Костянтин Чернилевський: “Я пишаюся тим, що мене не вели за ручку”

Секретаря Хмельницької міської ради Костянтина Чернилевського ще до старту мерських перегонів списали з рахунків. Ніхто з “сіяних лідерів” всерйоз не сприймав його шанси не те, що на перемогу — так звана соціологія навіть не відводила Чернилевському “почесне” третє місце.

“Насправді ж я не сказав би, що Чернилевський є представником влади. Він секретар ради і такий самий депутат міської ради, як я. Але він вісім місяців лише виконує обов’язки, а не є мером. Що до нього хтось ставиться, як до градоначальника? Це виглядає на зразок того, коли я не прийшов на пленарне засідання сесії, а замість себе відправив виконувача обов’язків депутата”. Ці слова належать одному з кандидатів на посаду міського голови Хмельницького, сказані у розмові автору цих рядків. Знаєте, і вони так вилетіли з його уст, наче були залізним аргументом.

Після 25 жовтня Чернилевський усіх добряче сполоснув холодним душом, продемонструвавши вихід до другого туру мерських виборів. Він обіграв і Мандзія, і Лукашука, і навіть Мельника.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

— На Вас ніхто з представників політичних сил не робив будь-яких ставок. У суспільстві склалася ситуація: виграти має або М, або Л”. Третього не дано. Чому цього не сталося?

— Наш виборчий штаб опрацьовував таку ситуацію. Просто треба спілкуватися з людьми. Так, він не був першим на порядку денному, але ми його розглядали. Думаю, що переломним стало те, що центристські політичні сили виставили багато кандидатів у мери, а радикальні сили — одного. Щоправда, назвати ВО “Свобода” радикальною після того, як вона побувала при владі, не зовсім правильно.

Також вплинув на голосування фактор відсутності реформ в країні, заявлених рік тому. Люди вимагають швидких змін, а їх немає, і звідси народжується недовіра до влади та з’являється радикалізм. Хоча не розумію, чому саме у Хмельницькому так радикалізується суспільство. Наш обласний центр за економічними показниками не гірший від інших.

— Чи отримали Ви рейтингові дивіденди від конфлікту з перевізниками?

— Важко відповісти. Можливо, це пішло у плюс тій же “Свобода”. Безумовно, що хтось з цього скористався. Адже я йшов на вибори як представник влади і будь-який конфлікт у місті — це негатив для влади. Попри те за десять місяців на посаді виконувача обов’язків мера підняв пласт питань, що роками лежали на кшталт незаконного будівництва і пасажирських перевезень.

— Ви сказали, що штабом прораховувалися різні варіанти розвитку подій після дня голосування. Який з них був найреалістичнішим?

— Вважав, що до другого туру вийдуть Олег Лукашук і Костянтин Чернилевський.

— Що лежить за поразкою Лукашука?

— Це народний депутат чотирьох скликань. І нинішній стан в країні (нестійка економічна ситуація, військові дії на сході України) можна пов’язати з тими людьми, котрі творили закони держави останні роки. Країну довели до банкрутства і бідності. Тому пишатися депутатством не варто. На моє переконання, депутат Верховної Ради — це великий мінус.

Це і стосується іншого кандидата в мери, якого вели за ручку… Довіра до теперішнього парламенту також низька.

— То радієте з того, що Вас не вели за ручку?

— Я цим пишаюся! (сміється). До речі, на зустрічах з виборцями я наголошував, що всю повноту відповідальності за стан в місті, беру виключно на себе і ні на кого не перекладатиму.

— Хтось із кандидатів-опонентів Вас привітав з проміжною перемогою?

(Пауза). Ні. Ніхто.

— А колишній мер Сергій Мельник?

— Звичайно, ні. Адже психологічно зрозуміло, що Сергій Іванович відкрито підтримував іншого кандидата.

— На Вашу думку, хто з усіх 14 кандидатів був би комфортним у другому турі?

— Кандидат, який сьогодні вийшов до другого туру, є комфортним.

— Цьогорічні місцеві вибори на Хмельниччині запам’яталися низькою явкою виборців. У Хмельницькому на виборчі дільниці прийшло 45,27% виборців. З чим це пов’язано?

— Я переконаний, що в цьому відіграли велику роль засоби масової інформації і політична реклама, характер якої не прив’язаний до місцевості. Ну до чого тут контрактна армія або достойні пенсії? Апатія електорату полягала у тому, що вони бачили, як їх намагаються в черговий раз задурити.

— Результат партії Гереги “За конкретні справи” до міської ради Вас здивував?

— Це результат бездіяльності влади і зневіра людей до діючих партій. До того ж соціальний добробут громадян на останній рік різко впав і, як показали вибори до Верховної Ради восени 2014 року, виборці за “гречку” продавали голоси. Подібну технологію пробували запустити у Хмельницькому, але вона не спрацювала.

В партії “За конкретні справи” люди побачили те, що очікували. Щось треба зробити…

— Але дії конкретників під час перегонів багато чим не відрізнялися від роздачі “гречки”.

— Гречку з’їв, а завтра її вже немає. А тут вікна стоять новенькі, дах перекритий.

— Хіба цим мають займатися кандидати у депутати чи в мери?

— Ні, але це один із способів отримати владу.

— Це називається підкуп виборців.

— Так. Все замикається на виборцеві, наскільки він готовий голосувати за такі політичні сили.

