У Кам’янець-Подільському районі селяни відмовляються декомунізовувати населений пункт

Жителі Жовтневого, що на території Кам’янець-Подільського району, навідріз відмовилися перейменовувати своє село, хоч цього вимагає закон про декомунізацію.

Як пише “Експрес”, тут вже неодноразово проводили громадські слухання. Але селяни твердо стоять на своєму. Їх підтримали депутати Слобідко-Кульчиєвецької сільської ради, до якої входить Жовтневе.

Захищає інтереси громади і сільський голова Руслан Нестеров.

“Розумію, що законодавство потрібно виконувати. Але не можу йти проти думки людей. Я їх підтримуватиму”, – каже посадовець.

Утім, згідно із законодавством, якщо орган місцевого самоврядування не прийняв рішення про перейменування назв географічних об’єктів, що містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, таке рішення у формі постанови приймає центральна влада у тримісячний термін, з урахуванням вимог законодавства, пропозицій громадськості, науковців та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 10

 1. Ну як завжди люди для центральної влади це бидло! і їхня думка — нічого не значить!
  Не довго пограє ще Ваша пісенька!!!!

 2. Не вважаю за потрібне прислухатися до такої думки, як і не вважаю за потрібне взагалі прислухатися до думки також і тих, хто кричав “рассія-рассія, саюз, дайош вайска”, накликав війну і опинився під окупацією. Україна має повністю позбутися радянського лушпиння.

  Мало того, якщо ці селяни потраплять в об’єктив російських ЗМІ, матимемо пропагандистський ролик з натяком на межі “Русскаго міра” на всю Росію про небажання населення (навіть Західної) України позбуватися комуністичного минулого. Простому вуйку це треба? Думаю, що не треба.

  До голови сільської ради. Я розумію, що це його електорат і так далі, але він мав би переконати односельчан в зворотньому. Чи він підтримає своїх селян, навіть якщо вони проголосять антиконституційну бздуру в своєму селі?

  Поверніть або історичну назву для села, або придумайте нову назву, на кшталт Підгірці чи Медоборівці, щось у цьому дусі.

  • Раніше Мукша-Китайгородська – з другої половини 19 століття; до того — Міська Мукша, в народній мові — Гдалева Мукша – такі історичні назви села. Або просто Мукша.

   Перейменовано 7 березня 1946

  • От коммунистического прошлого избавляться надо. Только что это прошлое, настолько плохое, и как оно влияет на политиков которые поголовно хотят корыта, объедают корыто, и срут вокруг корыта. Разве коммунистическое прошлое вселило в голову большинства граждан мысли ” .. я бы тоже на его месте взял…” … лоха кинуть не западло.. и т. д. Разве коммунистическое прошлое заставляет большое количество школьников начинать курить, бухать, давать… и т. д. Или может быть коммунистическое прошлое влияет на результаты выборов, где постоянно избирается власть, деятельность которой и приводит, к этому всему? Скорее нет, чем да.

   • В радянські часи школяр міг купити собі пива і спокійно його пити в кафе. Пиво не вважалося алкогольним напоєм, тому не треба триндіти про те, що школота не бухала в СРСР. Ще й як бухала.

 3. А чому перейменовувати лише населені пункти та вулиці? Можна перейменувати і всіх Володимирів, Ульян і діда Петра!!! Пробачте, але хіба ж від цього щось зміниться, крім чергових непередбачуваних витрат і так “обдертого” населення.

 4. Позбавлятися потрібно від менталітету корупції, від старої системи решалов, від бандитів олігархів, від корупційних схем, від рівня доходу людей, від старих доріг, освіти медицини, а від того як буде називатись село десь там в Україні нічого не зміниться!
  і хай вищенаведені розумники із своїми коментарями прочистять мозги,……

 5. Згідно із законодавством, якщо місцева влада не змінить назву села, то зробить це центральна влада у добровільно-примусовому порядку.

  • Йди на.уй галицький рагуляку. Від вашої галіцуської зарази треба відгороджуватись 10 метровим муром. Це від вас навчились поступати у ВУЗи за хабарі, влаштовуватись на роботу за хабарі, жити за принципом ” це є моє і всьо” І цю війну в Україні розпалили тьакож ви гниди галицькі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.