“Нафтогаз” хоче переклати 67 млн. грн боргів за газ приватного консеціонера на бюджет Шепетівки. Мешканці проти цього вийшли на віче

НАК “Нафтогаз-Україна” хоче переклати 67 млн. грн боргів (з яких близько 18 млн. грн – це штрафні санкції) за газ приватного консеціонера ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» на міський бюджет.

Про це повідомляє сайт міста Шепетівки.

Суть у тому, що вже другий місяць тривають баталії навколо передачі майнового комплексу тепломережі з балансу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» на баланс Шепетівського водопровідно-каналізаційного господарства. Є рішення судів, є рішення міської ради, однак ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» продовжує користуватися майном громади.

3 березня у Шепетівці відбулося народне віче, яке прийняло резолюцію-звернення до вищого керівництва країни. Зокрема, мешканці вимагають від Президента України, Прем’єр-міністра, керівництва Верховної Ради України “вжити усіх засобів впливу щодо недопущення перекидання боргів аферистів від ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» та НАК «Нафтогаз» на мешканців міста”.

“Ми – не кріпаки, а вільні люди і, якщо з Вашого боку не буде вжито конкретних дій і борг не буде погашено за рахунок ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» та КСУ, а ті хто кришує в НАК «Нафтогаз» цю схему не сядуть на лаву підсудних, ми залишаємо за собою право на: проведення у Шепетівці попереджувального страйку; почати перед Адміністрацією Президента України, Кабінетом Міністрів України і НАК «Нафтогаз» безстрокову акцію протесту (в т.ч. голодування); перекрити залізницю на станції Шепетівка («Київ-Львів»)”, – зазначено у зверненні.

Як писав НГП, Рівенський апеляційний господарський суд 18 січня ц.р. залишив без змін рішення Господарського суду Хмельницької області від 20 жовтня 2015 року, яким розірвано концесійний договір, укладений між Шепетівською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю “Шепетівка Енергоінвест”.

2 грудня 2011 року Шепетівською міською радою (концесієдавець) та ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” (концесіонер) укладено концесійний договір терміном на 12 років, яким надано право приватній компанії істотно поліпшити та здійснювати управління (експлуатацію) об’єкта концесії з метою задоволення громадських потреб у сфері теплопостачання за умови сплати концесійних платежів та виконання інших умов цього договору.

Умовами договору сторони передбачили, що “Шепетівка Енергоінвест” зобов’язана виконати перелік робіт за рахунок власних інвестицій на суму 10 млн. 500 тис. грн. Серед них модернізація котельні на пров. Короленка, 1а, термін виконання робіт – 2012-2014 рр.

ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” оформлена на ТОВ «Комунальні системи України», що зареєстроване на ТОВ «Агентство муніципального господарства» і ТОВ «Центр комунального розвитку», заведені на кіпрську компанію «Алвіранда Холдинг Лімітед», де бенефіціаром є громадянка Кіпру – Деметра Філіппоу.

За даними сайту “Наші гроші”, «Агентство муніципального господарства» також виступає засновником Благодійного фонду «Тепла родина», керівником якого донедавна значився Андрій Карпенко, який у 2010-2012 рр. очолював держпідприємство «Агентство розвитку ЖКГ», що було учасником вищезгаданого договору про спільну діяльність.

На початку 2000-х Андрій Карпенко був успішним газовим бізнесменом, контролював кілька облгазів та концерн «Укргаз». Він втратив свої активи після того, як Дмитро Фірташ почав формувати свою газову імперію.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.