На Хмельниччині в кожній сьомій родині на одну особу припадає менше 9,1 кв. м – облстат

Найбільша частка родин Хмельниччини (35%) мешкають у трикімнатному житлі, 28% – у двокімнатному, в кожного п’ятого домогосподарства області – оселя із чотирьох кімнат і більше.

Такі дані вибіркового обстеження умов життя домогосподарств області, що проводиться органами державної статистики.

Водночас кожна десята родина краю проживає в однокімнатних помешканнях, причому кожне шосте з них займають домогосподарства, в складі яких по три і більше особи. Разом з тим, у кожній четвертій трикімнатній та майже кожній восьмій чотирикімнатній оселі мешкають одинаки.

Значна частка наших краян забезпечена житловою площею в недостатній мірі. Лише в трьох домогосподарствах з п’яти розмір житлової площі в розрахунку на одну особу вище санітарної норми (13,65 м2), а в кожній сьомій родині на одну особу припадає взагалі менше 9,1 м2.

Варто наголосити, що більше половини родин області мешкають у житлі, збудованому в 1960–1970рр., майже третина – в 1980–2000рр., кожне п’яте домогосподарство Хмельниччини мешкає в житлі, зведеному в п’ятидесятих роках і раніше. У нових будівлях, збудованих у 2001 році і пізніше, проживає лише 1,5% домогосподарств області.

Слід зазначити, що житлові умови населення прийнято характеризувати за допомогою двох груп показників – якості житла та його комфортності. Якість – це поняття більш об’єктивне і визначається певними нормами та стандартами, яких повинні дотримуватись усі виробники того чи іншого виду благоустрою нашого житла, яке оцінюється наявністю в ньому комунальних послуг.

На Хмельниччині централізованим газопостачанням забезпечені 85% осель області, дев’ять домогосподарств із ста користуються балонним газом. Водопроводом та каналізацією обладнані помешкання лише трьох домогосподарств області з п’яти. Помешкання майже третини домогосподарств області мають гаряче водопостачання, в кожному сьомому користуються газовою колонкою.

Комфортність житла – це більш суб’єктивне поняття, і за змістом наближається до категорії особистих вподобань споживачів. За підсумками опитування 56% домогосподарств області повідомили, що задоволені своїми житловими умовами, 7 домогосподарств із ста – не задоволені.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.