У КВУ припускають, що перемога партії “За конкретні справи” може становити загрозу територіальній цілісності держави

Так звані регіональні партії у перспективі можуть становити загрозу територіальній цілісності держави.

Про це на прес-конференції повідомив голова Комітету виборців України Олексій Кошель, пише УНІАН.

Кошель зазначив, що особливістю місцевих виборів 25 жовтня стала суттєва перевага в окремих регіонах так званих місцевих партій. Наприклад, партії “За конкретні справи” на Хмельниччині, партії угорців на Закарпатті, партії “Черкащани” та ряду інших політичних сил.

Кошель зауважив, що, за українським законодавством, Україна є унітарною державою, а всі партії в ній де-юре є загальнонаціональними. Тому перемога окремих партій в окремих регіонах може в перспективі становити загрозу для цілісності держави.

Він вважає, що для того, щоб запобігти такій загрозі необхідно внести зміни до закону про вибори та про політичні партії: “Потрібно вдосконалити закон про вибори та закон про політичні партії. Законодавство має передбачати дуже жорстку норму, яка зобов’яже політичну партію реєструвати на місцевих виборах своїх кандидатів у більшості областей та районів країни. Так ми створимо певний запобіжник для появи регіональних політичних партій”.

Як писав НГП, за попередніми даними, до Хменицької обласної ради лідирує партія “За конкретні справи” (ЗКС) нардепа Олександра Гереги.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 14

 1. Повний брєд. А як же розмови про децентралізацію і все таке? І яким чином нова політична сила може висувати своїх кандидатів по усіх регіонах. На це потрібні колосальні кошти, які можуть собі дозволити тільки проекти банкової чи олігархів. Яка різниця хмельничанам: чи балотуються представники партії, яку вони підтримують по іншим регіонам. Вибори довели, що людей зараз цікавлять конкретні справи, а не пуста балаканина. Хай комітет виборців слідкує за чесністю виборчого процесу, а не займається єрундою.

  • Окремі панки хочуть мати свою партію. І не думають вони про зміни в державі. Їх цікавить можливість панувати в одній області. Там легше підкупити необхідну кількість виборців і мати результат. Задовбали вже ці конкретні справи в Городку. Одні вони тільки працюють і більше ніхто.

   • Дивно, що Вас задовбала та єдина партія, яка працює. І хто сказав, що “За конкретні справи” обмежаться Хмельницькою областю? Партія зареєстрована всього 3 місяці тому, а вже перемогла на виборах в облраду. То лі єщо будєт…

  • Які конкретні справи цікавлять людей? Що ти мелеш? Ти ще не дотумкав, що відбувається герегізація Хмельниччини. А конкретні справи гереги – підкуп виборців, тобто, купівля рабів.

 2. Повний брєд!!!!

  Як відомо все велике починається з малого!!!!

  Бійтеся, бо як тільки ця партія вийде на всеукраїнський рівень, то місця вам у політиці не залишиться навіть на 1%!!!!!

 3. партія “конкретні сраки” 🙂

 4. Що, було порушено Законодавство України? Ні. Хто незадоволений, або хай подає в суд, як це робиться в цивілізованих державах; або хай змінює Законодавство України конституційним шляхом, а не насильницьким. А не пише про “сраки”.

  • Порушено Конституцію України самим Законом “про місцеві вибори”, бо Конституцію ГАРАНТУЄТЬСЯ громадянину право “висуватися та бути висунутим у депутати всіх рівнів”.

   Тож у будь який час (терміну давності по порушенню Конституції не існує!) ми можемо подати до звичайного Хмельницького міжрайонного суду та скасувати ці вибори у міську (чи обласну) раду, бо Конституція — норма прямої дії (тож може бути використана у судовому позові як аргументація) і вона має пріоритет над будь-яким Законом України. Окрім того ще є кипа міжнародних Хартій, ратифікованих Україною, і які мають свою силу на рівні Конституції (тобто є вищими над будь-яким законом України) — Декларація прав людини, Хартія Місцевого Самоврядування, тощо.

   Коли когось з юристів чи правозахисників це цікавить (ми — правозахисники) — то долучайтеся!

 5. Ідіот той Кошель. Треба в смітник “голосування по партійних списках” і повертати чітку мажоритарку на місцевих виборах, бо тут навіть порушення Конституції — громадяни позбавлені права висувати своїх кандидатів у депутати. Ми — громадянські організації — могли б зараз подати до суду і скасувати ЦІ ВИБОРИ — бо Конституція — норма прямої дії, але в нас — на жаль — не вистачить ресурсу наших юристів…

  За певний час — коли діяльність цих “політичних місцевих рад” перетвориться на дурку — то буде вже усім вочевидь!

  Цікаво, на що сподівалися “автори закону” щоб забезпечити “право громадянина висуватися і бути висунутим на депутати всіх рівнів”? На те, що кожен позапартійний громадянин (яких переважна більшість!) для того щоб висуватися у депутати, реєструватиме свою особисту партію??? ДУРКА ПОВНА”

 6. Хотіли як краще, а вийшло як завжди. Який маразм твориться у Верховній раді, такий і виписаний ними в законі про місцеві вибори. При тотальному підкупі виборців очевидному чи прихованому ніхто не несе відповідальність. Хто це робить сам і голосніше кричить що хтось це робе. Але треба пальцем показати на себе. А люди купляються на подачки і розраховують на те, що вони отримують більше. Більше піде в кишені тим хто дає, а не тим кому дають.

 7. Йося то голосуй дурнику за свободівців, прийде час і ці “чесні” “українці” будуть стріляти у тебе і твою родину зі зброї і називати це очищенням влади.ТИ ЦЬОГО ХОЧЕШ?Два життя Герега жити не буде.Тобі не подобається, що він перекриває аварійні дахи ЗОШ, ДНЗ, ФАПів, закладів культури?Запропонуй, щоб усе це зробила держава,яка за 24 роки тільки знищувала усе.ЩО КОНКРЕТНО ТАКІ, ЯК ТИ ПРОПОНУЮТЬ?ВИЙТИ ДО ВР І КИДАТИ ГРАНАТИ?ЧИ МОЖЛИВО ЗРОБИТИ, ЩЕ ОДИН МАЙДАН І ВІДКИНУТИ НАШУ ДЕРЖАВУ НА, ЩЕ НИЖЧИЙ РІВЕНЬ РОЗВИТКУ,

  • “Как пёс возвращается в блевотину свою, так глупый повторяет глупость свою…” (СОЛОМОН – царь иудейский 900 лет до н. э.)

   • Поки прийняті закони не будуть виконуватьсь,до тих пір не буде пуття в Україні.А для цього потрібно прийняти один закон,яким зобов”язати всіх хто приймав участь у виборах приходити на майдан не меньше одного разу в квартал,де перед ними звітують їх обранці і зразу приймати рішення,що з ними робити.Але боюсь,що для цього потрібен ще раз майдан -3.

 8. Олег, Ви напевно з тої кагорти ригів як і Герега. Дорвалися в свій час до державного корита, поживилися там добре, а тепер за людські же гроші і хизуєтеся благодійністю!!! Оце так щирі українці!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.