У Хмельницькому презентували ювілейну виставку юних художників

Це вже п’ята художня виставка випускних робіт учнів міської спеціалізованої ЗОШ №27, яка має назву “Феєрія краси, феєрія талантів”. Спільний арт-проект обласної бібліотеки для юнацтва та навчального закладу святкує перший ювілей.  Упродовж останніх років було організовано  п’ять колективних виставок випускних творчих робіт учнів ЗОШ №27. Щоразу представлені твори дозволяли широкій аудиторії побачити та оцінити художній рівень сучасного творчого покоління, виявити авторську позицію учасників, збагнути їхнє розуміння істини та краси, отримати неймовірну насолоду від цікавих яскравих робіт.

111Понад 10 років освітній заклад прищеплює вихованцям любов до прекрасного на професійному рівні. Цикл предметів естетичного напрямку допомагає розкрити творчий потенціал  уже з перших років навчання.  Гармонійна особистість  повинна виховуватися саме у такій атмосфері.  Тож не дивно, що серед випускних іспитів є найочікуваніші – захист творчих робіт.

Усі діти – талановиті! У цьому переконані як батьки, так і вчителі школи-галереї. За досвідом до хмельничан приїжджають їхні колеги з міських шкіл та з освітянських закладів області. Педагоги ЗОШ №27 теж побували в аналогічних закладах Києва, Львова, Тернополя, Чернівців, Вінниці. Школа тісно співпрацює з кафедрою дизайну Хмельницького національного університету. Чимало випускників стають студентами спеціалізованих вузів України, перетворюючи захоплення прекрасним у майбутню професію. Чимало випускників школи обрали мистецький шлях.Вихованці школи своїми художніми проектами довели спроможність влитися у молодіжний мистецький процес.

Основу експозиції складають 30 робіт, виконаних у різних  техніках: витинанка, батик, вишивка  бісером, графіка,  декупаж, квілінг, акриловий живопис, пастель й досить рідкісна серед художників алмазна техніка. Роботи у різних жанрах зачаровують своєю безмежною фантазією,  особливим баченням світу.

222Виставка єднає талановиту молодь, яка любить образотворче, декоративно-прикладне мистецтво, ділиться з глядачами своїми враженнями від довколишньої краси, торкається у роботах історії  рідного краю, підіймає тему захисту природи.

Представлені роботи приємно дивують цілком професійними якостями — оригінальними композиціями, змістовним підбором і грамотною стилізацією форм, вишуканістю палітри, гармонійністю рішення.

Привертають  увагу витинанки, пронизані патріотичними почуттями Олександра Мамчура “Вогні  майдану”, Олексія Вознюка “Пісня про Україну”, Власа Заречнюка “Козацькому роду нема переводу…”, В’ячеслава Грехова “Козак Михайло, беркутня і всяка чортівня”.

У реалізації власних творчих задумів молодих художників важливе місце зайняв експеримент. Багатьох відвідувачів виставки однозначно вражає “Фізична карта світу” Марії Клопотюк, виконана у техніці квілінг. Робота складається із 6 тисяч елементів. Над створенням своєї оригінальної карти світу авторка працювала 7 місяців.

Реалізували себе у графічних роботах Каріна Романець, Вікторія Радовська, Дмитро Стулов, Тетяна Іванова, Анастасія Бриндак.

Відвідувачі також мають змогу оцінити надзвичайно ефектні роботи Оксани Щенсневич, Катерини Сівко, Владислава Гілюка, вишиті бісером.

Олена Пікус передає атмосферу й настрій улюбленого міста в своїй роботі “Львів’янка”, виконаній у техніці акрилового живопису.

Художню колекцію гідно прикрашають вишукані батики  Ігоря Данілова, Олексія Олеськова, Владислава Омельченка. Мистецтво модного декупажу демонструє Тетяна Беджик;  її  декоративний слон, виконаний у техніці пап’є-маше, є своєрідною великою копилкою і викликає незмінний подив та захоплення відвідувачів вернісажу.

Виставка цікава й тим, що вихованці школи не бояться експериментувати, шукати нові техніки, технології, засоби художньої виразності.

Традиційно поруч із учнями у виставковому проекті щорічно бере участь викладач Марія Крамар. Щоразу – зі своїми новими роботами, показуючи  підопічним  своєрідний майстер-клас

На презентації виставки були присутні семеро випускників школи. Вони мали змогу особисто представляти свої роботи, розповіли про техніку виконання та творчий задум.

Вітаючи юних художників з ювілейною виставкою, директор бібліотеки Тамара Таньчук охарактеризувала її, як свято молодості, яскравих ідей та гармонії. Плідна співпраця бібліотеки та школи зайняла гідне місце у культурному просторі. Про це свідчать і захоплені відгуки відвідувачів вернісажу. Художні твори молодих талантів несуть заряд оптимізму, порив, радість, надію на краще…

Це так просто – робити світ прекрасним. Переконатися у цьому можуть хмельничани, завітавши до мистецької вітальні бібліотеки для юнацтва.

 

           Яна Небесна.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.