За три тижні у Хмельницькому оберуть три найкращих ОСББ міста

Кандидат в депутати міської ради Дмитро Трепалюк вже декілька років очолює ОСББ Вишневе. За його словами, зараз хмельничани поділились на дві частини: половина хоче самостійно розпоряджатись своїм будинком та визначати кількість та якість послуг, які їм надаватиме місто, а друга половина не хоче нічого вирішувати і готова платити за те, що пропонують.

Народний депутат від об’єднання Самопоміч Альона Бабак, що зараз є заступником голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, розповіла про зміни, які будуть внесені в Закон про житлово-комунальні послуги. Зараз її комітет працює над вдосконаленням цього закону. В новій редакції будуть описані всі механізми укладання договорів між монополістами водоканалами, темпломережеми і т.д та власниками квартир в будинку, що створив ОСББ або якщо будинком керують загальними зборами.

“Закон прописуватиме де стоятиме лічильник, по якому лічильнику ми будемо розраховуватись – по загальнобудинковому чи по квартирному. Якщо стоїть будинковий, то як будуть враховуватись покази квартирних? За чий кошт лічильник встановлюється і повіряється. Також в новій редакції закону будуть чітко прописані механізми укладання договорів: чи буде даватись час на надання зауважень з боку споживача, з якого часу договір буде чинним після отримання зауважень,”, – розповіла Альона Бабак.

QloU8goi7-I

Проте також вона наголосила, що без політичної волі у місцевих радах буде мало толку від нових законів, що приймаються на вищому рівні.

Одним з головних напрямків діяльності об’єднання “Самопоміч” є сфера житлово-комунального господарства. Це те, з чим стикається кожна людина щодня. Для більш продуктивної роботи було створено ресурсний центр за адресою Проспект Миру 90\1. Там можуть отримати консультації всі охочі.

“У нашому приміщенні неодноразово проводились установчі збори різних будинків. ми вчимо як правильно діяти ініціативній групі меншканців будинку, як скласти перший протокол зборів, що робити коли на перших установчих зборах немає кворуму. Наприклад, коли на перші збори прийшло 10 чоловік з 90 квартир, треба провести збори з цією кількістю людей, а пізніше в 10-денний обійти квартири і добрати кворум для прийняття рішення”, – розповідає Дмитро Трепалюк.

Також він припускає, що розподіл думок щодо старих ЖЕКів та сучасних ОСББ утворився через брак інформації про функції і роботу останнього. Проте об’єднання “Самопоміч” може надати скелет статуту для ОСББ.

Ініціативні небайдужі містяни, що готові самі приймати рішення щодо свого будинку – це соратники об’єднання “Самопоміч”. Проте брак інформації досі залишається одною з головних проблем. Для того щоб популяризувати ОСББ та показати як це може працювати, за три тижні у Хмельницькому планують провести конкурс найкращих ОСББ міста.

Кандидат на посаду міського голови Юрій Самолюк також підтримує популяризацію об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

“Кожен з нас має бути маленьким мером. Ніхто краще вас не знає проблем вашого будинку: потрібно дах ремонтувати чи навести лад з каналізацією в підвалі. Відкритий бюджет, виборні посади та активна громадянська позиція хмельничан дозволять нам вже робити якісь зміни у Хмельницькому”, – переконаний кандидат на посаду міського голови від об’єднання “Самопоміч” Юрій Самолюк.

Політична реклама.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.