На Красилівщині реконструювали меморіал, де захоронені понад 200 воїнів

28 жовтня у с.Западинцях Красилівського району відбувся мітинг, присвячений відкриттю меморіальних плит на братських могилах після реконструкції.

Під меморіалом поховано понад 200 чоловік 10 національностей. Шістдесят років тому, у 1955 році, тут було встановлено надгробні плити із викарбуваними 40 прізвищами загиблих. Через 18 років плити змінили на гранітні  і додали ще 20 нових прізвищ, встановлених юними слідопитами школи разом із керівником шкільного музею Миколою Мармолюком.

Пошуковці тривалий час відшуковували імена тих, хто похований у братських могилах. У 1987 році гранітні плити було замінено на дюралеві  – до них  додано ще 25 нових прізвищ. Нині на плитах викарбувані прізвища 114 воїнів, які загинули під час Другої світової війни на території сіл Западинці і Баглайки.

Кошти на виготовлення меморіальних плит надали родичі загиблого в боях за с. Западинці Гончарука Павла Федоровича, які щорічно приїжджають на братські могили.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.