БЕРЕЗА АЛЬОНА: Електронне урядування, як запорука прозорої та відкритої роботи міської ради

1_09_11

Одним із напрямків активізації роботи громадського суспільства після Революції Гідності стало запровадження електронного урядування, що піднімається як на державному рівні, так і на місцевому. Дозвольте розповісти Вам про дві важливі ініціативи, що вдалось розпочати реалізувати у Хмельницькому:  «Відкритий бюджет» та «Електронні державні закупівлі у системі «ProZorro».

Щодо ініціативи «Відкритий бюджет», то вона передбачає візуалізацію даних міського бюджету з метою полегшення доступу громадян до даних про доходи та видатки місцевого бюджету, особливості його формування та ефективність виконання. В свою чергу цілісний інструмент візуалізації бюджету та демонстрації бюджетного циклу складається з двох незалежних компонентів: бюджетна візуалізація (до 10 типів візуального представлення доходів та видатків місцевого бюджету); календар бюджетного циклу (етапи оцінки потреб, підготовки проекту бюджету, його громадського обговорення, затвердження, виконання та звітності).

Сьогодні бюджетний візуалізатор вже використовують у своїй роботі такі міста як Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Житомир, опрацьовується низка запитів від інших міст, серед яких і Хмельницький. На озброєнні також є попереднє погодження від міської влади, однак реалізація може затягнутись адже в планах міської ради є розроблення веб-порталу замість старого сайту в майбутньому, на якому вже стовідсотково запрацює візуалізатор.

18 вересня 2015 року у Хмельницькому відбувся масштабний семінар на тему «Електронні державні закупівлі у системі «ProZorro» (система, створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Мета — прозоре і ефективне витрачання державних коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників), участь у яких брало близько 150 учасників, серед яких 50 представників Хмельницької міської ради. Координатором цього дійства від громадського сектору Хмельниччини пощастило виступити особисто. Після проведення навчань структурні підрозділи та комунальні підприємства міськради до середини листопада будуть брати участь у пілотному проекті електронних закупівель та по закінченню прозвітують про свої успіхи. З нашої ж сторони залишається важливою місія – лобіювання рішення про перехід на електронні закупівлі на постійній основі, для впровадження якого потрібна підтримка нового складу депутатів чи розпорядження нового міського голови.

Електронне урядування не вичерпується тільки двома описаними ініціативами, на озброєнні також маємо ще декілька новацій, які обов’язково будуть запропоновані для реалізації міській раді.

1

 

 

З повагою,

АЛЬОНА БЕРЕЗА, кандидат у депутати Хмельницької міської ради від ПП “Об’єднання Самопоміч”, член громадської ради при Виконавчому комітеті Хмельницької міської ради, громадська діячка

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Альона Береза

Альона Береза

Громадська діячка, голова ГО "ЖАР", регіональний координатор кампанії Чесно. Фільтруй суд! у Хмельницькій області
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.