Дмитро Трепалюк: «Альтернативи ОСББ на сьогодні не має»

Біографічна довідка

Народився 15.11.1983 р. у Хмельницькому. Закінчив Хмельницький національний університет, спеціальність “Міжнародні економічні відносини та перекладач ­референт”.

З вересня 2006 року по лютий 2007 року займався підприємницькою діяльністю.

З березня 2007 року по грудень 2008 року працював Державним Податковим інспектором в ДПІ у м.Хмельницькому.

З січня 2009 року по теперішній час –підприємницька діяльність .

З вересня 2009 року по травень 2010 року був членом Украінської Народної Партії.

З вересня 2009року по теперешній час – засновник і директор ПП ”Хмельницькліфтбуд”.

З липня 2013року по теперішній час – голова правління ОСББ ”ВИШНЕВЕ”.

Одружений. Виховує доньку.

trep

– Дмитро, які шляхи привели до крісла керівника ОСББ?

– У будинку, де проживає моя сім’я, свого часу було створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, або ОСББ. Попередній його керівник, в силу певних причин, відмовився від займаної посади. Стало питання обрання нової людини на його місце. Я вирішив спробувати реалізувати себе у цій сфері. На загальних зборах мешканців отримав їх підтримку і очолив у липні 2013 року ОСББ «Вишневе».

Сьогодні, коли минуло кілька років, є про що прозвітувати та поділитися досвідом. Наприклад, ми змонтували безпровідну систему диспетчеризації ліфтів. До відома читачів, скажу, що у Хмельницькому більше ніж у 80% ліфтів відсутня будь-яка система диспетчеризації. А це означає, що такий ліфт експлуатувати заборонено, оскільки людина може у ньому застрягти через якусь поломку, а телефонний зв’язок може бути відсутнім в силу певних причин. Це може привести до важких наслідків.

В нашому ж будинку ми поставили нову систему диспетчеризації практично безкоштовно, в рахунок щомісячних експлуатаційних платежів. Вона дає можливість відслідковувати стан ліфту, а якщо, раптом, хтось застрягне у ньому, має можливість терміново зв’язатись з диспетчером, котрий швидко вирішить проблему.

Далі поставили систему відеонагляду, аби убезпечитись від крадіїв. Плануємо поставити системи попередження від затоплення та задимлення, створивши повністю безпечний будинок.

Це все ми зробили, виходячи з вартості тарифу 1,5 грн за кв. м. площі, котрий сплачують члени ОСББ. Більше того, за ці ж кошти ми проводимо поточні ремонти будинку, миються під’їзди, вікна, тощо. Це все, до речі має робити ЖЕК у тих будинках, де немає ОСББ.

Тепло у будинок подається вчасно, прибудинкова територія завжди прибрана, і це не єдині плюси у порівнянні з ЖЕКівським обслуговуванням. Головне – усі мешканці, члени ОСББ, самостійно приймають рішення, куди їм, у першу чергу, спрямувати кошти, яку людину чи організацію найняти для виконання робіт. Рішення приймаються колегіально, враховується думка кожного мешканця.

Непотрібно ходити до ЖЕКу та випрошувати, аби вам, за свої ж кошти, зробили щось у будинку.

До речі, тариф формується щорічно, в залежності від тих завдань, які хочуть вирішити мешканці. Сьогодні він у нас, як я уже говорив, складає 1,5 грн за кв.м. площі на місяць без опалення. Тобто тариф ніким зверху не нав’язується, обговорюється усіма мешканцями.

– У травні Верховна Рада прийняла закон, який руйнує монополію ЖЕКів і дає змогу мешканцям багатоквартирних будинків ефективно управляти спільним майном. Чого слід чекати від цього закону?

– З 1 липня 2016 року монополії ЖЕКів більше не буде. Їх мають замінити ОСББ або приватні ЖЕКи.

Однак хмельничанам слід задуматись, чи вони самостійно вирішуватимуть долю свого будинку, чи їм вкотре нав’яжуть послуги, але уже приватні контори.

Про переваги ОСББ я уже наголосив: що і як робити в будинку мешканці вирішують самостійно.

– Стосовно діючих ОСББ, якісь зміни відбудуться?

– Потрібно змінити статути, привівши їх у відповідність до прийнятого закону.

Сьогодні, згідно змін, право голосу члена ОСББ визначаються наявним у нього метражем приміщень.

Якщо раніше, аби стати членом ОСББ потрібно було писати відповідну заяву, котра розглядалась на загальних зборах, то сьогодні членство надається автоматично.

– Закон прийняли, однак кількість ОСББ у Хмельницькому чомусь різко не зросла. У чому причина?

– Причина у низькій поінформованості населення про переваги ОСББ. Влада системно та цілеспрямовано інформуванням через власні ЗМІ не займалась, бо їй це не вигідно. Простіше нав’язати видуманий тариф та отримувати прибутки. На мою думку, це безгосподарність, оскільки ми втрачаємо у якості і ефективності послуг.

Зрозумійте, ОСББ самі вирішують з якими обслуговуючими компаніями їм укладати угоди відповідно до ціни та вимог. Більше того ОСББ можуть об’єднуватись та самостійно створювати такі компанії. А це уже ринок, це формування справедливої тарифної сітки. Адже тоді мешканці матимуть широкий вибір з ким їм укладати угоди.

Тому ще раз наголошу, необхідно на владному рівні проводити роз’яснення усіх деталей та перспектив створення ОСББ, адже це суттєвий крок уперед для кращого життя хмельничан, це великий крок уперед до Європи.

На жаль, нинішня влада досить формально ставиться до популяризації ідеї створення ОСББ. Це дуже прикро.

Однак ми також не сидимо на місці. Розуміючи майбутні перспективи об’єднань мешканців, партія «Об’єднання «Самопоміч» створила у Хмельницькому ресурсний центр для ОСББ, де надається правова допомога у створенні цих об’єднань, допомагаємо уже створеним, ділимося набутим досвідом. Головне – ведемо роз’яснювальну роботу серед хмельничан.

– У разі обрання Вас депутатом міської ради, які першочергові питання винесете на повістку дня?

– Якщо виборці висловлять довіру і буду обраний депутатом, свою роботу бачу в комісії по ЖКГ, продовжуватиму впроваджувати ті ідеї та напрямки про які попередньо говорив. Окрім того необхідно займатись енергоефективністю та утепленням будинків у Хмельницькому. Адже порівняйте: наші сусіди Вінниця та Тернопіль утеплили сотні помешкань, Кам’янець-Подільський – понад 60. Хмельницький – 0. Роботи непочатий край.

Необхідно міняти старі котельні, ефективно використовувати освітлення, тощо. Проблем у житлово-комунальному господарстві міста, котре не реформувалось десятиліттями вистачає. Головне, аби було бажання їх вирішувати. Воно у мене та членів нашої команди «Об’єднання «Самопоміч» є.

Політична реклама.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. пройшов? чи ні

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.