасть 5 млн. грн на відновлення зруйнованої стіни Межибізького палацу

Депутати Хмельницької обласної ради планують виділити 4,9 млн. грн на проведення протиаварійних та невідкладних консерваційних  робіт на пам’ятці архітектури національного значення – Палац у смт Меджибіж Летичівського району.

Про це зазначено у проекті рішення сесії облради щодо внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік, який розглядатиметься 21 квітня.

За рахунок цих коштв планується здійснити: влаштування підтримуючих металевих ферм вздовж внутрішнього дворового фасаду Палацу, що унеможливлює подальше руйнування та падіння стіни; влаштування тимчасового перекриття над Палацом; консервацію виступаючих декоруючих елементів на парапетах стін; влаштування підпружних дерев’яних арок під аварійним цегляним склепінням; влаштування тимчасових кріплень та підсилення аварійних дверних і віконних прорізів; розбирання завалів деструктованих ділянок, зняття рослинності, вивіз сміття; влаштування тимчасової західної стіни палацу, яка була зруйнована.

За підрахунками директора Державного історико-культурного заповіднику «Межибіж» Олега Погорільця, на реставрацію усієї фортеці потрібні десятки мільйонів гривень.

Нагадаємо, що 23 грудня 2014 року впала вся бічна стіна палацу – пам’ятки архітектури XVI століття. В гостро-аварійному стані перебуває частина (5-7 метрів) передньої стіни палацу, яка також може впасти з дня на день.

Довідка НГП. Межибізька фортеця внесена до Державного реєстру національного культурного надбання України (№ 764 О) як пам’ятка фортифікаційної архітектури XVI ст., виконана у стилі Ренесанс. З 2001 року пам’ятка має статус державного заповідника.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. І знову гроші для відновлення жидівського лігва коли почнемо думати за свою культуру.а гладуняк і трунова в одну сопілку грають.

  2. Хай на голову впаде нашим нащадкам.Яка ти правда,ти зрада!

  3. загородний – невдаха…слабак

  4. да карьера завгороднего закончилась очень плохо

  5. Пишаюсь депутатами та чиновниками з Культури вперше! Велику справу робите,подяка вам за збереження культурноi спадщини!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.