Консеціонер з Шепетівки намагався заарештувати ним же встановлені котли

Товариство з обмеженою відповідальністю “Комунальні системи України” (Київ) клопотало Господарський суд Хмельницької області накласти арешт на три котли Ferroli Prextherm RSW 1890 і три пальники газові Baltur BGN 250, які знаходяться у розпорядженні ТОВ “Шепетівка енергоінвест”.

Про це зазначено в ухвалі суду від 8 лютого.

Позивач пояснив, що, згідно з договором, надав в оренду шепетівському підприємству газове обладнання, однак останнє вчасно його не повернуло. При цьому київське ТОВ зазначило, що  орендоване обладнання було встановлено для надання послуги теплопостачання споживачам Шепетівки на котельних, якими ТОВ «Шепетівка енергоінвест»  управляє на підставі договору концесії з Шепетівською міською радою.

“У випадку припинення або дострокового розірвання концесійного договору (заявник має підстави вважати, що вірогідність настання такої події досить значна, оскільки існують рішення господарського суду Хмельницької області та Рівненського апеляційного господарського суду у справі № 924/884/15 про розірвання договору концесії) майно, передане у концесію, підлягатиме поверненню власнику, що створить для ТОВ «Комунальні системи України» ризик втрати майна через неможливість виявити його місцезнаходження та ймовірність його приєднання до концесійного майна”, – говориться в ухвалі.

Представник ТОВ “Шепетівка енергоінвест” у судовому засіданні підтримав вимоги заяви позивача, наголосивши, що «Комунальні системи України» є засновником ТОВ “Шепетівка енергоінвест”.

Натомість суд дійшов висновку, що ТОВ “Комунальні системи України” всупереч ст.33 ГПК України не підтверджено належними доказами  можливого зникнення майна  в результаті  припинення або дострокового розірвання договору концесії між  ТОВ«Шепетівка енергоінвест» та Шепетівської міською радою.

“Зокрема, заявник посилається лише на вірогідність настання наслідків у вигляді неможливості виявити місцезнаходження майна  та  ймовірність його приєднання до концесійного майна без жодних документальних підтверджень доказами. Тому заявником не доведено наявність підстав вважати, що його права порушені або існує реальна загроза їх порушення. Відповідно, не обґрунтовані доводи заявника щодо необхідності застосування запобіжних заходів з урахуванням  розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника”, – сказано у рішенні.

Таким чином, суд відмовив у задоволенні арешту майна ТОВ «Шепетівка енергоінвест».

Як писав НГП, Рівенський апеляційний господарський суд 18 січня ц.р. залишив без змін рішення Господарського суду Хмельницької області від 20 жовтня 2015 року, яким розірвано концесійний договір, укладений між Шепетівською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю “Шепетівка Енергоінвест”.
Як відомо, 2 грудня 2011 року Шепетівською міською радою (концесієдавець) та ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” (концесіонер) укладено концесійний договір терміном на 12 років, яким надано право приватній компанії істотно поліпшити та здійснювати управління (експлуатацію) об’єкта концесії з метою задоволення громадських потреб у сфері теплопостачання за умови сплати концесійних платежів та виконання інших умов цього договору.

Умовами договору сторони передбачили, що “Шепетівка Енергоінвест” зобов’язана виконати перелік робіт за рахунок власних інвестицій на суму 10 млн. 500 тис. грн. Серед них модернізація котельні на пров. Короленка, 1а, термін виконання робіт – 2012-2014 рр.

ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” оформлена на ТОВ «Комунальні системи України», що зареєстроване на ТОВ «Агентство муніципального господарства» і ТОВ «Центр комунального розвитку», заведені на кіпрську компанію «Алвіранда Холдинг Лімітед», де бенефіціаром є громадянка Кіпру – Деметра Філіппоу.

За даними сайту “Наші гроші”, «Агентство муніципального господарства» також виступає засновником Благодійного фонду «Тепла родина», керівником якого донедавна значився Андрій Карпенко, який у 2010-2012 рр. очолював держпідприємство «Агентство розвитку ЖКГ», що було учасником вищезгаданого договору про спільну діяльність.

На початку 2000-х Андрій Карпенко був успішним газовим бізнесменом, контролював кілька облгазів та концерн «Укргаз». Він втратив свої активи після того, як Дмитро Фірташ почав формувати свою газову імперію.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Вор у вора дубинку украл…

    • Не можуть поділити хто народ обдирати стане, грошові потоки не змінюються, змінються лише ті хто ними управляє

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.