На Хмельниччині бюджетні установи підміняють відкриті торги по газу відсутністю конкуренції

На Хмельниччині замовники з числа бюджетних установ у більшості випадках при закупівлі природного газу на 2016 рік проводять тендера у неконкурентний спосіб із застосуванням переговорної процедури закупівлі, а не відкриті торги.

Про це зазначено у публікації “Сектор газу” Хмельниччини: умови змінилися, а схеми залишилися”, яка вийшла на НГП.

У своїх обгрунтуваннях вони посилаються на пункт 2 частини 2 статті 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (відсутність конкуренції на ринку газу); постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 12.01.2015 №9 і постанову Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1729 «Про забезпечення споживачів природним газом».

Вищеперераховані документи суперечать дії Закону України “Про ринок природного газу”, який вступив в силу з 1 жовтня минулого року. Цей Закон визначає правові засади функціонування ринку природного газу України і покликаний створити ефективне конкурентне середовище на ринку природного газу з урахуванням основних вимог законодавства ЄС.

“Персональну відповідальність за проведення торгів несуть замовники. А те, що вони не дотримуються норм законодавства, то воздасться по їхній “вірі”. Відповідно до статті 7 Закону України «Про здійснення державних закупівель», контроль здійснює Держфінінспекція та правоохоронні органи. Єдине, що можна сказати у захист бюджетних організацій — держава ускладнила їм життя, зобов’язавши купувати природний газ за відритими торгами”, — такий коментар надав співрозмовник з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.