Робота нових рад буде більш прозорою завдяки меморандуму?

У Хмельницькому партії, що претендують на крісла в обласній та міській радах, підписали коаліційний меморандум про співпрацю “Прозорі ради”. Зокрема, підписи поставили представники партії “Самопоміч”, ВО “Свобода”, “Укроп”, “Батьківщина”, “Радикальна партія Ляшко”, “Поруч”, “5.10”, “Наш край”, “Рідне місто”, “Народний контроль”, “Відродження”, “Аграрна партія”. Виконувати пункти меморандуму будуть представники партій, що пройдуть в раду вже після виборів.

Меморандум забезпечуватиме безперешкодний доступ громадян на засідання міської та обласної рад, їх комітетів та комісій. Також в меморандумі є пункт про конфлікт інтересів депутатів.

“Ми будемо пропонувати запровадити механізм, щоб не було конфлікту інтересів, коли земельники самі собі домовляються, розподіляють землі, хто кому виділив під будівництво”, – наголосив координатор громадської компанії “Прозорі ради” Олег Черненко.

Окрім того, в меморандумі прописується обов’язкове оприлюднення на сайті міської ради проектів рішень, рішень виконавчого комітету та сесії міської ради. Також після підписання меморандуму сподіваються визначити доступний механізм ініціювання громадських слухань.

Підписанти сприятимуть впровадженню в роботу рад найкращих існуючих практик доступності та відкритості місцевого самоврядування в Україні. Планують проголосувати за затвердження процедури участі громадськості в процесі формування, розгляду та прийняття бюджету.

Також в меморандумі прописане введення практики електронних закупівель та візуалізована публікація видатків бюджету за сферами, установами та організаціями на сайтах міської та обласної ради.

Загалом, меморандум передбачає створення більш зрозумілих сайтів органів місцевого самоврядування, на яких інформація буде більш доступна для всіх охочих.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.