Влада Шепетівки забирає комунальне майно, яке на 12 років передала у концесію офшорній компанії

Рівенський апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду Хмельницької області від 20 жовтня 2015 року, яким розірвано концесійний договір, укладений між Шепетівською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю “Шепетівка Енергоінвест”.

Відповідне рішення апеляційна інстанція винесла 18 січня цього року, повідомляє сайт міста Шепетівка.

Як вбачається із матеріалів справи, 2 грудня 2011 року Шепетівською міською радою (концесієдавець) та ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” (концесіонер) укладено концесійний договір терміном на 12 років, яким надано право приватній компанії істотно поліпшити та здійснювати управління (експлуатацію) об’єкта концесії з метою задоволення громадських потреб у сфері теплопостачання за умови сплати концесійних платежів та виконання інших умов цього договору.

Умовами договору сторони передбачили, що “Шепетівка Енергоінвест” зобов’язана виконати перелік робіт за рахунок власних інвестицій на суму 10 млн. 500 тис. грн. Серед них модернізація котельні на пров. Короленка, 1а, термін виконання робіт – 2012-2014 рр.

Поза тим, сума капіталовкладень ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” по об’єктах концесії на 7 жовтня 2015 року становила 6,3 млн. грн, у тому числі котельні по пров. Короленка – 828 тис. грн (у підсумку були порушені строки модернізації об’єкта).

Крім того, приватна ТКЕ порушила умови концесійного договору. Як випливає з судового рішення, було укладено договори страхування від вогневих ризиків і ризиків стихійних явищ (№03-13-10-ВС та №03-13-11-МС від 20.03.13р.), відповідно до яких здійснене страхування майна, яке належить ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” на праві договорів фінансового лізингу і вигодонабувачем за якими, відповідно до п.1.6 є ТОВ “Лізингова компанія “Матриця”, а не як передбачено п.30 концесійного договору Шепетівська міська рада.

У коментарі шепетівському сайту міський голова Михайло Полодюк зазначив, що рядовим працівникам ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» не потрібно переживати за своє майбутнє, вони будуть переведені на роботу у комунальне теплопостачальне підприємтво. Так само не варто переживати містянам, тепло буде подаватися у звичному режимі та без перебоїв.

За відомостями сайту НАК “Нафтогаз-України”, ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» – єдине підприємство теплокомуненерго Хмельницької області, яке не ліквідувало борги за природний газ. На 5 січня 2016 року на підприємстві продовжувало “висіти” 53 млн. 414 тис. грн загальної заборогованості перед “Нафтогазом”, у тому числі 13,8 млн. грн – невиплати, які утворилися минулого року.

За інформацією Єдиного державного реєстру, ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” оформлена на ТОВ «Комунальні системи України», що зареєстроване на ТОВ «Агентство муніципального господарства» і ТОВ «Центр комунального розвитку», заведені на кіпрську компанію «Алвіранда Холдинг Лімітед», де бенефіціаром є громадянка Кіпру – Деметра Філіппоу.

За даними сайту “Наші гроші”, «Агентство муніципального господарства» також виступає засновником Благодійного фонду «Тепла родина», керівником якого донедавна значився Андрій Карпенко, який у 2010-2012 рр. очолював держпідприємство «Агентство розвитку ЖКГ», що було учасником вищезгаданого договору про спільну діяльність.

На початку 2000-х Андрій Карпенко був успішним газовим бізнесменом, контролював кілька облгазів та концерн «Укргаз». Він втратив свої активи після того, як Дмитро Фірташ почав формувати свою газову імперію.

На останніх місцевих виборах Андрій Карпенко очолив партію «Сила громад», яка висунула своїх кандидатів у мери і депутати Сміли Черкаської області, Шепетівки Хмельницької області, Запоріжжя і смт Щасливе Київської області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.