В Кам’янці-Подільському у “декомунізаційний список” можуть внести ще 18 вулиць та 9 провулків

Топонімічна комісія винесе на розгляд сесії Кам’янець-Подільської міської ради зміни до «реєстру назв вулиць міста, які пропонуються до перейменування».

Депутатам пропонують додати до переліку ще 18 вулиць: Беляєва, Бусигіна, Васильєва, Ватутіна, Гастелло, Герцена, Добролюбова, Дружби народів, Кулика, Ладигіна, Лермонтова, Мічурінська, Папаніна, 30 років Перемоги, Першотравнева, Пушкінська, Суворова, Чернишевського. Також «декомунізаційний список» можуть доповнити дев’ятьма провулками: Гайдара, Гастелло, Колгоспний, Лагерний, Мічуріна, Папаніна, Піонерський, Радгоспний та Чкалова.

Про це в коментарі «Незалежному громадського порталу» повідомив голова топонімічної комісії, заступник Кам’янець-Подільського міського голови Вадим Савчук.

Щоправда, варіанти нових назв вулиць в комісії не затверджували та не виноситимуть на розгляд. В міській раді сподіваються на ініціативу «знизу»: у разі узгодження змін до реєстру, дане рішення буде оприлюднено в місцевих ЗМІ, після чого в міськраді сподіваються, що кам’янчани самі вноситимуть пропозиції щодо нових назв вулиць.

Нагадаємо, що вищевказаний реєстр було створено ще в квітні минулого року в рамках виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону  пропаганди їхньої символіки». Пропонувалось перейменувати 15 вулиць та 9 провулків.

Тоді ж топонімічній комісії доручили провести вивчення громадської думки мешканців відповідних вулиць та провулків стосовно їх перейменування. Однак, майже за рік «декомунізація» так і не зрушила з «мертвої точки»: в місті досі не перейменовано жодної вулиці.

«В Законі чітко вказано, що це має бути ініціатива громадськості, людей, які проживають на цій території… Ми в газетах про це написали, у “Фейсбуці” написали, щоб подавали пропозиції , щодо перейменування вулиць, але немає такої активності у нас в людей», – ще у вересні 2015 року заявляв у коментарі НГП міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Заради майбутнього і теперішнього – згадайте про РАЙОН! Я досі живу на вул. Леніна! І ніхто про ніякі зміни чути не хоче

  2. Що там район якщо у мысты нічого не зроблено

  3. Головне назвати саму головну вулицю Попельбандерпідерштрассе.

  4. А яке відношення до комуністів мають Пушкін, Суворов, Лєрмантов?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.