— Є інформація, що Вас підтримував нардеп Олександр Герега?

— З Герегою зустрічався двічі — на відкритті залу для важкої атлетики у Хмельницькому і на відкритті Чемпіонату України з важкої атлетики. Наскільки мені відомо, Герега підтримував іншого кандидата в мери.

Я, як самовисуванець, розраховую на підтримку всіх політичних сил, що зайшли до міської ради. Якщо переможу в другому турі, запропоную всім партіям створити єдину коаліцію і працювати на спільний результат для міста.

Розмовляв Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 62

 1. Люди, ви сліпі, або з штабу пишете. Який з нього господарник? Я живу на Зарічанській (Гвоздіка). В нас в дворі така яма, що коли дощ йде, то можуть гуси плавати. Я два рази писав листа Чернілевському, один раз ходив на прийом в старому загсі. Одного разу прийшла відповідь, що зроблять. Другого зроблять. 8 місяців пройшло. Коли в місті буде баня, господарі?

 2. Не потрібно спішити,дуже багато зроблено за короткий період роботи.Людяний,врівноважений,він виріс в очах людей.Голосуємо за Костянтина! В нього є характер,інші не пройшли кинувши великі гроші,а він зумів.Він наш,а не з села,а це дуже важливо,його знають і він багатьох знає.Яка Свобода?

  • Тобто інші кинули великі гроші і не пройшли, а він кинув великі гроші і пройшов. Буде відбивати витрачені великі гроші.

 3. В міському перинатальному центрі в робочий час Василишин – начальник управління півгодини пресував медичний персонал за Чернилевського і проти Симчишина.
  Такої влади ви хочете?
  Ганьба! Такого тиску не дозволяв собі навіть Ядуха.

  • Ви ще не бачили, що витворяє начальник управління освіти Олійник.
   Вчителів збирають щодня і пресують. Директорів шкіл пресують. Лякають, що Симчишин всіх звільнить і розжене.
   Розмови про роботу немає, тільки прес і тиск. Перевіряють присутність, ставлять галочки.
   Такого тиску в школах ми не пам’ятаємо. Люди бояться говорити між собою.
   Навіщо нам такі вибори? Заспокойтеся, нам жити і працювати в місті.

 4. Про прес – це брехня. Людям просто потрібно розповідати про зроблену роботу. А останнім часом в місті дійсно зроблено багато роботи. Торговельні центри, шикарні будинки – це всім видно, а ось ремонтування труб, асфальтування, встановлення вікон в установах, ремонтування дахів, встановлення парканів і багато-багато ще корисного для міста – ніхто чомусь не хоче бачити. А що ВИ зробили для свого міста????

  • Правильно навіщо їм навчальні семінари і курси. Їм треба розказати про те як в місті будують розважальні центри.

 5. В 2008 році по спільних інтересах в бізнесі з Костей багато пересікалися. Він був то лі депутатом то лі ким. Брав в мене товар на магазин Евробуд. Брав, брав і кинув, не віддав гроші. Почав махати корочкою і лякати розборами. Не дай нам такого мера.

 6. Да, дай нам таких як Симчишин,швидко все забули,он не будет руководить,ним будут Тягнибоки руководить.

 7. Василишина разом з його заступниками давно пора гнати в шию.Але їх ніхто ніколи не чіпає,набрался вже по самі вуха.

 8. Люди мають заспокоїтися, не поливати один одного брудом, ми всі в місті разом живемо, після виборів життя не завершується.
  Ми маємо по вулицях ходити і товаришувати. Не сваріться, не пишіть гадості, не брешіть.
  Будьте людьми.
  Вибір в кожного свій.
  Я за Симчишина, бо моя думка, що це майбутнє, новий погляд на життя, я бачу якусь особливу силу і потенціал. Він інакший.
  Але Чернілевского гадити я не буду, бо людину, яка вийшла в 2 тур треба поважати. За неї голосували такі самі люди як я.
  всім хто тут пише також раджу перестати писати гадості. поважайте один одного і життя стане кращим.

 9. Ярослав, дуже правильно все написав. Не треба поливати один одного брудом.
  Будьмо людьми. Ми і так гарно проголосували. В другому турі треба за Симчишина, щоб було більше 70%, а Чернилевського секретарем міської ради.

 10. в Хмельницькому самий простий вибір: хочеш змін – голосуєш за Смчишина. Хочеш жити як раніше – не голосуєш за Симчишина.

 11. всі опитування в інтернеті, а це молодь і середній вік показують результати 60% проти 20%.Симчишин виграє майже в 3 рази.
  20% ще думають, або не підуть на вибори. Голосує по 3000 людей. Люди хочуть змін.

 12. Які опитування,яка соціологія,говорять ті,кому це вигідно.Тільки Чернилевський,бо всі збожеволіємо

 13. На дебатах Чернилевський показав себе дуже слабенько. Слова не може сказати. Назв управлінь не знає.

  • Красномовство не є перевагою. Нащо тії гарні слова. Треба діло, людськість, відсутність злості і агресії. Щоб людина була, щоб досвід мала. У Хмельницькому до цього часу був спокій, сподіваємось, що буде спокій і далі.

 14. Ну да,очень большой оратор Гончар!

 15. Только за Костю.Впервые коренной Хмельничанин.Это очень важно.Успехов!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.