У Хмельницькому затвердили остаточний варіант пам’ятника Небесній Сотні

Сьогодні журі затвердило оновлений і остаточний макет пам’ятника Небесній Сотні у Хмельницькому. Авторами проекту є покійний Микола Мазур та Роман Албул і Богдан Мазур.

У порівнянні з попереднім варіантом пам’ятника кількість деталей суттєво зменшилась, він став лаконічнішим, проте збережена монументальність.

Журі вирішило, що необхідно затветрдити макет у тому вигляді, що він є зараз, оскільки це остання робота видатного хмельницького скульптора Миколи Мазура.

На макеті зображено портрети семи Героїв Небесної Сотні, що родом з Хмельниччини. Присутні на зібранні представники Ради майдану наполягали на тому, що портретів має бути більше. Роман Албул погодився уточнити кількість облич. Проте про фотографічну схожість мови не йшло.

monument2

monument

monument3

Висота композиції – шість метрів. Силует скульптури має форму свічки, як символ жалоби. В основі – бруківка з червоного граніту, як символ революції.  Також на скульптурі буде зображено відсічену голову ворона – символ переможеного зла та голуба – символ святого духу.

Після остаточного затвердження макету скульптури наступний етап – оформлення проектно-кошторисної документації, виліплення моделі з гіпсу у натуральну величину та литво бронзової частини.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. Якби Чернелевський не вкрав пам’ятник леніну, то можна було б приступати до вилиття пам’ятника Небесній Сотні. А так, де зараз взяти гроші на латунь?

  2. Памятник вкрали до Чернилевського

    • пам’ятник вкрали при Чернилевському

    • Пам’ятник хотіли розрізати і здати на брухт, а виручені гроші віддати на лікування пораненим на майдані. Але Костя забрав його на територію ритуальної служби обіцяючи зберегти, а згодом переплавити на пам’ятник Небесній Сотні. Я особисто був присутній коли Чернилевський приїхав забирати його з парку

  3. Тетя Зоя с Шаровечки имеет золотые ручки,все она и провернула

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.