Партія “Конкретних справ” проситиме ЦВК зареєструвати їх до Хмельницької облради

Хмельницька обласна організація партії “Конкретних справ” 30 вересня подала документи на реєстрацію кандидатів до виборчих списків в обласну раду. Перший номер у списку партії Анатолій Дроздик стверджує, що документи були подані у повному обсязі, згідно з законом України про місцеві вибори. Після цього обласна комісія видала довідку, яка засвідчує отримання ними всіх необхідних документів. Проте за 5 хвилин до фінального засідання обласної виборчої комісії з’ясувалось, що з переліку документів зникла копія рішення з’їзду партії про участь місцевих організацій у місцевих виборах. Згідно з законом, ця копія мала бути завірена підписом та печаткою голови партії.

Фото НГП

Фото НГП

“30 числа ця копія була. Коли подавались документи, крім копії, був і оригінал цього рішення, з якого член комісії зняв просту ксерокопію і додав до документів. Впродовж 30 вересня та 1 жовтня представник партії Євген Нікітенко чотири рази приходив в комісію, щоб уточнити, чи все в порядку з нашими документами. Впродовж цих візитів з’ясовувалось, що з нашої папки зникали частини документів, ми їх докладали, а на момент засідання комісії виявилось, що документу немає”, – повідомив Дроздик.

Як відомо, партія “Конкретних справ” оскаржила рішення виборчої комісії в Хмельницькому окружному адміністративному суді, і той зобов’язав ОВК повторно розглянути це рішення. За словами кандидата в депутати облради, комісія не апелювала це рішення оскільки, за його словами, всередині відбулись певні “розборки”, після яких з’ясували, що документи дійсно могли зникнути, адже до них мала доступ велика кількість людей.

Також 7 жовтня відбулось тригодинне засідання апеляційного суду. Апелювали до суду представники іншої подібною назвою: “За конкретні справи”. Проте було відновлено у апеляції і попереднє рішення суду залишили в силі. Однак на засіданні ОВК один з її членів заявив, що “документів, як не було так і нема” і тому у реєстрації знову було відмовлено.

Анатолій Дроздик заявив, що сьогодні і законному порядку буде подано скаргу на дії обласної виборчої комісії до ЦВК.

“Ми чекаємо на постанову вчорашнього засідання комісії. Для того щоб подавати скаргу, потрібно бачити аргументацію. Будемо просити ЦВК, це в її компетенції, перебрати на себе повноваження ОВК, оскільки вона порушує закон та зареєструвати нас. Або зобов’язати ОВК нас зареєструвати”, – сказав представник “Конкретних справ”.

Також він наголосив, що в протилежному випадку буде ініціюватись розпуск ОВК.

Окрім того, Анатолій Дроздик зазначив, що після того, як лідер партії Народний фронт Арсеній Яценюк зробив заяву про неучасть у місцевих виборах, кожен член партії отримав право брати участь у місцевих виборах та боротись за депутатський мандат. Для цього необхідно було зупинити членство в партії Народний фронт та йти до місцевих рад у списках інших політичних сил. Також він наголосив, що колишні представники НФ є у списках БПП Солідарність, партії Ляшка, “За Конкретні справи”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.