Прагнення захистити бюлетені спровокувало конфлікт між представниками партій та членами ТВК у Кам’янці-Подільському

27 жовтня Кам’янець-Подільська міська виборча комісія розпочала перерахунок голосів з шести ДВК. Представники окремих політичних партій вирішили організувати цілодобове чергування неподалік приміщення, де зберігаються бюлетені, що, на думку членів ТВК, створює загрозу збереженню виборчої документації.

Про це повідомляє сайт ГМ “Опора”.

Оскільки вся виборча документація зберігається у підвальному приміщенні міської ради, представники ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина» вирішили чергувати у міській раді, щоб унеможливити будь-які маніпуляції з бюлетенями. Як пояснив спостерігачу ОПОРИ чинний депутат міської ради Олександр Жильчук, партійці склали графік чергування і до встановлення результатів виборів збираються захищати бюлетені.

Однак така позиція активістів не сподобалася кандидатці на посаду міського голови Вікторії Кохановській, яка викликала правоохоронців, вимагаючи, щоб ті вигнали представників ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина». Підтримали кандидатку і члени ТВК, які стверджували, що партійцям заборонено знаходитись в приміщенні міської ради, тому що робочий день закінчився.

Правоохоронці, які прибули на місце конфлікту, взяли пояснення у голови ТВК Руслана Яреми і попросили представників партій покинути приміщення. Натомість останні зажадали почути норму Закону, яка б забороняла їм перебувати у будівлі міськради.

Як розповідала спостерігач ОПОРИ, пломби на дверях, де зберігається виборча документація, 27 жовтня вона не бачила. Голова ТВК пояснив, що пломбу зняли вранці, коли заносили мішки з ДВК, яка уточнювала протокол.

Утім, як з’ясувалося пізніше, викликом міліції конфлікт не вичерпався: Кам’янець-Подільська міська ТВК прийняла рішення звернутися до правоохоронних органів та СБУ з клопотанням про припинення правопорушення та притягнення винних до відповідальності. Також комісія постановила повідомити про цей факт ЦВК.

images-Vybory15-Khmelnychchyna_konflikt_u_TVK_29.10.2015-500x833

У відповідь Олександр Жильчук має намір звертатися до суду, оскільки вважає дії ТВК незаконними. Про це він повідомив спостерігачу ОПОРИ 28 жовтня.

Варто додати, що, попри постанову ТВК, активісти не мають наміру припиняти чергування до завершення перерахунку, який станом на 10.30 29 жовтня все ще триває.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.