На Хмельниччині влада розраховує зафіксувати цукор на рівні 15 грн/кг. На хмельницькому ринку він вже 16 грн

На Хмельниччині влада розраховує зафіксувати цукор нового урожаю на рівні 15 грн/кг.

Про це “Незалежному громадському порталу” повідомив заступник голови Хмельницької облдержадміністрації з питань АПК Володимир Кальніченко.

Водночас він визнав, що на обласному рівні відсутнє державне регулювання на продукти харчування.

“Нині немає державного регулювання цін на жодні продукти. Це стосується хліба, цукру, олії. Держава дала можливість ринку самостійно формувати ціни. Більше того Аграрний фонд уже не може здійснювати інтервенції борошна, що дозволяло здешевлювати передовсім вартість соціального хліба. Тепер ця структура перейшла виключно на комерційні поставки”, – пояснив високопосадовець.

Кальніченко зауважив, що середня ціна цукру в області становить 13,14 грн/кг, що є п’ятим місцем у розрізі України. Окремо відпускна ціна на Красилівському цукровому заводу становить 12,7 грн/кг.

Фото НГП

Фото НГП

Натомість на центральному продуктовому ринку Хмельницького кілограм цукру становить 16 грн. Продавці у коментарі НГП зазначили, що їхній заробіток на цьому товарі мінімальний (близько 50 коп на кілограмі). Більше всіх прибутки одержують посередники, котрі напряму в цукрових заводах купують товар.

Як повідомляв НГП, у 2015 році спад виробництва цукру у Хмельницькій області очікується у 2,4 раза – до 120 тис. т.

Також цього року суттєво скоротилися площі посівів буряка: з 46 тис. га у 2014 році – до 27 тис. га.

Довідка НГП. Щорічна потреба Хмельницької області у споживанні цукру становить 100 тис. т разом із кондитерською галуззю.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.