У Кам’янці-Подільському обговорили проект “Каньйон-Парк”

Понад 100 кам’янчан сьогодні завітали до сесійної зали Кам’янець-Подільської міської ради на громадські обговорення концепції відновлення та благоустрою зони відпочинку з міським пляжем та водною станцією в каньйоні річки Смотрич.

Щоправда, конструктивного діалогу за понад 2 години так і не відбулось: частина присутніх зводили свої промови у формат «За» проект переможця конкурсу Анатолія Ковальського, або ж категоричне «проти». Звучали закиди до міської ради спочатку вивчити природоохоронне законодавство перед проведенням конкурсу. Також наголошувалось на збереженні флори каньйону.  Переважній більшості виступаючих найбільше не сподобались ідеї облаштування в каньйоні автокемпінгів та сцени для проведення фестивалів, функціонування квадроциклів, можливість проводити всіх охочим міні-археологічні розкопки.

За словами директора фірми-переможця конкурсу, всі міні-проекти ще будуть більш детально обговорюватися, наразі це лише його пропозиції.

Виступили під час громадського обговорення також місцеві екологи та науковці. Вони стверджували, що у геологічній пам’ятці «Смотрицький каньйон» дійсно є часткові обмеження для благоустрою. Обов’язково кожен проект повинен пройти фахову експертизу спеціалістів.

Мар’ян Тарасенко, кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології та методики її викладання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка був більш критичний.

«Ми звичайно за благоустрій каньйону, але ж не бульдозерами!», – обурювався біолог.

Заступник міського голови Сергій Бабій заявив, що міська рада «не відхрещується» від проведення експертиз, натомість там вже звернулись до НПП «Подільські Товри» з проханням надати науково-експертну оцінку проекту.

Звучали також дещо популістичні пропозиції: розірвати договір із «Гала-тур» та знову розпочати процедуру обрання переможця.

Також пан Бабій представив новостворений сайт присвячений проекту «Каньйон-Парк».

Нагадаємо, що в проекті малого приватного підприємства представленого ще наприкінці лютого Анатолій Ковальський пропонував облаштувати в каньйоні квадроцикли, сцену для концертів, поле для бадмінтону, майданчик для силових тренажерів, міні-футбольне поле, водні гірки та водні лижі, наметове містечко, стайню, до травня цього року очистити територію майбутнього пляжу, облаштувати термальні ванни, десять водоспадів та печер, запустити рибу у Смотрич, створити рибне господарство (форель, карп) і т.д.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.