Дмитро Трепалюк: Зелене місто – міф, чи реальність

Зелені насадження відіграють важливу роль у середовищі міста, надають індивідуальні, своєрідні риси. Споглядаючи ситуацію, яка склалась у нашому місті очевидною стає необхідність формування нового комплексного підходу щодо озеленення як невід’ємної частини благоустрою. Безперечно велика кількість зелених насаджень у нашому місті покращує мікроклімат міської території, створює гарні умови для відпочинку на відкритому повітрі, виконуючи санітарно-гігієнічні функції до прикладу- 60-70% пилу в повітрі осідає на деревах.

Проте, лише відчайдушні жителі нашого міста можуть без остраху прогулюватись в парках  та скверах, проїжджати на автомобілі у вітряну погоду поблизу багатолітніх дерев. Варто замислитись чому в наших головах склався такий стереотип, що у місті в будь-який момент можна стати жертвою старих або уражених дерев.

Можливо тому, що завалена проїжджа частина сухим гіллям після кожної літньої грози, зламані дерева у дворах занедбаний стан у сфері догляду в осінньо-веснянний період за зеленою зоною міста для нас стане нормою, що на превеликий жаль не рідко призводить до трагедій, при цьому раз у раз по телебаченню, в газетах нам розповідають про викриті корупційні схеми, де чиновники ЖКГ успішно збагачуються на такій благородній справі, як озеленення міста.

trep

Важливо розуміти, що місто Хмельницький потребує першочергових дій з проведення ретельної ревізії існуючих зелених насаджень метою якої є визначення максимального віку дерев різних порід з урахуванням їх біологічних особливостей для наступного планування в цих умовах термінів заміни або реконструкції об’єктів озеленення, уникаючи загрози для населення.

Найважливішими об’єктами озеленення мають стати  території житлових мікрорайонів міста, адже сквери та парки є справжньою віддушиною міського жителя.

Врешті-решт, одним із пріоритетних напрямків діяльності муніципальної влади в озелененні міста має стати забезпечення сталого та безпечного функціонування наявних зеленних насаджень тобто догляд за деревами має стати повсякденною справою, а не поодиноким випадком.

Політична реклама.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.