ТОВ “Торговий дім ”Бартерсервіс” продовжує орендувати 5 га землі під ринки попри те, що у Симчишина не продовжили договір оренди

Рівненський апеляційний господарський суд не знайшов підстав для розірвання договору оренди земельної ділянки площею 57036 кв.м. на вул. Геологів,13 під речовий ринок та автостоянку, якою користується Товариство з обмеженою відповідальністю “Речовий ринок “Торговий дім”Бартерсервіс”.

Про це свідчить постанова суду від 10 лютого.

Хмельницька міськрада звернулася з апеляцією, в якій пояснила, що ТОВ передало в оренду єдиний майновий комплекс речового ринку для Товариства з обмеженою відповідальністю  «Торговий дім «Бартерсервіс», Товариства з обмеженою відповідальністю  «Капітал-10», Товариства з обмеженою відповідальністю  «Сервіс 7».

До названих підприємств, як стверджує міська влада, перейшли всі права та обов’язки щодо надання в користування майна, а саме торгових місць фізичним особам-підприємцям (укладені відповідні угоди  № 29/03-13 від 29 березня 2013 року,  №  25/02-13 від 25 лютого 2013 року, № 19/09-13 від 19 вересня 2013 року та договорами дорученнями № ВР-С7 від 6 квітня 2006 року, № ВР-Бс від 2 квітня 2013 року).

На думку апелянта, це свідчить про припинення ТОВ-орендарем використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди та передачу цієї функції іншим юридичним особам, “що є істотним порушенням умов договору оренди та є підставою для його розірвання”.

Натомість Рівненський апеляційний господарський суд не знайшов вагомих доказів для задоволенням цієї апеляції.  Суд констатує, що у разі передачі належного ТОВ “Речовий ринок”Торговий дім “Бартерсервіс” майна в оренду іншим особам, яке розташоване на орендованій земельній ділянці, до інших осіб не переходить право користування саме земельною ділянкою, на якій розміщено орендоване ними майно, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що наявні у попереднього землекористувача.

Окрім того,  колегія суддів звернула увагу, що в матеріалах справи відсутні докази, котрі б свідчили про не здійснення ТОВ своєї господарської діяльності.

“Між тим, відповідно до умов укладеного між Відповідачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Капітал-10» договору №19/09-13 від 19 вересня 2013 року, за  умовами котрого, Відповідач передав для Наймача в оренду відповідне майно, Відповідач залишив за собою право збирати оплату за користування майном. Крім того, відповідно до статті 25 Закону України «Про оренду землі», орендар земельної ділянки має право самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі”, – зазначено у рішенні суду.

Також апеляційна інстанція вважає, що після укладання договорів оренди між ТОВ та згаданими чотирма підприємствами, цільове призначення земельної ділянки не змінилося, майно було передане під речовий ринок саме для здійснення підприємницької діяльності.

Як писав НГП, під час сесії Хмельницької міської ради 27 січня 2016 року депутати відмовили Людмилі Дьяченко у наданні в оренду земельної ділянки на вулиці Геологів, 13 загальною площею 57 тис. кв. м для обслуговування єдиного майнового комплексу.

Іншим рішенням сесія міськради доручила управлінню земельних ресурсів та земельної реформи замовити технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки на вулиці Геологів, 13 загальною площею 55657 кв. м (кадастровий номер 6810100000:10:001:0057) на шість ділянок: на ділянку №1 площею 10987 м2, ділянку №2 площею 671 м2, ділянку №3 площею 41605 м2, ділянку №4 площею 1681 м2, ділянку №5 площею 248 м2, ділянку 6 площею 465 м2.

Довідка НГП. За даними Єдиного державного реєстру, засновником і власниками ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім”Бартерсервіс” є подружжя Валерія і Людмили Дьяченків.

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, на Людмилу Дьяченко записаний єдиний майновий комплекс «Бартерсервісу», який включає в себе нежитлове приміщення речового ринку загальною площею 386,6 кв. м, мережі електропостачання, площадки ринку, автостоянки та проїзди загальною площею 56,5 тис. кв. м. Земля (5,5 га) під цим ринком є комунальною і з 2013 року знаходиться в оренді «Бартерсервісу».

Крім цього, чотири фірми (ТОВ «Торговий дім «Бартерсервіс», ТОВ «Капітал-10», ТОВ «Сервіс 7»), які одержали контроль над орендою землі на вул. Геологів,13, є продовженням сімейного бізнесу. За даними ЄДР, всі вони контролюються Валерієм і Людмилою Дьяченками.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Приклад некомпетентності юрвідділу міської ради і заангажованності господарського суду…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.