Опора: “фішки” цієї передвиборчої кампанії на Хмельниччині: клоуни, солодка вата і електоральна благодійність

Громадянська мережа ОПОРА, що веде спостереження за передвиборчою кампанією на Хмельниччині, відзначила творчий підхід кандидатів до агітації серед населення. Цьогоріч не було зафіксовано жодного випадку прямого підкупу виборців, коли за обіцянку проголосувати за конкретного кандидата платили готівкою.

Проте масовим є непрямий підкуп виборців, відповідно до статті 60, ч.4 закону України про місцеві вибори, коли агітація супроводжується безкоштовною роздачою або пільговими цінами на товари та послуги для виборців.

Також на Хмельниччині невідомі люди в робочій формі масово встановлюють лавочки та дитячі майданчики. За кілька днів на них з’являється прізвище кандидата чи назва політичної партії.

“Звісно, тут важко встановити юридичний зв’язок конкретної лавочки з діянням кандидата, але таке є. У Хмельницькій області ми масово фіксуємо непрямий підкуп виборців”, – розповів “опорівець” Андрій Попик.

Фото ГМ "Опора"

Фото ГМ “Опора”

Окрім того, він зазначив, що дуже багато виборців були залучені на зустрічі з кандидатами через дітей. Організовувались дитячі конкурси, а діти тягнули туди своїх батьків. Загалом, Опора відзначила досить низьку активність виборців на зустрічах з депутатами.

Припускають, що це через прохолодну погоду та зневіру виборців у кандидатах. Також не виключають, що активність проявляли переважно пенсіонери через те, що зустрічі проводились в робочий час.

Зафіксовано і використання адмінресурсу. Якщо раніше адмінресурс використовувався по вертикалі і команда діяти йшла від президента, голови ОДА чи РДА, то тепер це поодинока ініціатива керівників навчальних закладів. Траплялось зняття студентів з пар для зустрічей з тими чи іншими кандидатами, проте це не мало системного характеру для якоїсь одної партії.

Опора зазначає, що масовими були екскурсійні тури до священих місць, коли агітація за ту чи іншу партію проводилась в дорозі. Зловживало цим декілька партій. Андрій Попик стверджує, що кількість відправлених автобусів від одної з партій була настільки великою, що він навіть не уявляє, скільки автобусів було насправді. Збори відбувались на кожному окрузі.

У день виборів громадянська мережа Опора не прогнозує силових протистоянь. За їхніми спостереженнями, сьогодні немає точок напруги, які могли б перерости в суттєві проблеми. Проте можуть у Нетішині та Кам’янці-Подільському таки можуть виникнути сутички. Це пов’язано з особливостями місцевого політикуму.

Відповідно до аналізу місцевої Опори, значна кількість кандидатів, що балотуються до рад різних рівнів, є представниками органів влади. Так, на вибори до облради йде голова Хмельницької облдержадміністрації та десятеро голів райдержадміністрацій. Кандидатами у депутати районних рад зареєструвалися дванадцятеро очільників РДА.

При цьому 90% голів РДА, які будуть змагатися за мандат депутата обласної ради, та понад 80% відсотків керівників РДА, що балотуються до районних рад,  представляють «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.